Θήκη αερόσακου συνοδηγού (bubble shape 214)

Questions
Phivos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2005 11:09 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Θήκη αερόσακου συνοδηγού (bubble shape 214)

Δημοσίευση από Phivos »

Αυτό το απαράδεκτο καπάκι που υπάρχει εκεί που κανονικά θα έπρεπε να είχα αερόσακο συνοδηγού (αχ, άτιμη Biamax, από παντού έκοβε η ατιμη...) μπορεί να βγει ή να αντικατασταθεί από κάτι πιο πρακτικό?
Έχω σκεφτεί να το γυρίσω ανάποδα ώστε να γίνει (με αρκετή φαντασία...) ραφάκι. Καμιά ιδέα, κανείς?
I see fragged people...
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Re: Θήκη αερόσακου συνοδηγού (bubble shape 214)

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Phivos έγραψε:Αυτό το απαράδεκτο καπάκι που υπάρχει εκεί που κανονικά θα έπρεπε να είχα αερόσακο συνοδηγού (αχ, άτιμη Biamax, από παντού έκοβε η ατιμη...) μπορεί να βγει ή να αντικατασταθεί από κάτι πιο πρακτικό?
Έχω σκεφτεί να το γυρίσω ανάποδα ώστε να γίνει (με αρκετή φαντασία...) ραφάκι. Καμιά ιδέα, κανείς?
Rafaki tha htane mia xara!

"fragged people"?
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

exo dei sto site tis agglias ena oreo pou to kanei rafaki alla den ksero poso stoixizei kai apo pou tha to pareis
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

όντως κυκλοφορεί Αγγλία και ενδεχομένως και ebay ένα "ράφι" που βγαίνει το καπάκι αυτό και μπένει το ράφι και σου δίνει ένα επιπλέον χώρο έτσι ώστε να ακουμπάς μαρικά πράγματα.. δε πρέπει να είναι ιδιαίτερα ακριβό αλλα δε θυμάμαι ακριώς για να είμαι ειλικρινής
Phivos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2005 11:09 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Phivos »

nikolas έγραψε:όντως κυκλοφορεί Αγγλία και ενδεχομένως και ebay ένα "ράφι" που βγαίνει το καπάκι αυτό και μπένει το ράφι και σου δίνει ένα επιπλέον χώρο έτσι ώστε να ακουμπάς μαρικά πράγματα.. δε πρέπει να είναι ιδιαίτερα ακριβό αλλα δε θυμάμαι ακριώς για να είμαι ειλικρινής
Μετά την προτροπή σας έψαξα λιγάκι το site της Αγγλίας και βρήκα ότι το ράφι του 25 ταιριάζει γάντι στη θέση του καπακιού του 214!
Το ερώτημα είναι, βέβαια, και ας το επιβεβαιώσει κάποιος με 25άρι βρε παιδιά, αν τα εδώ (well, αριστεροτίμονα) 25άρια έχουν τέτοιο ράφι στον standard ή extra εξοπλισμό, όπως στην Αγγλία. Διαφορετικά θα πρέπει να αναζητήσω ανταλλακτικό αριστεροτίμονου από Αγγλία, κομμάτακι δυσεύρετο, I guess!!!


Φοίβος.
I see fragged people...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

από ότι ξέρω δεν έχουν γιατί διατίθενται με αερόσακο οδηγού και συνοδηγού πάντως τέτοιο "ράφι" μπορείς πολύ εύκολα να βρεις από έξω..για εδώ στην Ελλάδα βέβαια θα είναι πιο δύσκολο..
Phivos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2005 11:09 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Phivos »

Έχεις να προτείνεις κάνα καλό και αξιόπιστο site (ντάξει, πέρα από ebay) με τέτοια ? Το mg-rover.org shop δεν ανοίγει πριν τον Οκτώβριο/Νοέμβριο λέει ...
Α, και κάνα δικό μας μαντρά? Έχω δει έναν στην Μαραθώνος, αλλά μου φαίνεται ότι έχει μόνο λαμαρίνες από Rover και όχι εσωτερικά καλούδια...
I see fragged people...
DJ Giorgio
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 669
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 8:22 am
Τοποθεσία: Aθήνα-Σκόπελος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DJ Giorgio »

Παιδια το ραφακι αυτο υπαρχει και στην Ελλαδα! Εγω ειχα παει σε ενα απο τα γνωστα μας συνεργεια και μου ειπαν οτι με 30 ευρω μπορω να βαλω ενα!
Εικόνα
Summer 2005... Skopelos!!!!
Car: Rover 214si (1996)
Hp: 103+ κατι λιγα!
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

αυτός που είδες στην Μαραθώνος ήταν ο Γαρδέλης..και έχει και εσωτερικά καλούδια στην αποθήκη του..αν είναι ο δρόμος σου δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις..giorgio σε ποιο συνεργείο στο είπανε ρε? να το χουμε στα υπόψιν..?
DJ Giorgio
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 669
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 8:22 am
Τοποθεσία: Aθήνα-Σκόπελος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DJ Giorgio »

στον Βωσσο! εχουν βαλει στο δικο τους! εκει το ειδα και μου αρεσε!
Εικόνα
Summer 2005... Skopelos!!!!
Car: Rover 214si (1996)
Hp: 103+ κατι λιγα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες