Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από marbin »

και καλα θα κανεισ να πασ φιλε.ακου ομωσ και κανε αυτα που θα σου πει και θα με θυμηθεισ.πολυ αργοτερα.

για το βωσσο τι να πω.
τα λενε ολα τα αυτοκινητα που εχει φτιαξει μαζι και το δικο μου.
οταν ολοι οι αλλοι ουτε servis σωστο ηταν ικανοι να κανουν σε rover αυτοσ τα βελτιωνε και οχι μονο.κραταγαν δηλαδη.
δεν σκορπιζαν μετα απο 5 μηνεσ.
στο αμαξι μου πανω τιποτα δεν μπαινει εαν δεν παρω πρωτα το οκ απο αυτον.τυχαιο που μετα απο 17 χρονια δεν κανει
ουτε κιχ?ομωσ παντα ακουγα και εκανα αυτα που μου ελεγε, χωρισ να το παιζω μηχανικοσ πονηροσ και εξυπνακιασ.
το αποτελεσμα με δικαιωσε.17 χρονων αμαξι και εχει ζωη ακομα...........και αρκετη βελτιωση βεβαια.

δεν θα πω αλλα ομωσ γιατι δεν θελει και πολυ να ειπωθει οτι βγαζω και μεροκαματο :lol:

και ναι φιλε μου εχεισ δικιο.γλυκο το ατιμο το γκαζι.εχεισ βαλει και το σασμαν απο το 220?
θα εχει ωραιο απλωμα στην εθνικη αυτο.και καμια 250 τελικη μαλλον.240 δινει το εργοστασιο εαν δεν κανω λαθοσ.

πατα στο google mg zr turbo και πηγαινε στισ εικονεσ να δεισ τι εχουν κανει τα αγγλακια με αυτο το μοτερ.

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

Ναι το σασμαν είναι 220,τα είδα,τα είδα,φράγκα να χεις.....Ναι απλώνει ωραία κ ή πέμπτη έχει νεύρο με φουλ φορτίο σε ανωφερεια σε σημείο να κολας ελαφρά στο κάθισμα,πολύ δύναμη ειδικά τέταρτη με φουλ γκάζι στο οβερμπουστ γ@μ@ει,το κοντέρ το κατέβασα όλο δεν ξέρω ποσά πήγαινα σε κάποια φάση....

panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Φίλε roverdriver416, να το χαίρεσαι το αμάξι σου! Καλορίζικο και απροβλημάτιστο εύχομαι και καλά χιλιόμετρα μαζί του!

Με προσοχή πάντα, γιατί τα άλογα θέλουν σεβασμό ;)

Καλό το άτιμο το γκάζι, όλους μας γλυκαίνει, μην αμελείς πάντως θέματα υψίστης σημασίας για το αμάξι και την ασφάλεια σ'ότι έχει να κάνει με αυτό, όπως σωστά-αποδοτικά φρένα και καλή ανάρτηση (σε συνδυασμό με καλά λάστιχα πάντα), ώστε το αμάξι να πατάει και να φρενάρει σωστά :sreering: (φιλικά πάντα :) )


Άντε άμα μπορέσεις ανέβασε και φωτογραφίες να το δούμε, μαζί με τις αλλαγές που έχεις κάνει , γιατί όχι και κανά βιντεάκι να δούμε πως ανοίγει :burn:

Και πάλι να το χαίρεσαι :up:
Rover 416GSi '92

roverdriver416
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2015 7:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από roverdriver416 »

Ευχαριστώ φιλέ Παναγιώτη,όντως προσπαθώ να μαζεψω χρήμα για φρενα-αναρτηση γιατί είμαι πολύ χύμα αυτή την στιγμή,φυσικά κ θα ανεβασω φωτο σύντομα όπως κ βίντεο,το αμάξι φτιαχνετε σιγά σιγά,σε έναν χρόνο κατάφερα από ερείπιο να το μεταμορφωσω σε αμάξι που το χαζευεις κ όλα αυτά με μεράκι κ αγάπη που διακρίνει πιστεύω όλους τους ροβερακιδες...

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Μπήκε το μοτεράκι!!!!!!

Δημοσίευση από marbin »

:D εχεισ πμ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες