ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Problems
Απάντηση
nautica
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 8:54 pm
Επικοινωνία:

ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Δημοσίευση από nautica »

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ενα 214 του 94 και παρουσιάζει το εξής:στις 3000 στροφές με και χωρίς ταχύτητα κάτι τρίζει από κάτω.Πήγα σε εξατμιτζά και μου είπαν πως το μοτέρ δε δουλεύει σωστά,συνχρονίζει περίεργα με αποτέλεσμα να κάνει Vibration και να μου το μεταδίει στο σπιράλ της εξάτμισεις. Ίσως δεν είναι σωστά τα αντίβαρα της μπιέλας που άλαξα κάποτε μου είπε(όταν ανέφερα το άνοιγμα της μηχανής). Ψάχνω να βρω κάποιον μηχανικό που να ασχολείται μόνο με ροβερ για να ακούσει το μοτέρ και να μου πει από που προέρχεται το τρίξιμο,και να δουλεύει σωστά. Μενίδι μένω. Αν ξέρετε κάποιον θα ήμουν ευγνώμων!!!
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Δημοσίευση από R414 »

Λουρμπας,Βωσσος Αγιοι Αναργυροι.
Λιγο κουφο αυτο που λες αλλα οκ..Αν σου βαραει μοτερ δεν χρειαζεται να το ακουσεις απο κατω θα βαραει και θα το ακους στερεο απο παντου.Αν ειναι παλιο το σπιραλ αλλαξε το,τα σπιραλ στα ροβερ ειναι ευαισθητα και κοπανανε πολυ μετα απο km...
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Αντίβαρα μπιέλας?????

Αν ήταν πρόβλημα εσωτερικό στο μοτέρ γενικά, πιστεύω δεν θα στο έκανε μόνο στις 3000 σ.α.λ., αλλά σε όλο το φάσμα στροφών και επίσης, δε νομίζω ότι θα προκαλούσε και κραδασμούς. Δες λίγο τις βάσεις τις μηχανής αν είναι οκ και κοίτα και την εξάτμιση από κάτω προσεχτικά μήπως το σπιράλ ή κάποια θερμοπροστασία τρίζει.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Δημοσίευση από antonis132 »

κοιτας πρωτα την κατασταση του σπιραλ, επειτα ο καταλυτης εχει μια ''θερμοασπιδα'' λυσε την να δεις αν σταματησει, τελος βαση κινητηρα
ο κινητηρας ροβερ δεν εχει αντιβαρα......
Εικόνα
giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Δημοσίευση από giorgosvi »

nautica έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Έχω ενα 214 του 94 και παρουσιάζει το εξής:στις 3000 στροφές με και χωρίς ταχύτητα κάτι τρίζει από κάτω.Πήγα σε εξατμιτζά και μου είπαν πως το μοτέρ δε δουλεύει σωστά,συνχρονίζει περίεργα με αποτέλεσμα να κάνει Vibration και να μου το μεταδίει στο σπιράλ της εξάτμισεις. Ίσως δεν είναι σωστά τα αντίβαρα της μπιέλας που άλαξα κάποτε μου είπε(όταν ανέφερα το άνοιγμα της μηχανής). Ψάχνω να βρω κάποιον μηχανικό που να ασχολείται μόνο με ροβερ για να ακούσει το μοτέρ και να μου πει από που προέρχεται το τρίξιμο,και να δουλεύει σωστά. Μενίδι μένω. Αν ξέρετε κάποιον θα ήμουν ευγνώμων!!!
https://maps.google.com/maps?f=q&source ... 7634879649" onclick="window.open(this.href);return false;
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΙΞΙΜΟ ΣΤΙΣ 3000rpm

Δημοσίευση από R414 »

Μενιδι μενει ποια καλλιθεα...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες