Κομπιάσματα

Problems
Άβαταρ μέλους
JIMMAR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 5:12 pm
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JIMMAR »

Όλα καλά αυτά που είπατε για το φίλτρο ενεργού άνθρακα.
Μπορεί να μου πει κάποιος αν αυτό αλλάζεται και πόσο έχει :?:
Ρωτάω γιατί έχω κάνει 103.000 ΚΜ :oops:
Εικόνα
ROVER 414si
101 ps = wheel power
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

γεια σου ρε jimmar ψειρα!!
αφου δεν εχεις προβλημα ρε!!εκει φαινεται ο μερακλης!! :wink:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Fotis 416
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2005 9:27 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis 416 »

JIMMAR :bow: :bow: :bow: :bow: προσεχει για να εχει! :wink:
Rover rulezzz...
414 GSI του 94' (μετατροπη 416)
120hp
predator!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

...

Δημοσίευση από stickers!!! »

akaliptos_ZR έγραψε:
Ollram έγραψε:απ' ότι κατάλαβα απο συζυτήσεις με τα συνεργεία (Μακρης σε Ν. Κόσμο & ΤΖΩΡΤΖΗ σε Λ. Λαυρίου.....

MAKRIA APO TO TZWRTZH STHN LAVRIOU....OUTE GIA ALLAGH LAMPTHRA NA MHN PATE POTE....MILAW APO PROSOPIKH EMPEIRIA FYSIKA KAI OXI APO FHMES...


ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!! ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΚΑΛΥΠΤΟΣ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΖΩΡΤΖΗ!!!!!!!!!!!!!!!! ΛΟΓΟΣ.....

ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΡΤΑ....
ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΤΖΩΡΤΗ ΤΟΒΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ 10 ΛΕΠΤΑΚΙΑ....
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΠΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΗΘΕΛΕ Η ΑΛΛΑΓΗ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ 1,500Ε ΚΑΙ 500Ε ΑΝΤΙΣΤΙΧΑ........ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ 10ΛΕΠΤΟ ΕΛΕΝΓΟ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 70Ε ΗΜΑΡΤΟΝ......ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΒΑΛΒΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΑΞΑ ΜΕ 100Ε (ΛΟΥΡΜΠΑΣ)
1.800 vvc 150hp παλια.....
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Παιδιά σήμερα ανακάλυψα κι εγώ ότι μου κάνει κάποια κοψήματα.... Σπάνια βέβαια (σαν να διακόπτεται για κλάσματα του δευτερολέπτου η παροχή βενζίνης) Πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες μου είχε παρουσιάσει πρόβλημα με το ρελαντί μόλις το γέμισα με βενζίνη. Δεν κρατούσε το ρελαντί και η βελόνα ανεβοκατέβαινε. Βέβαια το είχα αφήσει να αδειάσει πολύ - μετά από μερικά μαρσαρίσματα όμως έστρωσε. Τώρα βλέπω πάλι τα κοψίματα. Μου είχε ξανακάνει παλιά πάλι κοψίματα όταν πατούσα τέρμα το γκάζι στην εθνική αλλά μάλλον ήταν από τα μπουζί τότε γιατί μετά που τα άλλαξα έστρωσε. Τώρα το κοινό σημείο είναι ότι το είχα αφήσει να αδειάσει πολύ ξανά και έβαλα και από ένα άλλο βενζινάδικο βενζίνη (αγνώστου ποιότητος). Οπότε ελπίζω είτε να είναι σκουπιδάκι είτε να είναι κακή βενζίνη... Παρατήρησα ότι όταν το μαρσάρω λίγο και αφήσω το γκάζι, ακούω κάτι σαν ένα σκασιματάκι στον κινητήρα όταν πέφτουν οι στροφές... ένα "πουφ"... Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου... Τι λέτε εσείς ;
I am proud that i was driving a Rover.
Άβαταρ μέλους
Power Electric
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 12:17 am
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Power Electric »

Vangelis έγραψε:Παιδιά σήμερα ανακάλυψα κι εγώ ότι μου κάνει κάποια κοψήματα.... Σπάνια βέβαια (σαν να διακόπτεται για κλάσματα του δευτερολέπτου η παροχή βενζίνης) Πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες μου είχε παρουσιάσει πρόβλημα με το ρελαντί μόλις το γέμισα με βενζίνη. Δεν κρατούσε το ρελαντί και η βελόνα ανεβοκατέβαινε. Βέβαια το είχα αφήσει να αδειάσει πολύ - μετά από μερικά μαρσαρίσματα όμως έστρωσε. Τώρα βλέπω πάλι τα κοψίματα. Μου είχε ξανακάνει παλιά πάλι κοψίματα όταν πατούσα τέρμα το γκάζι στην εθνική αλλά μάλλον ήταν από τα μπουζί τότε γιατί μετά που τα άλλαξα έστρωσε. Τώρα το κοινό σημείο είναι ότι το είχα αφήσει να αδειάσει πολύ ξανά και έβαλα και από ένα άλλο βενζινάδικο βενζίνη (αγνώστου ποιότητος). Οπότε ελπίζω είτε να είναι σκουπιδάκι είτε να είναι κακή βενζίνη... Παρατήρησα ότι όταν το μαρσάρω λίγο και αφήσω το γκάζι, ακούω κάτι σαν ένα σκασιματάκι στον κινητήρα όταν πέφτουν οι στροφές... ένα "πουφ"... Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου... Τι λέτε εσείς ;
ολα καλα που λετε εχετε ROVER και δεν ξερετε το προβλημα το σιγουρο το ΡΑΟΥΛΟ πρωτα απολα αυτο και μετα ολα ταλλα η φθινοτερη λυση .Εδω που τα λεμε θα αρχισω και εγω να περνω λεφτα μονο για διαγνωση :lol: :lol:
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

ποιο ραουλο?? :oops: :oops:
και μενα το εκανε αυτο μανωλη οταν ηταν 1400!!!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Bat αυτό που αναφέρω εγώ λες ; Για πείτε πιο πολλά για το ΡΑΟΥΛΟ... Είναι κάτι σοβαρό :?: Τι πρέπει να κάνουμε :?: Αλλάζεται εύκολα :?: Κοστίζει :?:
I am proud that i was driving a Rover.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

τα ράουλα απ'οτι ξέρω είναι σαν μικρά ρουλεμανάκια γιατί τα είχα αλλάξει στο Gilera Runner 200vxr που είχα και είχαν να κάνουν με τη μετάδοση..anyway..δε ξέρω πάντως αν έχουν την ίδια χρήση στα αυτοκίνητα
Άβαταρ μέλους
Power Electric
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 12:17 am
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Power Electric »

Vangelis έγραψε:Bat αυτό που αναφέρω εγώ λες ; Για πείτε πιο πολλά για το ΡΑΟΥΛΟ... Είναι κάτι σοβαρό :?: Τι πρέπει να κάνουμε :?: Αλλάζεται εύκολα :?: Κοστίζει :?:

20 ευρω το ραουλο και βρισκεται μεσα στον διανομεα (ντιστριμπιτερ)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες