Μοτερ MGF VVC σε TF ???

Απάντηση
twokmc
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2012 3:34 am
Επικοινωνία:

Μοτερ MGF VVC σε TF ???

Δημοσίευση από twokmc »

Καλησπερα παιδια! ειμαι καινουργιος στο φορουμ και χρειαζομαι τα φωτα σας.
Εχω ολα τα ηλεκτρικα απο tf με μοτερ 1.6 με εγκεφαλο Mems3 (αν τα λεω καλα) και ενα μοτερ απο mgf 1.8 vvc 145ps
Η διαφορα στα μοτερ αν εχω καταλαβει καλα ειναι στην αnαφλεξη. που σημαινει οτι το 1.6 εχει ματι στροφαλου.
υπαρχει τροπος να δουλεψει το 1.8 vvc με τα 145 πανω στο tf με ηλεκτρικα mems3 ? να κανω δηλαδη τραμπα τα ηλεκτρικα
και τα περιφεριακα στο 1.8 και να δουλεψει με εγκεφαλο 1.8 απο tf ??????
Εικόνα Εικόνα

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Μοτερ MGF VVC σε TF ???

Δημοσίευση από R414 »

Χρειαζεσαι εγκεφαλο vvc με 2 φυσες για να δουλεψεi για τη πλεξουδα δε ξερω σιγουρα

twokmc
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2012 3:34 am
Επικοινωνία:

Re: Μοτερ MGF VVC σε TF ???

Δημοσίευση από twokmc »

εγκεφαλο εχω. το θεμα μου ειναι οτι δε παντρευεται ο εγκεφαλος του vvc με τη πλεψουδα του αυτοκινητου στο tf. μονο με τον εγκεφαλο απο το 160 θα μπορουσε να δουλεψει. απλα δε ξερω πως θα βαλω τον αισθητηρα θεσης στροφαλου στο vvc κ αν θα δουλεψει σωστα το μοτερ :) απλα με οσα διαβασα σε διαφορα θεματα στο φορουμ πρεπει να υπαρχουν πολοι γνωστες εδω
Εικόνα Εικόνα

twokmc
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2012 3:34 am
Επικοινωνία:

Re: Μοτερ MGF VVC σε TF ???

Δημοσίευση από twokmc »

ακυρο! τελικα εχει ματι και το vvc οποτε ηθελα να ρωτησω αν κουμπωνοντας τη πλεξουδα του μοτερ με τον εγκεφαλο απο το 160 μαζι με τους αισθητηρες απο mems 3 θα δουλεψει το μοτερ με τα 143. απο οτι διαβασα σε φορουμ απο αγγλια γινεται αλλα κανεις δε λεει αν εχει δοθλεψει. μηπως εχουμε ιδεα εδω αν γινεται ????
Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μοτερ MGF VVC σε TF ???

Δημοσίευση από nikolas »

Μία διαφορά σίγουρα είναι οι πολλαπλασιστές, το 143 έχει δεν έχει πολλαπλασιαστές πάνω στη κεφαλή όπως το 160 και έχει διαφορετική φίσα. Εκτός από αυτό δε νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο άλλο πρόβλημα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες