Διακοπές κινητήρα

Problems
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 1:01 am
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από zikos!! »

ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΟΡΥΒΟ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΑ ΜΠΟΥΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΟΔΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Η ΒΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΛΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ?
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από kostas200vi »

zikos!! έγραψε:ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΟΡΥΒΟ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΑ ΜΠΟΥΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΟΔΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Η ΒΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΛΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ?
Το βηματικο μοτερ είναι ένα έμβολο που ανοιγοκλείνει αφήνοντας να περνάει καποια ποσότητα αέρα στην πολλαπλή εισαγωγής, δες εάν έχει κολλήσει.
"Προσπάθησε να γράφεις με πεζά, γράφοντας με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις, κεφαλαία γράμματα έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει ο διαχειριστής ή ένας συντονιστής γενικού επιπέδου πρόσβασης, προκειμένου να τονίσει την σπουδαιότητα ενός θέματος." :beer:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 1:01 am
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από zikos!! »

oκ φιλε δεν το ηξερα αυτο που βρισκεται ακριβος αυτο το βηματικο μοτερ?
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από kostas200vi »

zikos!! έγραψε:oκ φιλε δεν το ηξερα αυτο που βρισκεται ακριβος αυτο το βηματικο μοτερ?
viewtopic.php?f=5&t=3931
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 1:01 am
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από zikos!! »

οκ Κωστα ευχαριστω μηπως ξερει κανεισ ρε παιδια πιο ειναι το ρελε της αντλιας βενζηνης και που εχει την αντλια βενζηνησ το ροωερ 400?
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 1:01 am
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από zikos!! »

οκ Κωστα ευχαριστω μηπως ξερει κανεις ρε παιδια πιο ειναι το ρελε της αντλιας βενζηνης και που εχει την αντλια το ROVER 400?
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από nikolas »

αυτό που περιγράφεις, μου μοιάζει έντονα για αντλία βενζίνης..
συνήθως όταν ζεσταίνεται μπορεί να αρχίσει να κάνει κοψίματα και να σε αφήσει και αν συμπληρώσεις βενζίνη ώστε να κρυώσει η αντλία ή αν περιμένεις κάμποση ώρα, να επανέλθει..

θα σου έλεγα για ράουλο ή ντιστριμπιτέρ, αλλά αν σε άφηναν εντελώς δε νομίζω νασ ξαναέπαιρνε μπρος το αυτοκίνητο, γι'αυτό νομίζω ότι είναι αντλία βενζίνης..

η αντλία της βενζίνης..είναι μέσα στο ντεπόζιτο..
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 1:01 am
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από zikos!! »

δεν ξερω το πηγα σε μηχανικο και μου ειπε οτι δεν ηταν καλα κολημμενες οι επαφες απο το ρελε και οτι τις κολησε καλα να πω την αληθεια εκανα γυρο στα 40 km και δεν μου εκανε αλλο νουμερα αλλα λεω μηπως ετυχε και μην με αφησει πουθενα μακρυα εγω ρωταω πιο ειναι το ρελε γιατι ο μαστορας με ειπε πιο ειναι αλλα εγω εκανα μια δοκιμη αποσυνδεσα το ρελε που μου ειπε οτι ειναι της αντλιας και το αμαξι παλι πηρε μπρος και εκανα και μια βολτα περιπου 5 km και δεν μου εκανε τιποτα γιαυτο εχω αμφιβολιες και λεω μηπως το ξανακανει! αν αποσυνδεσεις το ρελε τις αντλιας :?: δουλευει το αμαξι?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zikos!! την Σάβ Μάιος 05, 2012 9:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 1:01 am
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από zikos!! »

α και πως βγαζεις την αντλια βενζινης ειναι κατω απο τα πισω καθισματα? γιατι θελω να δω αν εχει φιλτρο εκει!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Διακοπές κινητήρα

Δημοσίευση από nikolas »

το φίλτρο βενζίνης είναι στο χώρο του κινητήρα..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες