Εξάτμιση kseries

Απάντηση
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από R414 »

Φιλε μου αν βαλεις 60αρα μαλλον θα γινει αλλο αμαξι προς το χειροτερο..Βαλε το χταποδι πανω και ασε την 51 οπως εχει..
Εγω ειμαι με εκκεντρα και περιφερειακα και ειμαι με 51 και δεν εχω πεισθει αν κερδισα και πολλα..
Η 60αα που λες ειναι για 200+ αλογα ειδικα σε rover πανω απο 54αρα δεν θα πηγαινα και με 180 αλογα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από nikolas »

Συμφωνώ πως με την 60άρα θα χάσεις.
GP Exhaust και Παπαδόπουλο, τους έχω δοκιμάσει και τους δύο, από δουλειά δεν είχα κάποια ένσταση, από χαρκτήρα συμπεριφορά ενοχλήθηκα και από τους δυο σε μεταγενέστερη φάση για διαφορετικούς λόγους. Αν ήταν να επιλέξω απ τους δύο θα πήγαινα GP

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από marbin »

Τελικά μπήκε 60αρα με το janspeed στον Gp exhaust, εδώ και κάνα δίμηνο περίπου.
Το γιατί?Επειδή το μοτέρ αλλάχτηκε τελειως.Εγινε vvc με πάρα πολλά πράγματα,
που μάζευα εδώ και 6-7 χρόνια τουλαχιστον.Τωρα είμαι στο στρώσιμο, για μερικά
χιλιόμετρα ακόμα και το αμάξι θα πάει μετά δυναμόμετρο για πρόγραμμα.
Να δούμε τη πουλιά πιάσαμε τελικά.... ;)
Την εξάτμιση μια χαρά την είδαμε ότι δουλεύει, αν και δεν γεμίζει όπως πρέπει ακόμα.
Μετα το πρόγραμμα όμως θα γεμίζει πολύ καλύτερα και θα δουλέψει όπως πρέπει να δουλέψει.
Όσο για τον Gp, μόνο καλά λόγια έχω να πω.Εξαιρετικη και μερακλίδικη δουλειά και πολύ
ωραίος σε συμπεριφορα.Εμεινα πολύ ευχαριστημενος. :up:
Όταν το πάω για πρόγραμμα, θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από nikolas »

6-7 χρόνια μάζευες ρε θηρίο πράγματα? μπράβο για την υπομονή σου.

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Εξάτμιση kseries

Δημοσίευση από marbin »

Νικόλα και πάλι καλά που τα μάζεψα με τα οικονομικά χάλια της χώρας τα τελευταία δέκα χρόνια. Και ο λόγος? Μπήκαν όλα σφυρήλατα
από την αρχή, όπως επίσης και τα περιφερειακά,(aftermarket) καινούρια. Μπορεί να είναι κάποιων χρόνων τα rover-mg, να είσαι σίγουρος
όμως, ότι οι τιμές κρατάνε ακόμα καλά και ψηλά. Πολυ ψηλά. Έγινε όμως αρκετή δουλειά στο μοτέρ και ελπίζω το αποτέλεσμα να με δικαιωση
και για τον χρόνο αλλά και για το χρήμα που σπατάλησα, στους απατηλούς και περίεργους καιρούς που ζούμε. Ίδωμεν. Βάλαμε και την εξάτμιση,
ειμασταν και από στρώσιμο καλά και πάνω που θα πήγαινα δυναμόμετρο για πρόγραμμα, με πρόλαβε το άλλο απίστευτο της ζωής μας ....
αυτό που ζούμε τώρα. Δεν πειράζει όμως. Να μας έχει ο Θεός καλά και όλα θα γίνουν... προτεραιοτητα έχει η υγεία και η οικογένεια μας.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ αδέρφια, νομίζω ότι τελειώνει και αυτό το κακό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανικές βελτιώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες