Βάσης μηχανής!!!

Questions
Απάντηση
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Βάσης μηχανής!!!

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Πήγα στο συνεργείο σήμερα να αλλάξω βάσεις και ο μηχανικός μου είπε ότι οι δικες μου είναι λίγο δυσεύρετες, έκανε κάνα δυο τηλεφωνα και μου απάντησε ότι δεν μπορεί να βρει, του αφίσα το τηλ μου και μου είπε θα με πάρει από τρίτη να μου πει αν βρήκε κάτι η αλλιώς θα τις στείλουμε για επισκευή :|
ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι να βρεθούνε αυτές οι κ@λ@βασεις εγώ ένα search έκανα στο car.gr και βρήκα ένα σορό? τον ρώτησα μήπως κάνουν οι βάσης από honda αλλα μου λέει όχι, μου τα λέει καλά η μήπως πρέπει να ψάξω για άλλο μηχανικό?
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Βάσης μηχανής!!!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Πάρε ένα τηλέφωνο σε μαγαζιά με ανταλλακτικά Rover και ρώτα να δεις αν υπάρχουν γνήσιες ή έστω aftermarket. Αν δεν βρεις μπορείς να επισκευάσεις τις δικές σου, όπως έκανα εγώ στη μια της μηχανής που δε μπορούσα να βρω καινούρια πουθενά. Βέβαια, κοστίζει λιγάκι. Η φτηνή λύση είναι να τις γεμίσεις μόνος σου με παρπριζόκολα, αλλά δε ξέρω μήπως γίνουν πολύ σκληρές έτσι. Η' μπορείς να βάλεις sikaflex, όπως έχει βάλει ο Αντρέας (ANTKX) στο δικό του και μου το είχε προτείνει. Ρώτα τον για εντυπώσεις.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 1:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Βάσης μηχανής!!!

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Θα πάω στην αντιπροσωπεία της rover εδώ στον Πύργο και θα ρωτήσω, τώρα βεβαια έχει γίνει αντιπροσωπεία Skoda αλλα έχουν ακόμα πολλά ανταλλακτικά από rover... Αν δεν βρω κάτι η δεν με συμφέρει να αγοράσω από εκεί θα κοιτάξω μήπως βρω κάτι στο car.gr με την βοήθεια σας βεβαια γιατί δεν το κατέχω το άθλημα.... Πάντως να επισκευάσω τις ίδιες δεν ψήνομε προτιμώ να πάρω καινούριες παρα να τρέμει έτσι όλο το αυτοκίνητο...
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock
giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Βάσης μηχανής!!!

Δημοσίευση από giorgosvi »

JohnnybOlsi έγραψε:Θα πάω στην αντιπροσωπεία της rover εδώ στον Πύργο και θα ρωτήσω, τώρα βεβαια έχει γίνει αντιπροσωπεία Skoda αλλα έχουν ακόμα πολλά ανταλλακτικά από rover... Αν δεν βρω κάτι η δεν με συμφέρει να αγοράσω από εκεί θα κοιτάξω μήπως βρω κάτι στο car.gr με την βοήθεια σας βεβαια γιατί δεν το κατέχω το άθλημα.... Πάντως να επισκευάσω τις ίδιες δεν ψήνομε προτιμώ να πάρω καινούριες παρα να τρέμει έτσι όλο το αυτοκίνητο...
ο μηχανικος μου που το παω στη καλλιθεα ειναι απο πυργο...παρεμε τηλ να σε βοηθησω...σου εχω στειλη pm το νουμερο μου.
ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 11:51 am
Επικοινωνία:

Re: Βάσης μηχανής!!!

Δημοσίευση από ANTKX »

όταν είχα ρωτήσει εγώ για τις δικές μου , για καινούργιες μου είχαν ζητήσει πάνω από 100 ευρώ τη μία , βέβαια όντως διαφέρουν από τις δικές σου γιατί έχω κινητήρα honda o οποίος έχει διαφορετικό προσανατολισμό στο μηχανοστάσιο σε σχέση με τον 1.4 της Rover .είχα βρει τελικά δύο μεταχειρισμένες με τιμή 35 ευρώ τη μία και έβαλα σε όλες ,και στις δικές μου και στις μεταχειρισμένες sikaflex . Αν δεν βρεις σε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά ή σε πρώην αντιπροσωπίες πες μου να σου δώσω το τηλ του μαγαζιού που της προμηθευτικά.
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες