Αλλαγη κινητηρα 1.4 σε 1.6, ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΤΕΟ

Απάντηση
rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 6:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Αλλαγη κινητηρα 1.4 σε 1.6, ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΤΕΟ

Δημοσίευση από rainfallgr »

Αλλαξα την μηχανη εδω και λιγο καιρο. πηγα τελικα να το περασω ΚΤΕΟ. και μου ειπανε πως δεν μπορεις να αλλαξεις μηχανη σε αλλη με περισσοτερα και αν το εκανα θα πρεπει το αμαξι να παει Αθηνα να ελεγθει εκει.. Μετα πο τηλεφωνηματα σε ΚΤΕΟ Θεσσαλονικης και Αθηνας... μου ειπαν πως το θεμα ειναι τα καυσαερια! θα πρεπει να τους πω τον τυπο που λεει πανω η αδεια ή το αμαξι στο ταμπελακι που εχει το αμαξι και να σιγκριθει με αυτο της μηχανης... το προβλημα ειναι πως το ταμπλελακι που ειναι στις πορτες ( αν λεει αυτο) σε μενα εχει χαθει λογω βαφης! οποτε πρεπει να το βρω με αλλο τροπο σε σασι και μηχανη...
Ξερει κανει στη μηχανη που βρισκεται αυτος ο τυπος/εκδοση....η οπως αλλιως το λενε?
Εφαγα προστιμο 170Ε για ΚΤΕΟ και μου ειπαν πως αν το περασω σε 10 μερες μπορουν να μου βγησουν... απαντηστε γρηγορα οποιος ξερει κατι!!!
hvtecgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2006 5:21 pm
Τοποθεσία: Αγοι Αναργυροι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hvtecgr »

Εγω το μονο που εχω να πω ειναι πως ολα τα μοτερ χρειαζονται καλο λαδωμα!!!!!!!! :-D :twisted:
Ford took an NSX , cut it in the middle , examined it with a microscope , to admit that they can ' t built anything like that !
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

δε κατάλαβα τι ακριβώς θέλουν..τον αριθμό της μηχανής? το ότι έχει αλλαχτεί κινητήρας το είπες εσύ ή το βρήκαν αυτοί?
rainfallgr
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2005 6:12 pm
Τοποθεσία: KILKIS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από rainfallgr »

αν σοθ πω οτι ουτε εγω καταλαβα.... :roll: εκτος απο τον αριθμο της μηχανης υπαρχει κατι αλλο πανω στη μηχανη?
Για την μηχανη δεν μου ειπανε τιποτα.... αλλα για να περασω ΚΤΕΟ και να μη φαω το προστιμο πρεπει να δηλωθει η μηχανη πρωτα!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ναι αλλά παίζει να μην στην ελέγξουν καν.. εγώ όταν πέρασα ΚΤΕΟ, αφού μου κάνανε ότι ελέγχους είχαν να μου κάνουν ακολούθησε ο εξής διάλογος (αφού άνοιξα το καπό)
Υπ.ΚΤΕΟ:έχεις αλλάξει μηχανή?
Νικόλας:όχι
Υπ.ΚΤΕΟ:εντάξει
:shock: :shock: :shock:
δε νομίζω ότι έχει κάποιο άλλο χαρακτηριστικό εκτός από τον αριθμό του κινητήρα..όσο για τα καυσαέρια δε καταλαβαίνω το επιχείρημα τους. Το αυτοκίνητο πρέπει να εκπέμπει ρύπους κάτω από κάποια συγκεκριμένα ποσά, το αν είναι 1.4, 1.6, 1.8, δεν πρέπει να τους ενδιαφέρει όσο το αυτοκίνητο είναι μέσα στα όρια..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες