Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Problems
Απάντηση
petros3p
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 28, 2006 6:52 pm
Επικοινωνία:

Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από petros3p »

Και λεω μαλλον γιατι...θα καταλαβετε παρακατω.Χθες καλη ωρα αφου ξεκινησα για μια νυχτερινη βολτα,μετα απο λιγη διαδρομη αποφασιζω να κανω μια αριστερη στροφη σε καποιο στενο για να κοψω δρομο.Ανακαλυπτω ομως πως δεν χωραγα να στριψω και αναγκαστηκα να βαλω οπισθεν(και εδω αρχιζουμε!).Με το που βαζω την οπισθεν αρχιζει ξαφνικα το ρελαντι να παιζει απο τις 1100rpm :shock: περιπου μεχρι το οριο του σβησιματος του κινητηρα.Βγαζω την οπισθεν ολα οκ την ξαναβαζω, παλι οκ.Εικοσι μετρα πιο κατω ομως παλι τα ιδια :spao: και αρχιζω να δοκιμαζω διαφορα.Τελικα ομως κατεληξα στο εξης:οταν εσβηνα τα φωτα θεσεως(Μεσαια) ολα ενταξει , με το που τα αναβα παλι το ιδιο σκαμπανεβασμα.

Θα ηθελα αν σας ειναι ευκολο καποιες συμβουλες για το τι μπορει να φταιει.Δειχει ηλεκτρικης φυσεως αλλα με μπερδευει λιγο η οπισθεν! :eek:

Υ.Γ.Το αυτοκινητο παρεπιπτοντως τα εχει τα χιλιομετρακια του(189000χλμ περιπου) και ολα απροβληματιστα μεχρι χθες :s !
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από nikolas »

Μήπως το δυναμό? γιατί φαίνεται να στο παρουσίαζε με την "πρόσθετη" ηλεκτρική επιβάρυνση...
petros3p
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 28, 2006 6:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από petros3p »

Αυτο σκεφτομαι και εγω.Εχει μπει ηδη στο προγραμμα για τσεκαρισμα.Η ουσια ειναι οτι το αυτοκινητο ξανακινηθηκε χθες χωρις να παρουσιασει κανενα απο τα συμπτωματα :s :o ουτε στο ελαχιστο.Σε περιπτωση που φταιει το δυναμο ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο καλυτερο aftermarket που να ταιριαζει?
Επειδη δεν εχω ασχοληθει πολυ με το συγκεκριμενο αυτοκινητο η μπαταρια που φοραει ειναι 75Αh τυπου Hankook (μαπα δηλαδη) ειναι σωστα τα 75Αh η θα επρεπε να φοραει καποια μεγαλυτερη?
Ευχαριστω προκαταβολικα.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από nikolas »

Δεν ξέρω αν τελικά είναι όντως το δυναμό, πάντως είχε αναφέρει και ένας άλλος φίλος ότι είχε πρόβλημα σε αυτή την ενότητα.. viewtopic.php?f=4&t=3731" onclick="window.open(this.href);return false;
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 12:01 am
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από zikos!! »

παιδια καλησπερα εγω εχω ενα προβλημα εδω και πολυ καιρο αλλα δεν το εδωσα σημασια γιατι δεν ηταν σοβαρο και δεν με αφησε!τρεμοπαιζουν ολα τα φωτα του αυτοκινιτου και οταν αναβω την μεγαλη σκαλα επιδηνονετε και αλλαζει ο ηχος του κινιτηρα αν ξερει κανεις και θελει ας βοηθησει!
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από kostas200vi »

Μπορεί να είναι και καποια γείωση.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 12:01 am
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από zikos!! »

πηγα σε ηλεκτρολογο μετρησε τον δυναμο φορτιζει αλλα δεν δεινει σταθερο ρευμα δεν μου ειπε κατι για γειωση μου ειπε οτι ειναι απο τον δυναμο αλλα δεν εχει προωλημα να με αφησει οποτε δεν το κανω τιποτα!
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από i-VTec »

Η μπαταρία σου πάντως είναι καλή.
Εικόνα
zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 12:01 am
Επικοινωνία:

Re: Rover 620ti & μαλλον ηλεκτρικα!?

Δημοσίευση από zikos!! »

ναι η μπαταρια καλη ειναι!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες