Κομπιάσματα

Problems
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

όχι ρε..γενικά ήμουν ζαλαρχίδης..αλλά με την αγωνία για το 1.8 εξελίχθηκα σε πριξαρχίδη :P :P :P

Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Καλορίζικο ρε φίλε!!! (είδες κι απόειδες από το ΙΚΕΑ και αποφάσισες να το αναβαθμίσεις σε 1800;;;) :wink: Καλά έκανες !!! Να προσέχεις ... Μην το σκίσεις από νωρίς.. :wink: Καλές βόλτες!
I am proud that i was driving a Rover.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ευχαριστώ ρε Βαγγέλη να'σαι καλα..
ναι ρε συ..το συμβάν στο ΙΚΕΑ ήταν καθοριστικό..και είπα αυτή η ντροπή ξεπληρώνεται μόνο με 1800!! χεχε στο στρώσιμο είμαι ακόμα γιατί όπως λέει και ο λαός όπως στρώσεις έτσι θα κοιμηθείς..ότι σπείρεις θα θερίσεις κλπ κλπ και επειδή δε θέλω στο μέλλον ούτε τον ύπνο μου να χάσω ούτε να θερίσω σκάρτη παραγωγή λέω να είμαι προσεχτικός by the way έβγαλα και κάρτα καυσαερίων σήμερα
850RPM CO 0.00
2500RPM CO 0.00
λ=1
HC 8-9 δε θυμάμαι..

Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

χεχεχεχε!!! Το θέμα με την κάρτα καυσαερίων το είχα θίξει κι εγώ κάποτε αν θυμάσαι... CO : 0,01 στο ρελαντί και 0,00 στις 3500... και HC 7... !!! Σε καλό δρόμο είσαι !! :wink: :wink: :wink:
I am proud that i was driving a Rover.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ναι το θυμάμαι στο παλιό το forum για αυτό το ανέφερα με την ευκαιρία..

Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Για πόσα άλογα μιλάμε τώρα δηλαδή ; 130-135 ; :roll: Η έχει γίνει VVC ;
I am proud that i was driving a Rover.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

χμ..τώρα μιλάμε για ονομαστικά 120ps αλλά στην ουσία για 118 σύμφωνα με τα στοιχεία που έχω βρει μέχρι τώρα.. από ότι μου παν στο mg-rover.org το 1,8 με 135ps έχει 52mm throttle άλλη version του mems3 και "hotter cams" υποθέτω εννοούν εκκεντροφόρους.. anyway ίσως να δώσει κάτι η 52άρα με κανένα βαρεάκι ή κάτι ανάλογο.. vvc160 είναι ζόρι να γίνει γιατί αλλάζουν αρκετά ενώ 145vi είναι "πιο εύκολο"

PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

nikolas έγραψε:χμ..τώρα μιλάμε για ονομαστικά 120ps αλλά στην ουσία για 118 σύμφωνα με τα στοιχεία που έχω βρει μέχρι τώρα.. από ότι μου παν στο mg-rover.org το 1,8 με 135ps έχει 52mm throttle άλλη version του mems3 και "hotter cams" υποθέτω εννοούν εκκεντροφόρους.. anyway ίσως να δώσει κάτι η 52άρα με κανένα βαρεάκι ή κάτι ανάλογο.. vvc160 είναι ζόρι να γίνει γιατί αλλάζουν αρκετά ενώ 145vi είναι "πιο εύκολο"
O 1.8 135 einai o kinhthras me to sthsimo toy TF 135 poy shmainei allh ECU apo toy 1.4 (esy allakses ECU???) kai swsta ypotheteis exei alloys ekkentroforoys me maglaytero anoigma balbidwn kai megalytero overlapping apo toy ZR kai thn petaloyda twn 52mm poy den kanei kamia diafora oysiastikh an den kaneis alla pragmata opws:

- roikh ekseliksh - to pio shmantiko gia na apodidei kathe metatroph soy apo monh ths tha soy dwsei 10-15 mporei kai parapanw aloga
- pollaplh eisagwghs
- filtro kleistoy typoy
- ekkentroforoi - fast road

Gia vvc an allakseis ECU theleis allh kefalh na natikatasthseis thn dikia soy me toy 160 + pleksoyda + programma vvc....
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ναι ρε..αφού το έγραψα και παραπάνω ότι άλλαξα και εγκέφαλο και έβαλα από 218..με τον 1.4 δε θα δούλευε

zikos!!
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2012 12:01 am
Επικοινωνία:

Re: Κομπιάσματα

Δημοσίευση από zikos!! »

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι εχω ενα rover 400 και εχω παρατηρησει κατι ωρεσ ωρες το αμαξη ειναι σφαιρα πολυ γρηγορο και πολυ νευρο αλλα και ωρες ωρες με ερχετε να κατεβω και να το σπροξω (φιδι) μονο του τα κανει χωρις να πειραξω κατι αλλες φορες μου δινει τη εντυποση οτι μπορει να κουβαλησει αλλα δυο αυτοκινιτα και αλλεσ φορες δεν μπορει να παρει τα ποδια του απο τι μπορει να ειναι?αν ξερει κανεισ ας βοη8ησει!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες