Φλαντζα Κεφαλης:Μυθος ή πραγματικοτητα-αναλωσιμη ή μη;

Κοινότυπες ερωτήσεις....
Απάντηση
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

Billy πρόσεχε μόνο γιατί για 3η φορά δεν το κόβω να παίρνει άλλο χαμήλωμα μετά... :wink: Αν ξανακάψει (χτύπα ξύλο) φλάντζα.... :cry:
I am proud that i was driving a Rover.
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

I know... για αυτόν ακριβώς το λόγο είμαι σε μεγάλο δίλημμα: να συνεχίσω να δίνω λεφτά σε εισαγωγές, εξατμίσης , ψάχνω και παράληλλο εγκέφαλο πάλι κτλ, πράγμα που σημαίνει πως θα ανεβάζω κ άλλο την πίεση που δέχεται ο ήδη σε μεγάλο βαθμό πιεσμένος κινητήρας μου - και όσο να'ναι, όταν το φτιάχνεις, και το πατάς σε 7χίλιαρα και burnout συνέχεια, και τα ανοίγματά σου ΄τα κάνεις, και τα 200 πιάνεις εθνική - ή να αρχίσω την συντηρητική οδήγηση και να μην πετάξω άλλα λεφτά στο μοτέρ; Θα ήθελα να με βγάλει άλλα 3 χρόνια το αμάξι, δεν μπορώ να γυρίσω σπίτι και να πω "μπαμπά, να η μπιέλα" και την άλλη μέρα να πάρω άλλο... Τι να κάνω ρε παιδιά, βοηθήστε γιατί κ εγώ παρασέρνομαι.. Σφυρίζει το φίλτρο πατάω κ άλλο, μουγκρίζει μετά, πατάω κ άλλο γιατί γουστάρω ακόμα πιο πολύ και τσουπ να'σου στα κόκκινα το στροφόμετρο!!!
:roll:
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

1. Mazepse ola osa tah edines se beltiwseis + tis blabes poy tah ebgazes se 1-2 xronia kai bale kainoyrgio kinhthra
2. Poylhse to kai pare kainoyrgio!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

πριν κανω format στο pc ειχα βρει απο ενα site εναν που το ειχε κατεβασει μονος του επειδη του φανηκαν πολλα αυτα που θα του ειπαν για συνεργειο.
αγγλος ο τυπας πηγε και την εκανε την αλλαγη μονος του!!
ψηνομαι και γω αγρια αν μου ξαναπαθει τιποτε η φλατζα να το δοκιμασω!!!
μα να εχει 40 ευρω η φλατζα και να σου παιρνουν 230 και 250 ειναι κοροιδια!!
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

Είναι και λίγο μανίκι όμως η δουλειά να ξηλώσεις, να τρίψεις, να ξανακολλήσεις, να βιδώσεις... εμένα 200 μου πήγε η τελευταία φορά που το κατέβασα και άλλαξα και τη φλάντζα, χωρίς όμως να'ναι καμμένη. Τώρα... προσευχές και γκάζι στο πάτωμα! Αχ....
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
BATMOBILE
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 1:11 am
Τοποθεσία: ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ!!!!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BATMOBILE »

AMA XTYPA ΞYLO ΓINEI KAI TΡITH TO KAKO ARXIΣE NA ΨAXNEIΣ ΓIA KAΠAKI!!! :spao:
Εικόνα Εικόνα kati vlepo......
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ την έχω αλλάξει μία φορά όσο έχω το αυτοκίνητο (για τον προηγούμενο ιδιοκτήτη δεν είμαι σίγουρος) και αυτό πιο πολύ προληπτικά όταν μου κόπηκε ο ιμάντας μιας που άνοιξε καπάκι είπαμε να την αλλάξουμε και τη φλάντζα γιατί φαινόταν στα τελευταία της και μιας που δεν υπήρχε ιδιαίτερη επιβάρυνση ούτως ή άλλως.. ξέρει κανένας αν γίνεται καμιά πατέντα ώστε να γλυτώσουμε από το "άγχος" της φλάντζας? καμιάς άλλης εταιρείας ίσως? παίζει?
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

BATMOBILE έγραψε:AMA XTYPA ΞYLO ΓINEI KAI TΡITH TO KAKO ARXIΣE NA ΨAXNEIΣ ΓIA KAΠAKI!!! :spao:
Για καπάκι δε λέει... Θα ψάξω είτε για μοτεράκι είτε για αμαξάκι... :) Στο κλάμπ θα μείνω πάντως γιατί οι πρώτες αγάπες είναι οι παντοτινές....
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

nikolas έγραψε:.. ξέρει κανένας αν γίνεται καμιά πατέντα ώστε να γλυτώσουμε από το "άγχος" της φλάντζας? καμιάς άλλης εταιρείας ίσως? παίζει?
Ma re paidia den ftaiei h flantza san yliko! o olos mhxanismos psykshs kai o tropos poy einai topothethmenes oi balbides elegxoy rohs kai aisthitires thermokrasias ftaine!!!!

An deite tis protaseis gia tropopoihseis se paliotero keimeno poy egrapsa edw kai sto link poy exw, den leei gia allagh flantzas alla tropopoihseis sthn diataksh!!!

Kai to pio basiko gia na mhn exete problhmata POTE ma POTE panw apo tis 3,000 rpm prin ftasei h thermokrasia toylaxiston toys 60C!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
BillyK
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 778
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:07 am
Τοποθεσία: Thessaloniki - Almyros Volou
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BillyK »

PERRY-MGTF έγραψε:
nikolas έγραψε:.. ξέρει κανένας αν γίνεται καμιά πατέντα ώστε να γλυτώσουμε από το "άγχος" της φλάντζας? καμιάς άλλης εταιρείας ίσως? παίζει?
Ma re paidia den ftaiei h flantza san yliko! o olos mhxanismos psykshs kai o tropos poy einai topothethmenes oi balbides elegxoy rohs kai aisthitires thermokrasias ftaine!!!!

An deite tis protaseis gia tropopoihseis se paliotero keimeno poy egrapsa edw kai sto link poy exw, den leei gia allagh flantzas alla tropopoihseis sthn diataksh!!!

Kai to pio basiko gia na mhn exete problhmata POTE ma POTE panw apo tis 3,000 rpm prin ftasei h thermokrasia toylaxiston toys 60C!!!!
και μενα αυτό μου είπαν, να το αφήνω να ζεσταίνεται το αυτοκίνητο πριν το πλακώσω..
Εικόνα Εικόνα
<<Ι SOLD MY SOUL FOR A NISSAN X-TRAIL>>
Απάντηση

Επιστροφή στο “F.A.Q.s”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες