Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

Επιτέλους παίδες μπήκε το μοτέρ του 220 πάνω στην καρότσα του 416.....Ο φίλος Παναγιώτης μαζί με το team του παιδεύτηκε αλλά το αποτέλεσμα είναι πέρα από κάθε φαντασία μου,το αμάξι δεν κρατιέται...Τι vtec κ παπαριες,μιλάμε ότι το πλαίσιο έρχεται στα όρια του,δύναμη παντού,άμεση απόκριση,ελάχιστο λαγκαρισμα κ το στροφόμετρο να κατεβάζει σαν τρελο....Αμάξι υπεράνω υποψίας,κόβει τα χαμόγελα κάθε πρωί που πάω για Ασπρόπυργο σε πολλους που το υποτιμούν,δεν το έφτιαξαν για κόντρες,να γουσταρω απλα....

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από andreas »

με το καλο να το ευχαριστηθεις.
απο φρενα και στησιμο εχεις κανει κατι?

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από marbin »

καλοριζικο το εργαλειο και :sreering:
αν θυμασαι, σου ειχα πει οτι και μαμα να το αφησεισ αυτο το μοτερ, θα σου φερει πολλα χαμογελα.
κιαν καταλαβα καλα, ειδη σε εχει ψιλοτρελανει.

και φιλε μου ειναι 2λιτρο turbo.το λεσ και γεμιζει το στομα σου.τη σχεση μπορει να εχει με τον ατμοσφαιρικο vtec.
απλα καμια.εξ ου και ο vtec εγινε πια turbo για χαρη του ανταγωνισμου.

μια ρυθμιζομενη θεσ τωρα να κατσει καλα και εαν δεν κανω λαθοσ εχεισ και τα φρενα του 220, ετσι δεν ειναι?
ολη την καροτσα δεν ειχεσ παρει?δεν ξερω βεβαια εαν κανουν επανω στο μοντελο το δικο σου αλλα θα το δεισ αυτο με
το συνεργειο σου.

εξατμιση με τη το εχεισ?την ατμοσφαιρικη του 414?εκει θα πρεπει να κανεισ κατι οπωσδηποτε.εαν δεν εχεισ κανει.

χαιρομαι :D που σου πηγαν ολα καλα και συνεχιζεισ. γιατι εγω μαζευα κομποδεμα για ενα κιτακι emerald τετραπεταλουδο
απο την jenvey, και ενω ειμουνα πολυ κοντα στον στοχο επαθα μια ζημια 1700ε και μου πεσανε και τα αυτια και η
τσεπη.αστα μεγαλη απογοητευση.και το κακο ειναι οτι αυτα τα λεφτα δεν μαζευονται πια ευκολα.

και παλι καλοριζικο το εργαλειο και να εισαι καλα να το χαιρεσαι :up:

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

Ευχαριστώ παιδιά κ ναι φιλέ marbin ευτυχώς που σε άκουσα,ναι οκ,καυλα ο ήχος του vtec στα ψηλά αλλά το ξεμπαζωμα του τουρμπατου είναι απίστευτο πάντα για τα δικά μου δεδομένα,κ όλα είναι μαμα επάνω(ακόμα)κ έχω πολύ δρόμο,έβαλα κ 16αρες αλλά κ παρ όλο το μπλοκέ σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπάρχει πρόσφυση πουθενά κ ή υποστροφή κυριαρχεί παντού,από ανάρτηση ακόμα τίποτα μαζεύω να βάλω κάτι σωστό,τα φρένα ναι 220

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από R414 »

Βρες και βαλε απο honda αναρτηση και φρενα γιατι σε rover ελαχιστα πραματα.

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

5η ημέρα διακοπών στην ωραία Κεφαλλονιά το ροβερακι μια χαρά,στο ταξίδι όλα καλά,κατεβάζεις μια τέταρτη στην εθνική κ ότι υπάρχει μπροστά σου το εκτελεσες,κατανάλωση γαμω το κέρατο μου αλλά αξίζει,θερμοκρασίες Νορμάλ κ για οποίον θέλει να το κάνει αξίζει παιδιά μέχρι το τελευταίο ευρώ...Ανάρτηση μόλις γυρίσω σε κάνα μήνα κάτι θα βάλω κ ίσως λίγο το χαμηλωσω,φρένα κ πάλι δεν επαρκούν θέλω κ από κει,κ φυσικά θα βάλω κ μια πολύ δυνατή σχαστρα να γουσταρωωωωω!!!!!!

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

Λοιπόν,μόλις επέστρεψα από διακοπές,εντυπώσεις από το αμάξι άριστες,2000 χιλιόμετρα κ δεν έκανε Τσικ,πλήρες φορτίο,2 άτομα κ ένα παιδάκι,αθηνα-κεφαλονια-σταση Πάτρα,Άρτα Γιάννενα,από κει εγνατία για Λάρισα,στάση Κατερίνη,ανηφόρα για πολυμυλο μετά Κοζάνη κ επιστροφή Αθήνα.Αν δεν το πατήσεις δεν καεί κ τρέλα τελικά,60 ευρώ σχεδόν για να επιστρέψω από πάνω(Κοζάνη).Μια απορία,ή θερμοκρασία σε ανοιχτά κομμάτια κατηφορικά με ελάχιστο γκάζι έπεφτε τέρμα κάτω!Κ μια διαπίστωση,τελικά υπάρχει πολύ κόμπλεξ με αυτά τα αμάξια,τους πέρναγα με κάτι τριψιφια στο κοντέρ κ εκεί να το σπάσουν μην τους περάσει το ροβερακι,τους αφηνα γιατί είχα το παιδί πλην ενός ινσιγκνια turbo που τον ήπιε στεγνά έξω από την Λαμία....

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από andreas »

αν πεφτει πολυ η θερμοκρασια σε χαλαρους ρυθμους παει να πει οτι ο θερμοστατης δεν κλεινει οταν πρεπει.

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από marbin »

το κανει και στο δικο μου αυτο, συνηθωσ ομωσ οταν το παω χαλαρα και γω σε κατηφορικα κομματια, πηγαινωντασ
στο χωριο κατεβαινωντασ βουνο.χωρισ κανενα αλλο προβλημα ομωσ.
το αμαξι παει μια χαρα ομωσ κατα τα αλλα.με την θερμοκρασια να ερχεται στα φυσιολογικα επιπεδα μολισ κατεβω η το
παω πιο τσιτωμενα.
δεν εχω παει να το τσεκαρω ποτε βεβαια γιατι δεν μου παρουσιαζει κατι που να με προβληματιζει.

θα συμφωνησω με τον andrea παντωσ οτι αν ειναι να κοιταξεισ κατι αυτο μαλλον πρεπει να ειναι ο θερμοστατησ.
σημασια φιλε εχει οτι εισαι ευχαριστημενοσ απο το τουτου σου.απο κομπλεξικουσ εχει σωθει αυτοσ ο τοποσ.γραψτουσ,
ακρη δεν προκειται να βρεισ.

το νου σου ομωσ με τα ανοιγματα γιατι το αμαξι σου ακομα δεν εχει πανω τα πραγματα που πρεπει να εχει για να ειναι safe.
και για μενα, δεν ξερω εαν το συνεργειο σου ειναι αστερι στα rover και σε ενημερωνει, αλλα καλο θα ηταν να περναγεσ
απο βωσσο καποια στιγμη και να εκανεσ μια συζητηση μαζι του στο που ποναει αυτοσ ο κινητηρασ και τι πρεπει να προσεξεισ και ισωσ να αλλαξεισ για να εισαι μελλοντικα οκ και χωρισ απροοπτα.φιλικα αυτο ετσι? :up:

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

Σιγουρα εκεί θα πάω,μου το είπε κ ο μηχανικός μου,να το ακούσει κ να μου πει τι άλλο θέλει,έχω διαβάσει άπειρα ποστ εδώ μέσα κ το 90% είναι θετικά για βωσσο,θέλω ανάρτηση οποσδήποτε κ δεν ξανατσιτωνομαι ειδικά με παιδί μέσα,πάντως το πλαίσιο με 220+ βέλος κ καμία ανασφάλεια στην αίσθηση του τιμονιού..Είναι δυνατον να έχεις 200 σχεδόν άλογα κ να μην ανοίγεις?Δεν είμαι καγκουρας προς θεού απλά αγαπάω αυτό το αμάξι κ χαίρομαι που το αναβαθμιζω,μπορούσα να πάρω άνετα άλλο αλλά....ροβερακι μόνο ένα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες