Χανω Παραφλου....

Problems
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SPOOKY1998
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Πέμ Απρ 03, 2008 6:47 pm
Επικοινωνία:

Χανω Παραφλου....

Δημοσίευση από SPOOKY1998 »

Καλησπερα.
Εδω και λιγο καιρο χανω παραφλου...Περιπου σε ενα μηνα εχασε απο την μεση που ειναι το φουλ μεχρι σχεδον κατω....
Πηγα στο μηχανικο μου και του ριξαμε μια γρηγορη ματια και δεν φαινοταν να σταει απο καπου.Το γεμισαμε μεχρι τι μεση παλι και ειπαμε να δουμε πως θα παει...Απο εκεινη τη μερα δεν το κούνησα καθολου και χτες που το κοιταξα ειχε χασει ενα δαχτυλο...
Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Αν εχει καψει φλατζα θα εχανε παραφλου στην ακινησια??? Αν οχι που μπορει να χανει και να μην φενεται με το ματι???

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Χανω Παραφλου....

Δημοσίευση από antonis132 »

ναι αν εχει καψει φλατζα χανει και οταν ειναι σταματημενο αλλα μικροτερη ποσοτητα σε σχεση οταν ζεσταινεται και το συστημα ψυξης σηκωνει πιεση
θα κοιταξεις αντλια νερου,καπακι δοχειου διαστολης,τσιμουχα πολλαπλης εισαγωγης
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Χανω Παραφλου....

Δημοσίευση από nikolas »

Ανάλογα που έχει κάψει φλάντζα, μπορεί να χάνει, αν και νομίζω η ποσότητα που περιγράφεις είναι μεγάλη..
αν όλο αυτό το καιρό έχεις γυρισμένο το καλοριφέρ στο ζεστό..για σήκωσε εντελώς τη μοκέτα από τη μεριά του συνοδηγού και κοίτα αν έχεις καμιά λίμνη στο πάτωμα..

Άβαταρ μέλους
SPOOKY1998
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Πέμ Απρ 03, 2008 6:47 pm
Επικοινωνία:

Re: Χανω Παραφλου....

Δημοσίευση από SPOOKY1998 »

Ευχαριστω για τις πληροφοριες..
Νικολα το ξερω αυτο για την μερια του συνοδηγου και εχω την εντυπωση ατι το κοιταξα....θα το ξανακοιταξω για σιγουρια...
Θα το αφησω αλλη μια εβδομαδα ακουνητο να δω αν συνεχισει με τον ιδιο ρυθμο και μετα βλεπουμε..

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Χανω Παραφλου....

Δημοσίευση από nikolas »

Μην αρκεστείς να το δεις μόνο από πάνω..αν είναι η μοκέτα νωπή..σήκωσέ την για να δεις το πάτωμα για σίγουρα..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες