1.4 σε 1.8 πληροφορίες

akaliptosZR
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 1:03 am

Δημοσίευση από akaliptosZR »

P@nt@man έγραψε:
akaliptosZR έγραψε:
P@nt@man έγραψε:viewtopic.php?t=78
O BATMOBILE ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....
O akalyptos theleis na peis ekane tin metatropi STON bat...o odigos plirose mono kai xairete ksegnoiastos to autokinito tou..

Opote oti erotiseis exeis mporeis na apefthin8eis se emena meso pm i se kapoio meeting file mou.

Stelios :lol:
re sy akalypte na xareis mh mplekeis toys alloys se opoies prosopikes kontres exeis me to bat h ksero go poion allon .ego ayto to paidi eixa akoysei oti ekane ayth th metatropi k etsi to eipa.an iksera oti k esy eixes kanei kati analogo tha to elega den eimai kamia kompleksara.entelos filika panta.
Φυσικα και δεν μπλεκω κανεναν, απλα τουλάχιστον το δίκιο μου ξερω και μπορω να το υπερασπιζομαι. Η εννοια ¨ακουσα¨ πολλες φορες περιεχει ασαφες περιεχομενο, για αυτο και εσπευσα να διευκρινισω προς όφελος καθε παιδιου που σκεφτεται να κανει την ιδια μετατροπη.

Μην βγαινουμε συνεχεια off-topic, οτι ερωτησεις εχει καποιος απο εδω για την εν λογω μετατροπη μπορει να τις θεσει και θα απαντηθουν. Αλλωστε το forum ειναι χωρος ανταλλαγης αποψεων μεταξυ των μελων. Καλο ειναι ομως οταν προκειται για σοβαρα ζητηματα να γνωριζουμε 100% το συγκεκριμενο θεμα ωστε να μην παιρνουμε στο λαιμο μας αδικα αλλους. Προσωπικα, εχω δει με τα ματια μου, ατομα να προκαλουν αθελα τους βλαβες στα αυτοκινητα τους διοτι εμπιστευτηκαν καποιον που μεσω καποιου αλλου forum απο το δικο μας, διαφαινοταν ως "ειδικος".

Μπορω να αναφερω περιστατικο που μου συνεβη πριν απο 3 χρονια οταν και ειχα φερει απο Αγγλια τους εκκεντροφορους Piper για το ZR105 moy. Toτε δεν γνωριζα ποιοι ανθρωποι πραγματικα γνωριζαν το αντικειμενο στην Αθηνα, και πηγα σε καποιο συνεργειο που μεσω τηλεφωνου μαλιστα με διαβεβαιωνε επι σειρα μηνων πως γνωριζαν τους Piper απο την εμπειρια τους πανω στο μοναδικο(τοτε) αγωνιστικο ΖR. Παρολιγο να μεινω ΧΩΡΙΣ μοτέρ, και η συνεχεια για οποιον ενδιαφερεται στο topic για Συνεργεια...

Γιαυτο φιλε μου, στο θεμα βελτιωση πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι, διοτι στην ελλαδα ολοι δηλωνουν γνωστες και οι περισσοτεροι απλα πειραματιζονται στα αυτοκινητα μας.

Φιλικα, Στελιος.
Εικόνα
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

1000% symfonos re akalypte!!!!de me les o mhxanikos htan o gnostos poy exei skisei polloys apo edw mesa?
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
akaliptosZR
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 1:03 am

Δημοσίευση από akaliptosZR »

P@nt@man έγραψε:1000% symfonos re akalypte!!!!de me les o mhxanikos htan o gnostos poy exei skisei polloys apo edw mesa?
:wink:

Oσο για τον μηχανικο, ειναι το γνωστο-αγνωστο συνεργειο Τζωρτζης.... :evil:

Μαλιστα ο εν λογω τυπος(διοτι κυριος δεν ειναι), με διαβεβαιωνε για μηνες καθως ημουν Αγγλια πως εχουν μεγαλη εμπειρια στην τοποθετηση εκκεντροφορων Piper. Η τοποθετηση οντως ειναι κατι πολυ ευκολο, αλλα το χρονισμα τους ειναι το σημαντικοτερο κομματι. Και να φανταστει κανεις πως ειχα ΚΑΙ ρυθμιζομενα γραναζια Piper ωστε το χρονισμα να ειναι δουλεια 5 λεπτων... :evil: :evil: :evil:

Αυτα και αλλα πολλα συνεβησαν στο συνεργειο, και τα γνωριζω διοτι, ΗΜΟΥΝ φυσικα μπροστα κατα την διαρκεια ολης της μετατροπης.... :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

1800 μοτέρ έχει κανείς υπόψιν του πόσο θα πάει γιατί αν μιλάμε για ίδιο κόστος ενδεχομένως να είναι καλύτερη λύση..
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Nai Nikola!!! same question here!!!
Poso tha stoixisei enas 1.8 kinhtras kai poso stoixise px h metatroph?
Ektos an to thema einai forologiko/telwn kykloforias gia ton 1.8 poy tha prepei na dhlwthei enw fantazomai o allos krybetai...
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

PERRY-MGTF έγραψε:Nai Nikola!!! same question here!!!
Poso tha stoixisei enas 1.8 kinhtras kai poso stoixise px h metatroph?
Ektos an to thema einai forologiko/telwn kykloforias gia ton 1.8 poy tha prepei na dhlwthei enw fantazomai o allos krybetai...
KOSTOLOGIO DE KSERO ALLA AP'OTI SYZHTAME EDO PERA PROKEITAI GIA BELTIOVSH POY MENEI ADILOTI...ME TA PROFANI OFELH.ENW AN ALLAKSEIS KINHTHRA....
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

επειδή μιλάμε για 1800 τα τέλη τουλάχιστον μένουν ίδια..δε ξέρω όμως τι παίζει αφενός με την ασφάλεια αν και νομίζω δεν επιρεάζεται και αφετέρου με την εφορία και τα τεκμήρια σε περίπτωση που υπάρχει και άλλο ΙΧ.
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

An einai mono ayth h diafora giati na mhn pas ston 1.8 amesws???
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
LAMPROS
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2005 1:07 am
Τοποθεσία: Δραμα
Επικοινωνία:

ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ROVER 200 ΣΕ 1,8 160PS

Δημοσίευση από LAMPROS »

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ,ΑΠΟ 1,4 ΣΕ ΓΝΗΣΙΟ 1800,ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ.
WilDuck
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2005 9:49 pm
Τοποθεσία: ΛΙΒΑΔΕΙΑ - ΡΟΔΟΣ - Η καρδιά μου, όμως, συνεχίζει να είναι αλλού...
Επικοινωνία:

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ROVER 200 ΣΕ 1,8 160PS

Δημοσίευση από WilDuck »

LAMPROS έγραψε:ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ,ΑΠΟ 1,4 ΣΕ ΓΝΗΣΙΟ 1800,ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ.
:up: :up: :up:

Πολύ όμορφο το αμάξι σου !!!
Εικόνα . . . . . ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΑΤΑ ΤΟΥ ΒΑΤ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΩ ??? . . . . . Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες