φαναρια-φωτα

Problems
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από nikolas »

Τις osram τις είχα δοκιμάσει παλιά, όσο για τις momo ξέρω αρκετούς που τις έχουν χρησιμοποιήσει..

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από antonis132 »

osram night breaker plus τις εχω δοκιμασει θεωρητικα γραφουν 30% επιπλεον φωτεινοτητα 10-15% στην πραξη,αλλα για τα χρηματα που δινεις αξιζουν
Εικόνα

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από darkangel_mb »

θα παω στη λυση των xenon τελικα καθως βρηκα σε καλη τιμη και θα ξεμπερδεψω μια και καλη με τα φωτα

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από andreas »

darkangel_mb έγραψε:θα παω στη λυση των xenon τελικα καθως βρηκα σε καλη τιμη και θα ξεμπερδεψω μια και καλη με τα φωτα
ισως η πιο σωστη κινηση.
μην βαλεις τα πιο φτηνιαρικα και ρυθμισε τα καλα

zzzz
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2009 11:25 am
Τοποθεσία: 25 Cromwell street
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από zzzz »

για να μην ανοίγω νέω θέμα...
εδώ και λίγες εβδομάδες είχα διαπιστώσει οτι είχε καεί η λάμπα στο προβολάκι της πλευράς του οδηγού και λίγες μέρες μετά κάηκε και η λάμπα για τα πορείας, της ίδιας πλευράς. επισκέφτηκα ένα κατάστημα με είδη αυτοκινήτου χθες για να τις αντικαταστήσω και σκέφτηκα να βάλω τις osram night breaker. Ο πωλητής προθυμοποιήθηκε να μου τις αντικαταστήσει και είδα όντως διαφορά στο γυρισμό. Μου έκανε εντύπωση αφενός οτί ενώ αρχικά μου είχε πει οτι στοιχίζουν 40 ευρώ χωρίς να το κάνω θέμα μου τις άφησε στα 24 και αφετέρου στο δρόμο για τη δουλειά σήμερα το πρωί διαπίστωσα οτι ανάβουν μόνο τα μεγάλα και τα πορείας-τα μικρά δεν υπάρχουν. είναι άλλη η λάμπα που ανάβει τα μικρά? είναι πιθανό να κάηκε και στα δύο φανάρια ταυτόχρονα και μάλιστα μετά την αντικατάσταση?
Rover 216 Gsi '90-R.I.P
Rover 414 si '96

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από nikolas »

τι λάμπα φοράς? (θα λέει το κουτάκι, ή θα σου είπε ο πωλητής)..
να κάηκαν ταυτόχρονα χλωμό το κόβω, μήπως δεν συνέδεσε σωστά τη λάμπα?

zzzz
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2009 11:25 am
Τοποθεσία: 25 Cromwell street
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από zzzz »

H7, κλασσικά. πρέπει να πάω σε ηλεκτρολόγο? δουλεύω 9-5 κ δεν προλαβαίνω γμτ
Rover 216 Gsi '90-R.I.P
Rover 414 si '96

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από nikolas »

μικρά μάλλον εννοείς τα θέσεως..αυτά ή είχαν καεί και δεν το είχες προσέξει, ή δεν έχουν κουμπώσει σωστά..
είναι πάμφθηνα και η αλλαγή είναι 2 λεπτά υπόθεση

zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 12:01 am
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από zikos!! »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΩΛΗΜΑ!ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟ(ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ)ΕΙΧΕ ΘΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΦΑΝΑΡΙΑ ΤΑ ΑΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΥΜΗΤΑΣΙΟΝ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΓΝΗΣΙΑ ΕΠΕΡΝΑ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΙ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ.ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΠΙΔΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΧΤΗ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΚΙΤ ΧΕΝΟΝ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΩ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΩ ΡΙΘΜΙΣΤΗ.Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ ΧΤΗΠΑΕΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΨΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΑ ΕΧΩ ΡΥΘΜΗΣΜΕΝΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΡΥΘΜΗΣΩ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΘΑΜΠΩΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΑ ΕΧΩ ΡΥΘΜΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΟ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΦΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ. ΑΝΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΩ ΕΝΑΝ ΜΑΝΤΗ Η ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ ΑΜΑΞΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΖΩ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΣΩΣΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 12:01 am
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από zikos!! »

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΩ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ROVER ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ?ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ(ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ)ΣΒΗΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΕΙ Η ΜΕΓΑΛΗ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες