Πολλά και Διάφορα!

Questions
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

spyroshio έγραψε:apo triksimata den exo kati para mono to xeimona otan einai poli krio to amaksi trizei ligo to tamplo alla meta stronei molis piasei thermokrasia to amaksi.
ρε Σπύρο έχεις βρει τι ακριβώς φταίει για αυτό το τρίξιμο? είναι το μόνο που όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω καταφέρει να το εντοπίσω με τίποτα..και είναι πραγματικά σπάσιμο νεύρων μέχρι να ζεσταθεί..

menoli το τρίξιμο που ακούς πίσω ενδέχεται να είναι και από τις θηλιές που κουμπώνουν τα πίσω καθίσματα οπότε κάνε μια δοκιμή με κατεβασμένα τα καθίσματα να ακούσεις αν υπάρχει ακόμα ο θόρυβος..αν υπάρχει με μια μονοτική στη θηλιά για να κουμπώσει πιο σφιχτά το κάθισμα έλυσες το πρόβλημα σου..
Grover
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 3:19 am
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Grover »

menolis έγραψε: * το καζανάκι πόσο πάει?? θα επηρρεάσει την απόδοση?
Το καζανάκι δεν νομίζω να κάνει παραπάνω από 100 ( και πολλά σου λέω).
Κοίτα τώρα για την απόδοση δεν θα είναι σαν το ελεύθερο που φοράς διότι στο ελεύθερο (το λέει και το όνομα του) τα καυσαέρια φεύγουν πιο εύκολα και έτσι κερδίζεις σε απόδοση αλλά μην φανταστείς τρελά άλογα και ροπή. Τώρα είναι θέμα δικό σου άμα πηγαίνεις συνέχεια ταξίδια και θέλεις το κεφάλι σου ήσυχο καλύτερα άλλαξε την, αλλιώς κράτα την, κακό δεν κάνει στο αμάξι.
Εικόνα
nikosvolou
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2005 5:24 pm
Τοποθεσία: ΒΟΛΑΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Πολλά και Διάφορα!

Δημοσίευση από nikosvolou »

Jeanpoul έγραψε:
menolis έγραψε: * τρίζει σαν διαολεμένο! τρίζει πολι το παράθυρο του οδηγού

* τα φρένα κάνουν σφύριγμα τελευταία υπάρχει καμιά αλοιφή που μπορώ να βάλω?? (ας είστε λίγο αναλυτικοί γιατι είμαι λίγο άσχετος). επίσης κάθε φορά που πατάω τα φρένα ακούγεται ένα γρρρρρ δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς! είναι κλασσικό φαινόμενο??

* το αυτοκίνητο το πήρα μεταχειρισμένο με εξάτμιση η οποία κάνει αρκετό θόρυβο. λόγω του ότι κάνω σύχνα ταξίδια προς πάτρα αυτό κουράζει. υπάρχει τρόπος να μην κάνει τόσο θόρυβο και πιο το κόστος?? (ελπίζω να μην το μετανοιώσω μετά).

* τέλος αφου με καταδιώξανε μπάτσοι για ένα τετράγωνο (νόμιζα ότι ήθελα να περάσουν και πάτησα γκάζι!) με πεθάναν ότι τα φιμέ τζάμια δείχουν ότι θέλω να κρύψω το πρόσωπο μου μπλα μπλα μπλα. δεν πιστέυω να πρέπει να τα βγάλω ε?? αν φάω πρόστιμο πόσο πάει???

2.Οταν σφυρίζουν τα φρένα 90%ειναι τα τακακια πιθανών να θέλουν αλλαγή.τωρα για το γκρρρρ καιταξε το γιατι με τα φρένα δεν παίζουμε!!!
Εμενα τριζουν τα φρενα απο τη στιγμη που αλλαξα τακακια.Ενδεχομενως να ηταν μουφα ο μαστορας...
ROVER 414 GSi '92
agroumph
Άβαταρ μέλους
Johnny
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2005 11:39 pm
Τοποθεσία: Ιωαννινα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Johnny »

εγω ακουω ψιλοτριξιματακια στο δεξι μερος του πισω κα8ισματος και εχουμ πει πως ακουνε και αλλοι στα αμαξια τουσ,οσο γιατα φρενα που ειπεσς φιλε ριξε καμια ματια μηπως εχει παρει ελαφρα καμια δισκοπλακα
MG Μost Great cars{Τα πα8η τα λα8η και τα specials ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ...[Never Home Road Alone...riding TDM 900]
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες