φαναρια-φωτα

Problems
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από nikolas »

Όχι, αυτό το κάνει "επίτηδες" το αυτοκίνητο, για να μην σου αποσπά την προσοχή με την επιπλέον φωτεινότητα το ρολόι όταν οδηγείς βράδυ..

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από darkangel_mb »

οριστε πως φαινονται τα φωτα το βραδυ με απολυτο σκοταδι καθως δεν υπαρχει κανενα αλλο φως.η αποσταση απο το αμαξι μ μεχρι το αλλο αμαξι δεν ξεπερναει τα 8 μετρα και εχω αναμενα και τα προβολακια τα κατω για να βλεπω λιγο καλυτερα σε λιγο θα ανεβασω και φωτο για τα φαναρια
Εικόνα
http://imageshack.us/photo/my-images/72/0055mr.jpg/

να και τα φαναρια πως ειναι

http://imageshack.us/photo/my-images/845/0057s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/832/0056nr.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/0058rc.jpg/

να και η λαμπα που εχω η οποια ειναι Η4 12v 60/55 watt

http://imageshack.us/photo/my-images/811/0065h.jpg/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος darkangel_mb την Κυρ Φεβ 19, 2012 10:43 am, έχει επεξεργασθεί 6 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
1mpampakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 8:19 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από 1mpampakos »

darkangel_mb έγραψε:υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα μπαταριας???παρατηρω οτι οταν βαζω μπρος το φωτακι του ρολογιου ειναι φωτεινο αλλα οταν αναβω τα φωτα πεφτει η φωτεινοτητα του μηπως λεω εχει καποιο θεμα με τη μπαταρια ,επειδη ειχε αποφορτιστει τελειως για 1 μηνα μεχρι που το φορτισε ο μηχανικος μιας και το αμαξι ηταν παρατειμενο
Όταν ανάβουμε τα φώτα πάντα η φωτεινότητα του ρολογιού μειώνεται.
Το αυτοκίνητο παίρνει μπροστά κανονικά;
Αν ναι τότε δεν είναι θέμα μπαταρίας.

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από darkangel_mb »

οχι δεν εχει προβλημα παιρνει με τη μια τσακμακι ειναι απλα δεν ηξερα αν αυτο με το ρολοι το εχουν ολα τα rover η ηταν μονο στο δικο και ηταν προβλημα γιαυτο το ανεφερα αλλα αποτι φαινεται δεν ειναι προβλημα κατι αλλο ειναι

Άβαταρ μέλους
1mpampakos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 8:19 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από 1mpampakos »

Απ΄ότι βλέπω στις φωτογραφίες τα φανάρια σου δεν είναι πολύ χάλια (κιτρινισμένα), τα δικά μου είναι ποιο χάλια και φωτίζουν ικανοποιητικά.
Μάλλον είναι πρόβλημα με τις λάμπες.

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από darkangel_mb »

απο τις φωτο στο αριστερο φαναρι πεφτει το φως του ηλιου και φαινεται καπως το δεξι ειναι το θολο κανονικα αν και πολυ κιτρινα δεν ειναι εγω δεν βλεπω μηπως εχουν προβλημα τα ματια και το ριχνω στα φαναρια :lol: :lol:

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από kostas200vi »

darkangel_mb έγραψε:απο τις φωτο στο αριστερο φαναρι πεφτει το φως του ηλιου και φαινεται καπως το δεξι ειναι το θολο κανονικα αν και πολυ κιτρινα δεν ειναι εγω δεν βλεπω μηπως εχουν προβλημα τα ματια και το ριχνω στα φαναρια :lol: :lol:
Τα φανάρια φαίνονται εντάξει, νομίζω πως και η λάμπα είναι... με επιφύλαξη ,βάλε μια άλλη να κάνεις σύγκριση στη δέσμη-φωτεινότητα, αλλιως .... :shock:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από darkangel_mb »

δεν ξερω μηπως ηταν προβληματικο το σετ που πηρα με τα λαμπακια τα μπλε και γιαυτο δεν βλεπω??αυριο θα βαλω 2 κανονικες που βγαζουν κιτρινο φως να δω διαφορα και αν παλι δεν βλεπω η μονη λυση μετα ειναι xenon

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από nikolas »

Τα φανάρια σου δεν φαίνονται να έχουν έντονο πρόβλημα..οπότε ούτε εγώ θα το απέδιδα εκεί..

Λάμπα μην αγοράσεις, ό,τι να'ναι, γιατί θα κλαις τα λεφτά σου πάλι..
Πρότασή μου είναι αυτή

philips extreme power

ή

osram night breaker plus

ή

momo corse white H4 (για τις συγκεκριμένες μου έχουν πει πολύ καλά λόγια, και ότι έχουν μεγάλη διάρκεια)

darkangel_mb
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 6:20 pm
Επικοινωνία:

Re: φαναρια-φωτα

Δημοσίευση από darkangel_mb »

nikolas έγραψε:Τα φανάρια σου δεν φαίνονται να έχουν έντονο πρόβλημα..οπότε ούτε εγώ θα το απέδιδα εκεί..

Λάμπα μην αγοράσεις, ό,τι να'ναι, γιατί θα κλαις τα λεφτά σου πάλι..
Πρότασή μου είναι αυτή

philips extreme power

ή

osram night breaker plus

ή

momo corse white H4 (για τις συγκεκριμένες μου έχουν πει πολύ καλά λόγια, και ότι έχουν μεγάλη διάρκεια)
αυτες τις λαμπες τις εχει δοκιμασει καποιος η απλα ειναι τα πιο ακουστα ως προς την ποιοτητα φωτος??αυτες που φωραει το rover ειναι καποιο απο αυτες τις 3 μακρες?? οποτε οτι βρω απο τις 3 να το παρω ??μηπως ξερεις ποσο περιπου θα πανε τα λαμπακια 30-40 ευρω??

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες