ΓΙΑ ΚΑΖΑΝΑΚΙ

Απάντηση
KASTOR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Επικοινωνία:

ΓΙΑ ΚΑΖΑΝΑΚΙ

Δημοσίευση από KASTOR »

Θα ήθελα να μάθω εάν στο 45αρι 1400cc το μεσαίο καζανάκι είναι ελεύθερο ή όχι γιατί σε συζητήσεις που κάνω άλλοι μου λένε ότι είνια και άλλοι όχι. Και κάτι ακόμη ρε παιδιά όταν το στροφόμετρο πάει γύρω στις 6000 στροφές ακούγεται ένα τρίξιμο από κάτω τι λέτε να είναι????
ROVERακιας
KASTOR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από KASTOR »

Και ακούγεται μέχρι περίπου στις 6500 στροφές.
ROVERακιας
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

στις 6000 στροφές? παρακάτω δεν ακούγεται όταν αφήνεις το γκάζι? θα μπορούσα να σκεφτώ το σπιράλ..αλλά αν δε κάνω λάθος ο τριγμός γίνεται από πολύ πιο χαμηλά αισθητός..
...και δεν νομίζω ότι είναι ελεύθερο..
KASTOR
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Σεπ 04, 2006 4:01 pm
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από KASTOR »

Oxi στο άφημα του γκαζιού μόνο όταν πιάνει τις 6000 και μετά όταν αφήνεις το γκάζι δεν τρίζει όσο αφορά το καζανάκι έχω βάλει ελεύθερο τελικό αλλα δεν βλέπω να έχει καλό αέρα γιαυτό και ρώτησα
ROVERακιας
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

να επισημάνω φίλε μου..αν και πιστεύω ότι θα το ξέρεις ότι καλό να είναι ελεύθερη η εξάτμιση..αλλά να μη γίνονται υπερβολές..γιατί από ένα σημείο και μετά αντί να κερδίζεις χάνεις..!! είναι το λεγόμενο back pressure το οποίο πρέπει να έχει συγκεκριμένες τιμές για βέλτιστα αποτελέσματα..
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από machos_si »

:iagree: συμφωνω απολητα με τον Νικολα! απ'οτι ξερω ειναι σχεδον ελευθερο εχει στην μεση μονο μια βλακια σαν καρυδι. που αν στο βγαλουν γινετε ελευθερο..
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Τριξιμο εχω και εγω απο τις 3000 εως τις 4000-4500 στροφες αλλα εμενα δεν ειναι απο κατω ειναι απο το δυναμο.Το εχω πει στο μηχανικο μου και μου εχει πει πως οσο φορτιζει δεν το πειραζεις και οντος εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε...Απλα στο λεω για να τσεκαρεις μηπως δεν ειναι απο κατω και σε μπερδευει....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες