ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Problems
stratos25
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2007 12:56 am
Επικοινωνία:

ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από stratos25 »

Γεια σας παιδια.εχω ενα ροβερ 200 και τωρα τελευταια αλλαξα το κολαρο μπροστα στο ψυγειο και μου εβαλε νεο αντιψυκτικο ο μαστορας.Μεχρι τοτε ειχα ενα αντιψυκτικο που συμπληρωνα καθε 5000 χιλιαδες χιλιομετρα περιπου μισο λιτρο.Τωρα κανω 500 χιλμ.και βαζω περιπου 200 γρ.ο μαστορας λεει οτι με την ζεστη στη πολη ειναι φυσιολογικο κΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ (240.000),ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΜΙΑ ΔΙΑΡΡΟΗ ΟΧΙ ΕΜΦΑΝΗ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΦΛΑΤΖΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ .Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΕ.ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΕΕΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ;( Η ΠΟΙΟΟΤΗΤΑ ΤΟΥ;)ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΞΕΝΙΑ
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από crAss »

Κάπου χάνει...μήπως κανένα άλλο κολάρο. Κανονικά πρέπει να στο πρεσάρει να δει...
Life is too short not to...
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από kostas200vi »

Σίγουρα κάπου χάνει, κανε έναν έλεγχο εκεί που συνδέονται τα κολάρα.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από antonis132 »

ισως χανει και στο παγουρακι απο το καθετο σωληνακι,ειναι πονηρο σημειο
πρεπει να ειναι καποιο σωληνακι με τα χιλιομετρα που εχει πανω θα εχουν 'φουσκωσει' τα σωληνακια-κολαρα
Εικόνα
stratos25
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2007 12:56 am
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από stratos25 »

Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΕΝΔΕΛΕΧΗ ΕΛΕΓΧΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΛΩΘΕΙ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ...ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ...,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ,...ΠΟΥΛΑ ΤΟ.
Υ.Γ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
prilepa_mg
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2007 9:28 am
Τοποθεσία: paleo faliro
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από prilepa_mg »

ti mastoras ine avtos,edo den iparhi malon.i diaroes fenonte panda,idika sto kalorifer ine to pio evkolo.
200 COUPE the best .the GTI is back on the road
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από nikolas »

stratos25 έγραψε:Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΕΝΔΕΛΕΧΗ ΕΛΕΓΧΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΛΩΘΕΙ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ...ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΚΑΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ...,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ,...ΠΟΥΛΑ ΤΟ.
Υ.Γ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
Έσκυψε να δει κάτω στα πόδια του οδηγού και του συνοδηγού αν υπάρχει υγρασία και αν φαίνεται να έχει τρέξει παραφλού από το καλοριφέρ? (αφήνει σημάδια το παραφλού).
Αν του το πας με ξηλωμένο το ταμπλώ θα συμφέρει οικονομικά?? Αν πιάνουν τα χέρια σου σε 1-1.30 ώρα το ξηλώνεις το ταμπλώ...
stratos25
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 16, 2007 12:56 am
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από stratos25 »

ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩ ΤΟΣΑ ΟΣΑ ΝΑ ΞΗΛΩΣΩ ΤΑΜΠΛΟ.ΠΑΝΤΟΣ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ .ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από kostas200vi »

stratos25 έγραψε:ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩ ΤΟΣΑ ΟΣΑ ΝΑ ΞΗΛΩΣΩ ΤΑΜΠΛΟ.ΠΑΝΤΟΣ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ.ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ .ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Κανε έναν έλεγχο στους σωλήνες που συνδέονται με το ψυγείο μήπως χαλάρωσε καποιος σφιγκτήρας και χάνει από εκεί.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
K-mech
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 4:43 pm
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΣΙΜΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από K-mech »

Πάνω σε αυτό να προθέσω οτι ενας σοβαρός μηχανικός θα πρέπει να εχει στη διαθεση του "όργανο" (μια ταπα οτσιαστικά με ακροφυσιο και μανομετρο για συνδεση σε πιεστικό ή απλά μια τρόμπα...) για να σου πρεσάρει το κυκλωμα ψυξης και να δεί με την ησυχία του άν και απο πού χάνει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες