προβλημα με βενζινη

Problems
vlasis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2012 11:37 am
Επικοινωνία:

προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από vlasis »

Γεια σας παιδια. Ειμαι νεος στο Φορουμ. και θα ηθελα την βοηθεια σας.. Εχω το Rover streetwise 1.4. Και πριν μια εβδομαδα εμεινε απο βενζινη η γυναικα μου και εφοσον εκανα τα απαραιτητα πηρε μπροστα.. Μετα απο 20 χιλιομετρα εκανε διακοπες και εσβησε..Πηρα ενα γνωστο μηχανικο της Rover και μου ειπε να το φουλαρω να μην εχει αερα το ντεποζιτο. Το εκανα και πραγματικα δουλευε. Μολις επεσε η σταθμη βενζιης στο μισο με αφησε παλι.Το πηγα στο μηχανικο, μου αλλαξε αντλια βενζινης και φιλτρο το ξαναφουλαρα και ολα καλα..Ομως μολις κατεβηκε η σταθμη βενζινης στη μεση παλι τα ιδια..Τι παιζεΙ ΠΑΙΔΙΑ?

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από R414 »

Το να καθαρισεις τεποζιτο μηπως εχει πιασει πραμα και κα8εται οσο αδειαζει?

vlasis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2012 11:37 am
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από vlasis »

Το καθάρισε ο μηχανικός όταν άλλαξε την αντλία. ΤΟ γέμισα πάλι πριν λίγο και πάλι δουλεύει. Τι να κάνω παιδιά ?Ο μηχανικός μόνο μάλλον κ ίσως είναι. Κ δεν παίζει να πληρώνω χωρίς να μην βρίσκει το πρόβλημα

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από antonis132 »

vlasis έγραψε:Γεια σας παιδια. Ειμαι νεος στο Φορουμ. και θα ηθελα την βοηθεια σας.. Εχω το Rover streetwise 1.4. Και πριν μια εβδομαδα εμεινε απο βενζινη η γυναικα μου και εφοσον εκανα τα απαραιτητα πηρε μπροστα.. Μετα απο 20 χιλιομετρα εκανε διακοπες και εσβησε..Πηρα ενα γνωστο μηχανικο της Rover και μου ειπε να το φουλαρω να μην εχει αερα το ντεποζιτο. Το εκανα και πραγματικα δουλευε. Μολις επεσε η σταθμη βενζιης στο μισο με αφησε παλι.Το πηγα στο μηχανικο, μου αλλαξε αντλια βενζινης και φιλτρο το ξαναφουλαρα και ολα καλα..Ομως μολις κατεβηκε η σταθμη βενζινης στη μεση παλι τα ιδια..Τι παιζεΙ ΠΑΙΔΙΑ?
σου αλλαξε φιλτρο βενζινης-αντλια αν οφειλεται σε θεμα τροφοδοσιας καυσιμου σιγουρα κατι δεν εκανε καλα και εχει υποχρεωση να το βρει και να το κανει
γνωριζω σε καποια ρεζερβουαρ(opel astra f 94) που εχουν μεσα κυλινδρικο δοχειο που βρισκεται η αντλια και συγκεντρωνεται το καυσιμο και οταν του εφτανε 1/4 ακινητοποιουνταν απο καυσιμο επειδη ειχε σπασει αυτο το πλαστικο κυλινδρικο δοχειο
Εικόνα

vlasis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2012 11:37 am
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από vlasis »

θα παω να το κανει παιδια.Μπορει να ειναι απο εκει.Οπως λεει κ ο φιλος μας ο Antonis Εχει υποχρεωση να το κανει. Με πηρε 190 Ευρω.Ειναι πολλα η ειναι λογικη τιμη.?

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από kostas200vi »

vlasis έγραψε:θα παω να το κανει παιδια.Μπορει να ειναι απο εκει.Οπως λεει κ ο φιλος μας ο Antonis Εχει υποχρεωση να το κανει. Με πηρε 190 Ευρω.Ειναι πολλα η ειναι λογικη τιμη.?
45-50€ η αντλία και 6€ το φίλτρο, εσύ τι λες είναι λογική τιμή ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από R414 »

:spao: :shock:

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από antonis132 »

αν θα εβαλε σε valeo η pierburg κανουν 120-180Ε
Εικόνα

vlasis
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2012 11:37 am
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από vlasis »

pierburg μου βαλε.Το προβλημα ομως υπαρχει.Μηπως να φταιει κατι αλλο?

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με βενζινη

Δημοσίευση από antonis132 »

εκεινη τη στιγμη που δεν λειτουργει ξεκουμπωσε το σωληνακι βενζινης μετα το φιλτρο και βαλε καποιον να μιζαρει, αν ειναι οκ θα πρεπει να φερνει βενζινη ;)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες