ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΛΕΝΕΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ?

Questions

ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΠΛΕΝΕΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ?

Μολις λερωθει για να ειναι συνεχεια γυαλισμενο!
4
11%
1 φορα την εβδομαδα
11
31%
1 φορα το μηνα
7
19%
Οποτε τυχει
10
28%
Πλυσιμο? τι ειναι αυτο?
4
11%
 
Σύνολο ψήφων: 36

jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Ξερεις τι ειναι να πας να παρεις το αυτοκινητο και να βλεπεις αιματα πανω γιατι το προηγούμενο βραδυ ειπε ο γατος στην γατα εχω και Ροβερ παμε μια βολτα;Τις κάνεις μετα πετσι για το αυτοκινητο ή δεν τις κάνεις???
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
nikosvolou
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2005 5:24 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΑΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikosvolou »

nikolas έγραψε:
nikosvolou έγραψε: Προχθες πηρα ενα σβαρνα..... :twisted: :twisted: Το γ@μημεν$ το εκανε χαλια το αμαξακι κ ετσι :twisted: :wink:
όταν λές σβάρνα τι εννοείς? καθόταν στο αυτοκίνητο σου και το κυνήγησες να φύγει ή το πάτησες?
αν εννοείς ότι το πάτησες και κοκορεύεσαι για αυτό κιόλας ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ.
οντως ντροπη μου αν γινοταν αν και αρκετες φορες εχει τυχει αλλα εχω προλαβει να σταματησω. με τη σκουπα το εδιωξα που κοπιμοταν και το γ@μημενο και το γεμισε γραντζουνιες...
ROVER 414 GSi '92
agroumph
nikosvolou
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2005 5:24 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΑΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikosvolou »

Jeanpoul έγραψε:Ξερεις τι ειναι να πας να παρεις το αυτοκινητο και να βλεπεις αιματα πανω γιατι το προηγούμενο βραδυ ειπε ο γατος στην γατα εχω και Ροβερ παμε μια βολτα;Τις κάνεις μετα πετσι για το αυτοκινητο ή δεν τις κάνεις???

και καλα να ειναι απο γατα αλλα να το παρκαρεις κατω απο ενα σπιτι και να βρισκεις μετα πανω βαμβακια με αιματα και σερβιετες χρησιμοποιημενες τι κανεις?
ROVER 414 GSi '92
agroumph
Άβαταρ μέλους
Johnny
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2005 11:39 pm
Τοποθεσία: Ιωαννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Johnny »

meta tou knaeis trellh apolumansh :)
MG Μost Great cars{Τα πα8η τα λα8η και τα specials ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ...[Never Home Road Alone...riding TDM 900]
Εικόνα
Lefteris
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 10:54 am
Τοποθεσία: Peiraias
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris »

Μαλλον απο πανω θα ηταν οι σερβιετες.Πηγαινε τες στην ιδιοκτητρια τους μπορει να ειναι καμια καλη....ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ?
nikosvolou
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2005 5:24 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΑΡΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikosvolou »

Για να τις πεταει πανω στα αυτοκινητα κατω απο το σπιτι της καμια χαλια θα ειναι που θα θελει να της κατσει... :D :D
ROVER 414 GSi '92
agroumph
Άβαταρ μέλους
Δωρούλα
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 07, 2005 4:58 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Δωρούλα »

Βασικα εχω ξεχασει τι χρωμα ειναι το ibizaki. Τελευταια φορα, θυμαμαι ηταν κιτρινο....
Παει πολυς καιρος απο τοτε....

Εχω σταματησει να ασχολουμαι με το πλυσιμο του, γιατι καθε φορα που το καθαριζω βρισκω γρατσουνιες, ψιλοχτυπηματακια κτλ και σπαζομαι....

Ειναι κι αλλος ενας λογος για τον οποιο δεν το πλενω....
Ο γατουλης μου, ο subaru, τωρα τελευταια την "βρισκει" με τις ζαντες μου.
Ειδικα οταν ειναι καθαρες και γυαλισμενες, το γατι παθαινει παρακρουση....
Αποτελεσμα, ολα τα σποιλερ, μαζι και οι ζαντες, μαζι και η εξατμιση, να ειναι μονιμως μεσα στη μπυχλα!!!!!!!

Το πλυσιμο του british babe το εχει αναλαβει ο αδερφος μου.
Το εχει παντα καθαρο μεσα-εξω....
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

πόσο σχολαστικοί είστε στο πλύσιμο του αυτοκινήτου? θόλους κλπ τους κάνετε? σήμερα έκανα ένα βήμα παραπάνω σε σχέση με ότι έπλενα παλιότερα..και έπαθα πλάκα..όπως ανοίγουμε την πόρτα οδηγού και συνοδηγού κάτω από τους μεντεσέδες αν προσέξετε υπάρχει κενό πίσω από τα μπροστινά φτερά και στον εσωτερικό χώρο κάτω από τα πλαϊνά φλας..
άνοιξα λοιπόν τις πόρτες και έβαλα το "πιστόλι" με πίεση στο κενό αυτό κάτω από τους μεντεσέδες..και άρχισε να βγαίνει λάσπη..αλλά μιλάμε για πολλή λάσπη..νομίζοντας ότι ξεμπέρδεψα λέω να το σιγουρεύψω και ξεβιδώνω την τελευταία βίδα του θόλου κάτω κάτω στο πίσω μέρος των τροχών..ε λοιπόν η λάσπη που βγήκε με το που το άνοιξα και συνέχισε να βγαίνει ρίχνοντας νερό ήταν πολλαπλάσια από αυτή που είχε βγει νωρίτερα και νόμιζα ότι είχε καθαρίσει..
δε ξέρω αν ακούγεται υπερβολικό αλλά αν σκεφτεί κανείς ότι ανάμεσα στη λάσπη υπάρχουν και οργανικές ενώσεις,φύλλα κλπ..κάλλιστα μακροπρόθεσμα θα μπορούσε να αρχίζει να σαπίζει!αν δεν καθαρίζεται περιοδικά.. ή κάνω λάθος!?
aristos87
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 12:29 am
Τοποθεσία: Αθήνα, Ζωγράφου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aristos87 »

Σήμερα έπλυνα το rover μου πρώτη φορά... ο father είχε να το πλύνει κάτι χρόνια! Μιλάμε το έκανα τζι τζι! Κοντά 4 ώρες έπλενα και έτρυβα και με το πιεστικό και μετά με σφουγκάρι! Απ'ολα μιλαμε... Οταν το είδε το απόγευμα με ρώτησε " Πέρασες και κερί? :lol: :lol: :lol: " Δεν πέρασα αλλά απο το τρύψιμο το έκανα πολύ φρέσκο! Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι το καιμένο το καπό που οπως έχω ξαναπεί έχει χάσει την γιαλάδα του και είναι κάπος σαν γυαλόχαρτο! :cry: Αλλά εντάξυ... σήμερα ήταν η αρχή... σιγά σιγα θα στρώσει! :twisted:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες