Athens Tech + Speed Festival 2011

Events και Εκθέσεις

Συντονιστής: Events Moderators

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από nikolas »

Το γνωστό μας Athens Tuning Show επιστρέφει και φέτος 17-25 Σεπτεμβρίου.
Η αίτηση συμμετοχής ήρθε αργά, μόλις χθες με ημερομηνία προθεσμίας χθες, ωστόσο αν επιθυμείτε να κατέβουμε λογικά δεν παίζει θέμα με την προθεσμία αν έχουμε αποφασίσει μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες.
-Έχουμε δικαίωμα να κατεβάσουμε μέχρι 4 αυτοκίνητα. (με ένα-max 2 νομίζω είμαστε υπέρ αρκετά)
-Προσωπικά αν τα υποψήφια αυτοκίνητα δεν έχουν κάποιο εύλογο επίπεδο βελτίωσης δεν προτίθεμαι να στείλω την αίτηση.
-Θα πάρουμε 5 πάσα συνολικά εφόσον συμμετάσχουμε, τα οποία θα μοιραστούν στους οδηγούς, σε μένα και αν περισσέψει κάποιο σε όποιον είναι πρόθυμος να αφιερώσει χρόνο για να "κρατιέται" το περίπτερο.
-Όσοι θέλουν να δηλώσουν ως υποψήφια τα αυτοκίνητά τους, να το κάνουν ως αύριο το μεσημέρι στις 12, μαζί με φωτογραφίες, έτσι ώστε να μπει στη συνέχεια ψηφοφορία αν είναι περισσότερα από 1-2.
-Τα αυτοκίνητα θα παραμείνουν στο χώρο καθ'όλη τη διάρκεια της έκθεσης..

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Καλό θα είναι να συμμετέχουμε και η γνώμη μου είναι, αν μπορούμε να κατεβάσουμε μέχρι 4 αυτοκίνητα, τότε ας κατεβάσουμε 4. Έχουμε αξιόλογα αυτοκίνητα να δείξουμε σαν club και να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας σε ένα γεγονός που μαζεύει πολλούς φίλους της αυτκίνησης και ειδικότερα της βελτίωσης.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από nikolas »

Μέχρι στιγμής δεν βλέπω ενδιαφέρον, θα ρωτήσω και τον Μιχάλη με το 620 αύριο.
Βολεύει να είναι 1-2 αυτοκίνητα, ώστε τα πάσα που θα μείνουν να μπορούν να δωθούν σε άτομα που θα έχουν χρόνο να είναι στο χώρο μας, ενώ αν μπουν 4 αυτοκίνητα και φυσικά θα πάρουν τα πάσα οι αντίστοιχοι οδηγοί, δεν μπορούμε να έχουμε την απαίτηση από τα παιδιά να είναι όλη την ώρα κάτω..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από kostas200vi »

Τα αμαξια θα βρίσκονται στον εξωτερικό χώρο και χωρίς υπόστεγο ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από nikolas »

Τα αμάξια όντως θα βρίσκονται στον εξωτερικό χώρο, όσο για υπόστεγο, είναι στη δική μας ευχέρεια, αν θα στήσουμε τέντα κλπ..
Αλλά οποιαδήποτε ζημιά από την τέντα ή καιρικά φαινόμενα, δηλώνουν ρητά στην αίτηση συμμετοχής ότι βαραίνουν το club και όχι αυτούς..το κλασσικό παραμύθι δηλαδή..

darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από darkgsi »

Αν το ειχα ετοιμο δεν θα ελεγα οχι....
Εικόνα

K-mech
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 4:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από K-mech »

Εγώ λέω να μη δώσετε καμία σημασία. Η αντιμετώπιση του κύριου που αναλαμβάνει αυτές τις οργανώσεις μόνο επαγγελματική δε μπορεί να χαρακτηριστεί. Αυτός κερδίζει από τη συμμέτοχη των club (σε κόσμο που πληρώνει εισιτήρια, και σε μπούγιο εμφάνισης) ενώ απ την άλλη δε βλέπω να ωφελουνται στο ελάχιστο τα club, παρ όλους τους κινδύνους που διατρέχουν σε έναν πρακτικά αφύλακτο χώρο έκθεσης.

Η πλάκα είναι ότι ήμουν «φανατικός» αναγνώστης ενός από των πρώτων περιοδικών ξεκίνησε να εκδίδει ο συγκεκριμένος το 98. Διαρκώς απορούσα γιατί η αρκετά ισχυρή συντακτική ομάδα που διέθετε έχανε διαρκώς μέλη με ανησυχητικό ρυθμό από το 2005 και μετά… ως τα τέλη του 2010 όπου έπαψα να ασχολούμαι πια αφού απολύθηκε και ο τελευταίος άνθρωπος που είχε αξιοπρεπείς τεχνικές γνώσεις εκεί μέσα.
Τώρα πλέον το σύνολο της συντακτικής ομάδας αποτελείται κυρίως από νέα παιδιά που δυστυχώς γνωρίζουν ελάχιστα περισσότερα από τον μέσο καγκουρα που συχνάζει στα forum. Αυτοί όμως είναι οι μόνοι διαθέσιμοι να δουλέψουν τσάμπα και να υπομείνουν την κουτοπονηριά του εκδότη που εκμεταλλεύεται την «κ@υλα» τους γι αυτό που κάνουν.
Όσοι είχαν τον ελάχιστο αυτοσεβασμό, απλά έχουν πάρει ήδη πόδι.
http://www.oxiallopapia.blog.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

και τι μας ενδιαφερει εμας εδω τι κανει ο συγκεκριμένος με τα περιοδικά του?
Εγώ πάντως δεν ανέχομαι να δώσω ούτε ευρώ αλλά ούτε και να υποστηρίξω την οργάνωση κάποιου με τέτοια συμπεριφορά.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από kostas200vi »

Υπό αυτές τις συνθήκες δεν ξέρω ποιος θα ρίσκαρε να αφήσει το αμάξι του εκεί, εγώ πάντως σίγουρα όχι, εχω ξοδέψει αρκετά χρήματα και θα ήθελα να βρίσκεται σε κλειστό χώρο, και εάν γίνει καποια ζημία-κλοπή ποιος θα την πληρωσει.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από nikolas »

K-mech έγραψε:Εγώ λέω να μη δώσετε καμία σημασία. Η αντιμετώπιση του κύριου που αναλαμβάνει αυτές τις οργανώσεις μόνο επαγγελματική δε μπορεί να χαρακτηριστεί. Αυτός κερδίζει από τη συμμέτοχη των club (σε κόσμο που πληρώνει εισιτήρια, και σε μπούγιο εμφάνισης) ενώ απ την άλλη δε βλέπω να ωφελουνται στο ελάχιστο τα club, παρ όλους τους κινδύνους που διατρέχουν σε έναν πρακτικά αφύλακτο χώρο έκθεσης.

Η πλάκα είναι ότι ήμουν «φανατικός» αναγνώστης ενός από των πρώτων περιοδικών ξεκίνησε να εκδίδει ο συγκεκριμένος το 98. Διαρκώς απορούσα γιατί η αρκετά ισχυρή συντακτική ομάδα που διέθετε έχανε διαρκώς μέλη με ανησυχητικό ρυθμό από το 2005 και μετά… ως τα τέλη του 2010 όπου έπαψα να ασχολούμαι πια αφού απολύθηκε και ο τελευταίος άνθρωπος που είχε αξιοπρεπείς τεχνικές γνώσεις εκεί μέσα.
Τώρα πλέον το σύνολο της συντακτικής ομάδας αποτελείται κυρίως από νέα παιδιά που δυστυχώς γνωρίζουν ελάχιστα περισσότερα από τον μέσο καγκουρα που συχνάζει στα forum. Αυτοί όμως είναι οι μόνοι διαθέσιμοι να δουλέψουν τσάμπα και να υπομείνουν την κουτοπονηριά του εκδότη που εκμεταλλεύεται την «κ@υλα» τους γι αυτό που κάνουν.
Όσοι είχαν τον ελάχιστο αυτοσεβασμό, απλά έχουν πάρει ήδη πόδι.
http://www.oxiallopapia.blog.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

και τι μας ενδιαφερει εμας εδω τι κανει ο συγκεκριμένος με τα περιοδικά του?
Εγώ πάντως δεν ανέχομαι να δώσω ούτε ευρώ αλλά ούτε και να υποστηρίξω την οργάνωση κάποιου με τέτοια συμπεριφορά.
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, αλλά όταν υπήρχαν κάποιες προσπάθειες παλιότερα για να αρθρώσουμε λόγο σαν clubs συνολικά, ώστε να διεκδικήσουμε αυτά που "δικαιούμαστε" μιας και ο κύριος όγκος επισκεπτών είναι μέλη από clubs, ενώ άλλα συμφωνούσαμε μεταξύ μας σαν clubs, άλλα πήγαιναν και συμφωνούσαν μετά τα ορισμένα clubs μεμονωμένα..δεν είναι τυχαίο που σταμάτησε το auto exelixis..σκεφτόμουν να στείλω ανοιχτή επιστολή στα άλλα clubs για τη συγκεκριμένη κατάσταση, αλλά αυτό μπορεί αυτομάτως να μας στοχοποιήσει και να μας κάνει το "μαύρο πρόβατο" της κοινότητας..

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Athens Tech + Speed Festival 2011

Δημοσίευση από andreas »

kostas200vi έγραψε:Υπό αυτές τις συνθήκες δεν ξέρω ποιος θα ρίσκαρε να αφήσει το αμάξι του εκεί, εγώ πάντως σίγουρα όχι, εχω ξοδέψει αρκετά χρήματα και θα ήθελα να βρίσκεται σε κλειστό χώρο, και εάν γίνει καποια ζημία-κλοπή ποιος θα την πληρωσει.

εγω το δικο μου θα το αφησω μεσα και δεν φοβαμαι ιδιαιτερα για κατι.
παντα ειχε security ο χωρος.
ελπιζω να μην αλλαξει κατι φετος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Events - Shows”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες