ΦΛΑΝΤΖΑ? ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ???

Problems
sotiris
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2005 1:25 am
Τοποθεσία: ΑΡΓΟΣ
Επικοινωνία:

ΦΛΑΝΤΖΑ? ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ???

Δημοσίευση από sotiris »

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ( 400 1.4 ΤΟΥ 99', 119.000 ΚΜ) ΓΙΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ. Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΤΟΙΧΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΟΧΕΙΟΥ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΓΛΙΤΣΑΣ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΔΙ, ΔΗΛ.ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΦΛΑΝΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 500 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΦΛΑΝΤΖΑ+ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΚΥΨΕΙ... ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?
Η "ΠΛΑΚΑ" ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΙΑΣ Κ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ (Κ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ) ΣΧΕΔΟΝ ΑΨΟΓΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΧΑΛΑΡΑ Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΑΙΣΘΗΤΑ, ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΟΡΙΣΩ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ HELP
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

σου ανεβαζει περαν του μισου θερμοκρασια?
μην τυχον και δωσεις 500 για φλατζα!
μεγας κλεφτης αυτος που σου ειπε 500 για φλατζα
με τοσα αλλαζεις καπακι ολοκληρο πες του!
μακρυα αν ισχυουν αυτα που μας λες!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Άβαταρ μέλους
VIDEOMIX
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2005 9:25 am
Τοποθεσία: ARTEMIDA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VIDEOMIX »

Πράγματι. Επειδή και εγώ ρώτησα τιμές τελευταία για φλάτζα μου είπαν 300 ευρό και μάλιστα σε ενα αμάξι δυσκολο όπως ειναι το γκάμπριο μου, οπου δεν ειναι εύκολο να εργασθεί κάποιος. Οπότε για το δικό σου, πολλά σου είπε. :?
Μy blue car!!!
Εικόνα
sotiris
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2005 1:25 am
Τοποθεσία: ΑΡΓΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sotiris »

Όχι, ποτέ δε μου ανεβάζει θερμοκρασία. Το πολύ να φτάσει λιγο κάτω απο τη μέση, αν το ζορίσω η πέσω σε κίνηση. Πήγα Αθήνα σήμερα, στην εθνική ο δείκτης ήταν χαμηλά, μέσα στην πόλη έφτασε στο κανονικό μέχρι που λειτουργουσε το βεντιλατέρ. Μήπως να το αφήσω έτσι? Τι μπορεί να πάθει? Στην Κόρινθο πάντως με τρομοκράτησαν,"γινεται, λέει, ηλεκτρόλυση και κάνει πόρους το καπάκι..." Δεν ξέρω τι να κάνω...
Άβαταρ μέλους
JIMMAR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 5:12 pm
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JIMMAR »

Για την θερμοκρασία όλα είναι φυσιολογικά. Τώρα με τα κρύα όταν τρέχεις ο δείκτης πέφτει. Αν όμως γυρίσεις τον διακόπτη στο ζεστό θα δεις ότι θα βγάζει ζεστό αέρα, οπότε μην ανησυχείς.
Όσο γι'αυτόν που σου είπε 500 για φλάντζα να του πεις να την βάλει στον κώλο του. Εγώ έδωσα 260 ευρώ και μου άλλαξε φλάντζα (ενισχυμένη) και όλες τις τσιμούχες μαζί με τα εργατικά.
Καλό θα ήταν πάντως να την άλλαζες και μάλιστα γρήγορα.
Εικόνα
ROVER 414si
101 ps = wheel power
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

λοιπόν όπως είπαν ήδη τα παιδιά τα λεφτά που σου είπε δεν είναι απλά πολλά..είναι εξωπραγματικά!!!!
όμως για αυτό που σου είπε για το καπάκι δεν ξέρω αν ερμηνεύεται έτσι αλλά σίγουρα όσο το αφήνεις δεν είναι για καλό δικό σου..επίσης να σου επισημάνω πως η ένδειξη θερμοκρασίας βασίζεται στη θερμοκρασία του νερού οπότε αν τύχει και το χάσει το νερό (λόγω φλάντζας) και δεν το πάρεις πρέφα..μπορεί να έχεις μία ένδειξη για φυσιολογική θερμοκρασία αλλά στην ουσία να έχεις ένα μοτέρ που βράζει..
όπως και να χει καλύτερα να δώσεις 250-300 ευρώ τώρα παρά να πάρεις κανένα καπάκι στο χέρι και μετά να μιλάμε για 1000+ ευρώ..
stergios
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2005 12:21 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/Πολίχνη/Μποτσαρη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stergios »

εχε το νου σου στα νερα και λαδια για να δεις μηπως οντως εχει προβλημα. Συνηθως 1 βδομαδα ειναι αρκετη για να φανει η αληθεια.
Για τα λεφτα ειναι θεμα επιλογης και μαστορα δεν το θιγω καν.
[img:4d7abfee97]http://users.forthnet.gr/the/pcserv/SIG2.jpg[/img:4d7abfee97]
coming sooner or later.... don't click below ...
http://monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11049331
sotiris
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2005 1:25 am
Τοποθεσία: ΑΡΓΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sotiris »

Στέργιο το έχω έτσι τουλάχιστον 3 μήνες!! Τα λάδια μου είναι πεντακάθαρα, με λιγο πεσμένη στάθμη. Ούτε νερά μου τρώει, υπάρχει όμως αυτή η γλίτσα. Δε μπορώ να έχω τον εφιάλτη, όποιος μπορεί ας μου στείλει διευθύνσεις από κανα καλό συνεργείο στην Αθήνα, να το βάλω μέσα να ησυχάσω.
stergios
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2005 12:21 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/Πολίχνη/Μποτσαρη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stergios »

εαν λοιπον τιποτα δεν ειναι παραξενο και δεν εχεις προβληματα θερμοκρασιας και αποδοσης κινητηρα δεν συντρεχει αμεσως λογος ταραχης. Και φυσικα να εχεις στο νου σου οτι πολλες φορες θελουν λεφτα και οχι να κανουν σωστη δουλεια
[img:4d7abfee97]http://users.forthnet.gr/the/pcserv/SIG2.jpg[/img:4d7abfee97]
coming sooner or later.... don't click below ...
http://monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11049331
ilias_dr
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Μαρ 13, 2006 1:32 am
Τοποθεσία: glyfada
Επικοινωνία:

flatza e?

Δημοσίευση από ilias_dr »

prin apo 15 meresedwsa 350 euro sthn rover sth bouliagmenhs gia flatza.h flatza san antallaktiko exei 50 eyro.ta alla einai ergatika kai klepsimeika.o gkantemhs o mandhlas(mastoras)me phre na me rwthsei pws paei to ergaleio kai thn epomenh flatza!o filos pou edwse 260 eyro pou to phge.poly kalh timh gia na mhn pw koryfaia.
rover racing team
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Semrush [Bot] και 25 επισκέπτες