Εξάτμηση

aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Εξάτμηση

Δημοσίευση από aristos87 »

Μετά την εξεταστική σκεφτομαι να βάλω εξάτμηση στο rover μου. Πριν ομως πορβώ σε αγορά θέλω να το ψάξω μεχρι οσο μπορω κυριως για το θέμα των λεφτών αλλα και για το θέμα της ποιότητας της εξάτμησης. Θα ηθελα λοιπών να μου πείτε που βάλατε εσεις την δικία σας και τη βάλατε (δλδ απο το χταπόδι και μετά,απο τον καταλύτη και μετα) ανάλογα το κόστος θα δώ αν θα αλλαξω και τον καταλύτη.

Ευχαριστώ πολύ

aristos87
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

εγώ στον Παπαδόπουλο την είχα βάλει..αρχικά οι εντυπώσεις μου ήταν αρκετά καλές..όσο περνάει ο καιρός όμως..και μετά από κάποιες συζητήσεις μου δίνει την αίσθηση ότι τον έχει πάρει ψηλά τον αμανέ και δε ξέρω αν θα ξαναπήγαινα..δεν το αποκλείω ωστόσο..
για μεσαίο, τελικό και μπίλια αντί σπυράλ είχα πληρώσει 300ευρώ

μακριά από Ζαπατίνα κατά τη γνώμη μου..(τουλάχιστον σ'αυτόν που πήγα στην Πρωτοπαπαδάκη) μου χρέωσε 30 ευρώ να μου ξανακολλήσει τον καταλύτη (ο Παπαδόπουλος μου είχε πάρει 10!! ευρώ ενδεικτικά για να μου τον βγάλει και να βάλει σωλήνα) και ο άλλος ήθελε 30 για να τον βάλει..για να μη πω ότι εγώ του είπα πως πρέπει να μπει ο καταλύτης ενώ αυτός δεν έβγαζε άκρη..και το κερασάκι..ότι μου κόλλησε και αυτοκόλλητο πίσω να φαίνεται ότι έβαλα σ'αυτόν την εξάτμιση χωρίς ποτέ να με ρωτήσει..το οποίο φυσικά ξηλώθηκε αμέσως!! μιλάμε επιεικώς για καραγκιόζη..
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Χμμμμ καταλαβα.... Και για θεωφιλο εχω ακουσει μια απο τα ιδια που λες για τον Παπαδόπουλο στο powerclub. Θελω να δω και για ποπαι τι παιζει. Λενε κανει καλη δουλεια και ειναι πολυδιαφημιζμένος. Περιμενω το athens tuning show που ειναι εκει ολοι μαζεμενοι να πάρω καμια προσφoρα αν ειναι. Σ'ευχαριστω πολυ Νικόλα ;)

Περιμενω κι'αλλους να μου πουν...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

πλάκα..πλάκα..και εγώ αυτές τις μέρες σκεφτόμουν μπας και άλλαζα εξάτμιση..αλλά αυτή τη φορά να γίνει ολόκληρη δουλειά από δίχαλο και πίσω..και έλεγα να τους πάρω με τη σειρά να πάρω προσφορές και τιμές.. σε περίπτωση που το πάρω απόφαση μπορείς να πάρεις και τη δικιά μου αν σου αρέσει/κάνει..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Κάτι άκουσα για μπίλια αντί σπιράλ...Για πείτε τι παίζει?Μειώνει κραδασμούς καθόλου?Με το GTi είχα πάντα πρόβλημα με τρίξιμο της εξάτμισης και τώρα πάω πάλι για καινούργια... :x
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

όχι...ίσα ίσα σ'αυτό το θέμα η μπίλια είναι χειρότερη γιατί δεν απορροφάει τους κραδασμούς το ίδιο καλά όπως το σπιράλ..αλλά το σπιράλ τα φτύνει πιο γρήγορα..και κάνει μετά αυτό το εκνευριστικό τρίξιμο..βέβαια σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να ξαναγύρναγα πίσω στο σπιράλ..αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα..
Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Τί τρίξιμο;Κάτι μου ακούγεται και μένα και δέν μπορώ να το προσδιορίσω καθόλου γιατί το κάνει ορισμένες φορές μέχρι τις 2500-3000 και μετά σταματά όταν πατάω το γκάζι λίγο απότομα.Συγνώμη για το off topic αλλά μου βάλατε ιδέες...
216Si
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

zed έγραψε:Τί τρίξιμο;Κάτι μου ακούγεται και μένα και δέν μπορώ να το προσδιορίσω καθόλου γιατί το κάνει ορισμένες φορές μέχρι τις 2500-3000 και μετά σταματά όταν πατάω το γκάζι λίγο απότομα.Συγνώμη για το off topic αλλά μου βάλατε ιδέες...
Για τρυπιο καζανακι μου ακούγετε αυτό...
Άβαταρ μέλους
zed
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2005 11:02 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zed »

Λές;κάνει σαν τενεκεδάκι κρου-κρου :D
216Si
nonskatoflore
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 794
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 06, 2005 3:45 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nonskatoflore »

Offtopic κι εγώ..εμένα μου κάνει ενα κρικ κρικ για κανα δευτερόλπετο καμμιά φορά που ανάβω το αμάξι,το κανε και πριν τη μετατροπή γι'αυτό υποψιάζομαι κάτι με εξάτμιση,τί λέτε?
Σωτήρης-MG Zr 105(και πάλι!!) ('05)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες