προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Questions
roverangas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 1:28 am
Επικοινωνία:

προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από roverangas »

παιδια παλι την επαθα,με τρακαρε αγνωστος ο οποιος μετα την κοπανησε,το αμαξακι μου το βρηκα σε αυτο το χαλι :(
δυστηχως δεν υπαρχουν πλεον χρηματα για την επισκευη,και δεν θελω να το δωσω για παλιοσιδερα...
σκεφτομαι να το βαλω αγγελια να το παρει καποιος μερακλης να το φτιαξει η να το κρατησει για ανταλακτικα
τι λετε εσεις ρε παιδια?
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
rover 216 gsi (gti engine)
D16A8 POWER!

R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από R414 »

Μα καλα και μπρος και πισω σε κοπανησε ? :( :(
Δυσκολο φιλαρακι δυστυχως ασχημο πολυ

roverangas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 1:28 am
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από roverangas »

R414 έγραψε:Μα καλα και μπρος και πισω σε κοπανησε ? :( :(
Δυσκολο φιλαρακι δυστυχως ασχημο πολυ
απο πισω με κοπανισε και το βρηκα κατω απο ενα τζιπακι που ηταν και αυτο παρκαρισμενο μπροστα μου
rover 216 gsi (gti engine)
D16A8 POWER!

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Κοίτα, η ζημιά δε φαίνεται να είναι τόσο σημαντική αν και εκτεταμένη. Μπορείς σιγά-σιγά να βρεις τα πράγματα που χρειάζονται αλλαγή και να τ' αλλάξεις και μόνος σου. Ψάξε σε μάντρες που ανακυκλώνουν αυτοκίνητα και θα βρεις ότι χρειάζεσαι σε πολύ χαμηλές τιμές. Απ' ότι βλέπω μπροστά θες καπό, αριστερό φανάρι και φλας μαζί με το φρυδάκι από κάτω. Ίσως και προφυλακτήρα αν έχει σπάσει η βάση του και δεν φτιάχνεται. Προφυλακτήρα έχω γνήσιο Rover και στον χαρίζω αμά θες. Πίσω θες πάλι πορτ παγκάζ, προφυλακτήρα και αριστερό φανάρι. Θεωρώ ότι η όποια ζημιά έχει προκληθεί στα έσωθεν, πχ. τραβέρσα, φανοστάτη κλπ θα είναι πολύ μικρή έως αμελητέα, σε βαθμό που μπορείς να την επιδιορθώσεις κι εσύ. Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σε βοήθησω και σε εργασία, αλλά και σε εύρεση ανταλλακτικών.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Τώρα που το ξαναβλέπω καλύτερα, πίσω σου χει στραβώσει αρκετά την λαμαρίνα και πιθανότατα θα χρειαστεί φανοποιό να στο ισιώσει, αλλά μόνο για ίσιωμα (αν κάνεις το βάψιμο εσύ) θα ναι μικρό το κόστος.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από andreas »

ρε τι τσογλανια κυκλοφορουνε!!!
το δηλωσες στην αστυνομια το περιστατικο??

roverangas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 1:28 am
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από roverangas »

το δηλωσα ηρθε η τροχαια μετα απο μια ωρα,ακουσα το μπαμ και βγηκα δευτερολεπτα μιλαμε αλλα αυτος την ειχε κοπανησει,πηρα το 100 αμεσως και τους ειπα το συμβαν και το προς τα που εφυγε ο αλητης,αλλα αυτοι απλα καλεσανε την τροχαια,θα μπορουσαν να δωσουν μια αναζητηση στην περιοχη για καποιο τρακαρισμενο που κυκλοφορει...
τελικα θα το δωσω για αποσυρση δεν βλεπω να γινεται κατι και πλεον το αμαξι μολις ειχε επισκευαστει απο παλαιοτερο τρακαρισμα.το ειχα κανει και ποστ παλαιοτερα.....
δεν ξαναμπαινω σε αυτην την διαδικασια κουραστικα παιδια.... αμα το δωσω για παλιοσιδερα θα κανω ενα ποστ να ξηλωσω τιποτα που ισως χρειαστει κανενας απο εδω....
rover 216 gsi (gti engine)
D16A8 POWER!

roverangas
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 1:28 am
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από roverangas »

Tasos_7R έγραψε:Τώρα που το ξαναβλέπω καλύτερα, πίσω σου χει στραβώσει αρκετά την λαμαρίνα και πιθανότατα θα χρειαστεί φανοποιό να στο ισιώσει, αλλά μόνο για ίσιωμα (αν κάνεις το βάψιμο εσύ) θα ναι μικρό το κόστος.
τασο μου εχει αρπαξει και σασι,μπροστα ολη την μετοπη μολις την ειχα περασει μαζι με φρεσκοβαμενο καινουργιο καπω,
ο λαμαρινας ειναι νονος μου,φαντασου μου ειχε βγει 750 η προηγουμενη ζημια με προσωπικη εργασια μεσα,
δεν προλαβα να κανω ουτε 2,000 χλμ και να παλι τα ιδια
rover 216 gsi (gti engine)
D16A8 POWER!

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Κρίμα ρε φίλε... τι να σου πω άλλο. Εγώ πάντως λέω άσε να περάσουν λίγες μέρες να ηρεμήσεις, μην πάρεις κάποια απόφαση που μετά μετανιώσεις και ύστερα κάνε ότι νομίζεις σωστό για σένα. Κι εύχομαι περισσότερη τύχη από δω και πέρα.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: προτασεις για την τυχη του ROVER μου

Δημοσίευση από ANTKX »

κρίμα φίλε για την ζημιά που έπαθες ,είναι μεγάλη ατυχία ειδικά σε εσένα που το πήρες μετά από επισκευή. Θα σου δώσω μια συμβουλή αν και δεν είμαι ο πιο αντικειμενικός παρατηρητής και συμβουλάτορας σε αυτό το forum αφού έχω πάθος με το συγκεκριμένο μοντέλο. Αν δεν έμπαινα στη διαδικασία να το φτιάξω, απλά θα κατέθετα πινακίδες και θα αγόραζα ένα ίδιο ώστε να έχω ένα ολόκληρο αμάξι για ανταλλακτικά. Δεν ξέρω πόσο είναι το κόστος επισκευής του δικού σου,αλλά το κόστος απόκτησης του είναι περί τα 700 ευρώ .Ακόμα και αν δεν θέλεις να ξαναδείς στα μάτια σου αυτό το αμάξι καλύτερα να πουλήσεις τα λειτουργικά μέρη του ξεχωριστά πάρα να το χαρίσεις σε μάντρες ανακύκλωσης που πουλάνε μετά τα ανταλλακτικά για " χαβιάρι ", Σκέψου το ψύχραιμα όπως λέει και ο Τάσος.
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες