mg tf 1800 αποριες (νεος κατοχος)

Questions
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: mg tf 1800 αποριες (νεος κατοχος)

Δημοσίευση από nikolas »

Τάσο λίγο αισιόδοξες μου ακούγονται ορισμένες από τις τιμές που αναφέρεις..αλλά επειδή θυμάμαι ότι σε ενδιέφερε η περίπτωση του turbo, άρα λογικά τα είχες ψάξει έβρισκες downpipe καταλύτη+εξάτμιση με 400 ευρώ καινούρια?
Επειδή τα ψιλοψάχνω αυτή τη περίοδο, για χειροποίητα το feedback που έχω είναι περίπου τα διπλά και πάνω..

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: mg tf 1800 αποριες (νεος κατοχος)

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Νίκο, ανάλογα βέβαια τι διάμετρο θα βάλεις, στο Δανελάτο θα βρεις πολύ χαμηλότερες τιμές από τους υπόλοιπους. Π.χ. για 60mm για το crx μου χε πει 250 ευρώ. Την 70άρα την έχει γύρω στα 350, νομίζω. Ένα διάστημα είχε βάλει και την 76άρα σε προσφορά 350. Για downpipe θέλει κανά 150-200 ευρώ. Καταλύτη δεν υπολόγισα :P αλλά έχει άλλα τόσα. Γενικά, πάντως έχει τις χαμηλότερες τιμές και είναι και καλή η δουλειά του. Αξίζει να περάσεις μια βόλτα από εκεί να του μιλήσεις.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: mg tf 1800 αποριες (νεος κατοχος)

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

daidalus0084 έγραψε:Ηθελα να ρωτησω κατι και αν γνωριζει καποιος θα ηθελα βοηθεια βρηκα ενα τρακαρισμενο tf ιδιο χρωμα με το δικο μου με τον κινητηρα τον 160 ιππων και το αγορασα ,σκεφτηκα να κανω μετατροπη το δικο μου στα 160 ειναι ευκολη μια τετοια μετατροπη? βεβαια το 160 αρι που αγορασα για ανταλλακτικα μου φαινεται πως εχει 99% καμμενη φλατζα ποσο μπορει να μου στοιχισει η επισκευη του και η μεταφορα του κινητηρα του στο δικο μου αυτοκινητο ?
γυρω στο 500ρικο υπολογιζε για φλατζα.

και ναι, απο 135 σε 160 ειναι πολυ εύκολο.
Αλλαζεις κεφαλή, πλεξουδα και εγκέφαλο.
MG TF turbo...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: mg tf 1800 αποριες (νεος κατοχος)

Δημοσίευση από nikolas »

αν και βγαίνω λίγο off topic, για 63.5 κοιτάω μάλλον.. και στη περίπτωση μου παίζουν 1-2 συγκεκριμένα ονόματα..δοκιμασμένα και τα υπόλοιπα κατά την κρίση του καθενός..ενδεχομένως dp να βρω επώνυμο τελικά με καταλύτη..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες