ΦΡΕΝΑ ZR160

Άβαταρ μέλους
Agis_MG_ZR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Τρί Φεβ 15, 2005 5:40 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ--& ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Agis_MG_ZR »

spyroshio έγραψε:re ti frena kai istories ego takakia allaksa kai eida diafora poli megali omologo(bebaia ta takakia eixan liosei teleios)alla pisteyo oti tosa lefta gia frena einai iperboli ektos an exeis kanena turbo 300 aloga kai pano
me aerizomena diskofrena mprosta pisteyo einai kallimenos o opoiosdipote odigos tis katigorias ton aytokiniton mas


:up: αυτο πιστευω και εγω !!!!
οποτε :iagree: :!: :!:
Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Ωραία.πόσο κοστίζουν όμως τα αεριζόμενα μπροστά?Ακόμα τα δισκόφρενα που φοράω μπροστά γιατί δε μπαίνουν πίσω?
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

spyroshio έγραψε:re ti frena kai istories ego takakia allaksa kai eida diafora poli megali omologo(bebaia ta takakia eixan liosei teleios)alla pisteyo oti tosa lefta gia frena einai iperboli ektos an exeis kanena turbo 300 aloga kai pano
me aerizomena diskofrena mprosta pisteyo einai kallimenos o opoiosdipote odigos tis katigorias ton aytokiniton mas
έχεις δίκιο σε αυτό..αλλά εν μέρει.. γιατί σίγουρα αν έχεις 300 και πανω άλογα όπως λες πρέπει να μπορείς και να τα "χαλιναγωγήσεις" αλλά όμως και 1400 να είναι..αν οδηγάς χωρίς αύριο το χρειάζεσαι το καλό το φρένο (προς Θεού μη παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στον εαυτό μου)
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

nikolas έγραψε:
spyroshio έγραψε:re ti frena kai istories ego takakia allaksa kai eida diafora poli megali omologo(bebaia ta takakia eixan liosei teleios)alla pisteyo oti tosa lefta gia frena einai iperboli ektos an exeis kanena turbo 300 aloga kai pano
me aerizomena diskofrena mprosta pisteyo einai kallimenos o opoiosdipote odigos tis katigorias ton aytokiniton mas
έχεις δίκιο σε αυτό..αλλά εν μέρει.. γιατί σίγουρα αν έχεις 300 και πανω άλογα όπως λες πρέπει να μπορείς και να τα "χαλιναγωγήσεις" αλλά όμως και 1400 να είναι..αν οδηγάς χωρίς αύριο το χρειάζεσαι το καλό το φρένο (προς Θεού μη παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι στον εαυτό μου)
Hehehehehe αστα αυτα εσυ κατι εχεις στο μυαλο σου και λες για φρενα!!!!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

κοίτα το αυτοκίνητο μου μπορεί να μην είναι 300 άλογα αλλά κάπου γύρω στα 120..και εγώ μπορεί να μην είμαι ο shumacher αλλά ώρες ώρες παρασέρνομαι και βαραίνει ελαφρά το πόδι σε σημεία που δε θα έπρεπε.. γιαυτό θα με ενδιέφερε μια καλύτερη λύση..στο κάτω κάτω..δεν είναι ανάγκη να πάθεις..για να μάθεις..
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Επανέρχομαι σε αυτό το ποστ γιατί βρήκα επιτέλους την ιδανική λύση για τα φρένα μου,γιατί μ'αυτά θα καρφωθώ πουθενά,λοιπόν την άλλη Τετάρτη μπάινω συνεργείο για να βάλω τα μπροστινά φρένα του Zr 160 κομπλέ τοποθετημένα του κουτιού,προσφορά από ένα συνεργείο μαζί με την εργασία κοντά στα 700 ευρώ.Κατέληξα σε αυτή τη λύση γιατί με τα φρένα δεν πρέπει να τσιγγουνευόμαστε αλλά και επειδή πιστεύω πως είναι και καλή τιμή.Λοιπόν θέω όμως μια βοήθεια,τα φρένα που θα μου μείνουν να προσπαθήσω να τα πουλήσω ή μπορώ να τα βάλω πίσω(σε καποια άλλη στιγμή εννοείτε γιατί δεν είμαι εκατομμυριούχος)
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
stergios
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2005 12:21 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/Πολίχνη/Μποτσαρη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stergios »

ante megies. pes mas kai poios xristianos einai pou kanei tetoia timi dilitirio.

ta frena piso den mporeis na ta baleis (auta pou su meinane). alla fisika mporeis na ta poulisis.
[img:4d7abfee97]http://users.forthnet.gr/the/pcserv/SIG2.jpg[/img:4d7abfee97]
coming sooner or later.... don't click below ...
http://monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11049331
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Ο Καρακασίδης πίσω από τη Ρόβερ στη Λαγκαδά(επίσημο συνεργείο).Αν ακούσετε τίποτα να θέλουν φρένα σαν αυτά που θα μου μείνουν πείτε μου,βέβαια θα βάλω και μια αγγελία όταν τα βγάλω από το αμάξι
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Λέτε με την αλλαγή να βάλω και σωληνάκια υψηλής πίεσης?
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από crAss »

Τόσο χάλια είναι τα μαμά φρένα?
Βασικά με μέγιστη ταχύτητα 120 χμ και επιταγχύνσεις μέχρι τις 3500 σαλ. λόγω στρωσίματος δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμα. Ένα ζευγάρι καλύτερα τακάκια δεν θα έκανε αρκετή δουλειά για τις μαμά επιδόσεις του αυτοκινήτου?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες