TURBO se 214si?

mancer
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 11:48 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mancer »

a kai kati pou ksexasa den einai 15 xronon einai deka!kai exei diafora arketi tha elega!kai an den kano lathos yparxei kai tropeto apo 2litro turbo etsi kai alloios stin oikogeneia ton rover?tha einai omos symbato?einai i karatsa idia me to 200.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

από ατμόσφαιρα μπορείς να πας 145vvc ή 170περίπου καταργώντας το vvc και βάζοντας εκκεντροφόρους..(οτιδήποτε παραπάνω μπαίνεις σε περίεργα ονοπάτια για ατμόσφαιρα..τετραπετάλουδα και τέτοια για καθημερινό αυτοκίνητο ούτε που τα συζητώ..)
το 2λιτρο μπορεί να μπει αλλά να ξέρεις πως δεν δηλώνεται..οπότε είναι λίγο ρίσκο η μετατροπή αυτή
και η άλλη σου επιλογή είναι 1.8 turbo που εκεί παίζεις χαλαρά πάνω από 200άλογα..
mancer
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 11:48 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mancer »

nikolas έγραψε:από ατμόσφαιρα μπορείς να πας 145vvc ή 170περίπου καταργώντας το vvc και βάζοντας εκκεντροφόρους..(οτιδήποτε παραπάνω μπαίνεις σε περίεργα ονοπάτια για ατμόσφαιρα..τετραπετάλουδα και τέτοια για καθημερινό αυτοκίνητο ούτε που τα συζητώ..)
το 2λιτρο μπορεί να μπει αλλά να ξέρεις πως δεν δηλώνεται..οπότε είναι λίγο ρίσκο η μετατροπή αυτή
και η άλλη σου επιλογή είναι 1.8 turbo που εκεί παίζεις χαλαρά πάνω από 200άλογα..

oi lyseis oi atmosfairikes astes giati kai to kostos tha einai to idio tsampa o kopos oso gia to dilitro pou les exo tin entyposi oti symferei oikonomika alla den ksero kata poso kykloforei kai tha breis xoris na kaneis tama!!opou pantos kai an rotisa to kostos me to yparxon moter mazi me frena kai loipa perifereiaka ftanei ta 70003uro eno to tropeto sti xeiroteri na paei kai 50003uro?
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από saikoe39 »

Χμ....τρελος μου ακουγεσε και εσυ.......... :o
Τουλαχιστον θα δωσεις λεφτα και θα εχεις δυναμη...εγω εδωσα και ειμαι στα ιδια...τεσπα.......
Το αν ειναι 15-20-30 χρονον το μοτερ δεν μου λεει τπτ.....
Σημασια εχει η κατασταση....ναι αν ηθελες να τουρπισεις το παλιο το μοτερ μου σιγουρα θα ηταν χασιμο χρονου και χρηματων....μιζια και μπαμ...
Και για την καροτσα σιγα...δεν θα το κανει 500 αλογα...180 αλογα θα το κανει...τα πουντο εχουν καλυτερα σασι απο τα δικα μας..?????
Αν δεν κανω λαθος ειναι καμπριο....οκ θα του χωσει τις μπαρες του(πισω εχει κουκουλα δεν ξερω αν περνει)θα κοιταξει μηπως περνει και κανενα x-brace...kai ok....
Το να τουρπισεις πρεπει πρωτα βρεις ενα μαστορα που να το εχει κανει παλι...
Αλλο πραγμα να πειραματιζετε στο δικο σου και αλλο να ξερει τι κανει......
Τωρα το αν αξιζει να ριξεις λεφτα στο 1.4 δεν ξερω...
Αν εισαι τουρπακιας και γουσταρεις τα τσαφ τσουφ...χωσου και καντο...
Αλλιως ριχτου ενα Β16 πανω και τερμα......
Η και ενα 1.8...
Προσωπικα εγω το ροβερ το εχω για να κανω χαβαλε και οτι μ@λακια μου κατεβενει....και επειδη εξωτερικα δεν το περιμενει κανεις να εχει δυναμη το γουσταρω πιο πολυ......
Αν το μοτερ μου βγει καλο....και μαζεψω λεφτα θα το νιτρωσω...και εκει θα εχει γελια....
Ο μηχανικος μου ειχε εριχνε νιτρα στο 1.4 και ηταν σκυλι...το πουλησε το μοτερ και δουλευει ρολοι...και τωρα στο 1.8 που εχει παλι ριχνει νιτρα...και το μοτερ δεν κανει κιχ........
Τα μοτερ μας ειναι γερα...απλα θελουν πολυ φροντιδα και μακρυα απο μαλ@κες μηχανικους.....Εμενα εκαψε φλατζα στα 110.000 χλμ στα 12 χρονια του...και στα 13 εσπασε απο μ@λακια μηχανικου...
Δωσε δυναμη.........και ΒΑΛΕ ΦΡΕΝΑ....
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
mancer
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 11:48 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mancer »

symfono kai toulaxiston tha einai kai kati pou tha meinei oxi lefta petamena!oso gia tous mastores aytoi pou kseroyne apo turbata zitane palatia gia ayto kai rotisa mipos kai paizei kati pou kseroune ta paidia...........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες