Καλοριφερ

Problems
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Καλοριφερ

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Γεια σας παίδες.. είναι τώρα κάνα δυο τρεις μέρες που όταν ζεσταθεί το αυτοκίνητο άμα ανοίξω το καλοριφέρ, στο ρελαντί, βγάζει χλιαρό νερό ενώ όσο κινείτε είναι τέρμα ζεστό...με το που ακινητοποιηθεί είναι πάλι χλιαρό ..το αυτοκίνητο είναι κομπλέ από θέμα νερών..δεν χάνει σταγόνα.. παίζει τπτ άλλο με το καλοριφέρ? ξέρει κανείς? Ευχαριστώ!
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Καλοριφερ

Δημοσίευση από nikolas »

Κάνε πάλι εξαέρωση..και έλεγξε και το θερμοστάτη σου..
Υποθέτω ότι πάλι δεν χρησιμοποίησες την αναζήτηση του forum παρά τις συνεχόμενες παροτρύνσεις..
Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Καλοριφερ

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Μου έχει γίνει αρκετές φορές παρατήρηση για την αναζήτηση..Δεν το κάνω επίτηδες να κάνω ερωτήσεις αλλά άμα δεν με καλύπτουν οι αναζητήσεις που έκανα, ασχέτως το αν είναι λάθος ο τρόπος αναζήτησης μου,να μην ρωτήσω μπας και βρω λύση?Πριν ανοίξω νέο θέμα εξαντλιω κάθε πιθανό σενάριο και στο forum και στο αυτοκινητάκι μου.. Νερά οκ, εξαέρωση οκ(εις τριπλούν μάλιστα), θερμοστάτης και καβούκι αλλαγμένο πριν 12 μέρες καινούργια.. νερά δεν χάνω..να γτ έκανα ερώτηση σε νέο θέμα! Γιατί παρότι έψαξα για όλες τις απαντήσεις τα έχω κάνει όλα και τπτ δεν γίνετε!
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..
andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Καλοριφερ

Δημοσίευση από andreas »

ψαξε στο χωρο μηχανης την βαλβιδα που κλεινει τα νερα και δες αν ανοιγει και κλεινει εντελως
με το χειριστηριο.εμενα εχει χαλασει το χειρηστηριο στην καμπινα και αν θελω ζεστη ανοιγω
με το χερι απο μπροστα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreas την Τετ Οκτ 24, 2012 12:43 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Καλοριφερ

Δημοσίευση από nikolas »

Αυτό που έγραψε ο Αντρέας από πάνω..αν δε βγάλεις ούτε με αυτό λύση..και είσαι σίγουρος ότι η εξαέρωση έγινε σωστά, τότε ίσως είναι βουλωμένο το καλοριφέρ σου..
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Καλοριφερ

Δημοσίευση από antonis132 »

ναι οντως και το δικο μου δεν ειχε θερμανση, ελυσα τα κολαρα του καλοριφερ εκανα δοκιμη και στον διακοπτη περναει με πιεση το νερο, οποτε επεμενα στο καλοριφερ για 2-3λεπτα με πιεση, μια που τα ειχα λυμενα εκανα ενα καθαρισμο και το ψυγειο νερου πεταμα ολα τα νερα και καινουρια αντιψυκτικα με απιονισμενο νερο 50% εξαερωση και εχω ξανα καυτο καλοριφερ :-D
σημειωση με τον 82 θερμοστατη(εχει και μια τρυπα με σιδερακι που παιζει για να βγαινει ο αερας ευκολοτερα,πιστευα οτι θα καθυστερουσε να ζεσταθει ο κινητηρας αλλα ζεστενεται αμεσως στο ιδιο χρονικο διαστημα με πριν!) μια χαρα καλοριφερ εχω τωρα που καθαριστηκε με εξωτερικη θερμοκρασια 3βαθμους και την κανει φουρνο την καμπινα :smok:
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες