MGF και ZR

Questions
Απάντηση
MIXALIS_MGF
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 10:22 am
Επικοινωνία:

MGF και ZR

Δημοσίευση από MIXALIS_MGF »

Καλημερα παιδια. Ειμαι καινουριο μελος, αν και ειμαι εδω και πολλα χρονια κατοχος MGF. Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με αυτο και παρολο που εχω κανει 130.000 χλμ (ειμαι ο μοναδικος ιδιοκτητης), μολις την περασμενη εβδομαδα αλλαξα φλαντζα κεφαλης. Ολα τα αλλα μια χαρα. Το κοστος του σηκωματος καθε χρονο δεν το υπολογιζω σαν βλαβη, γιατι πολυ απλα δεν ειναι. Αυτα τα λεω σαν συντομη περιγραφη του αυτοκινητου, γιατι πολλες ανακριβειες διαβαζω στο ιντερνετ για τα MG και σχεδον ολες ειναι απο ανθρωπους που λενε οτι τους κατεβει. Επειδη λοιπον εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο θελω να αγορασω ακομα ενα. Εχω βρει ενα παρα πολυ καθαρο ZR του 2005. Και εχω μια ερωτηση. Το μοτερ του MGF μου, κουμπωνει πανω στο ZR? (Εχω ακομα ενα μοτερ MGF εφεδρικο αγορασμενο σχεδον τσαμπα απο τροπετο..).Και αν κουμπωνει, το σασμαν του το αντεχει? Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας. Σε καθε περιπτωση το αυτοκινητο θα το αγορασω, απλα ελεγα μηπως στο μελλον υπολογιζω σε καποια βελτιωση εκτος εφοριας...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: MGF και ZR

Δημοσίευση από nikolas »

ναι μπαίνει το μοτέρ..ελάχιστες αλλαγές θα χρειαστούν..όσο για το σασμάν, θα είσαι στο όριο..
MIXALIS_MGF
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 10:22 am
Επικοινωνία:

Re: MGF και ZR

Δημοσίευση από MIXALIS_MGF »

Ευχαριστω πολυ φιλε
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: MGF και ZR

Δημοσίευση από crAss »

Μιλάμε για ZR 105 έτσι? Αν ναι μπορεί να μην είναι και τόσο εύκολο το κούμπωμα λόγω διαφορετικών εγκεφάλων (δεν ξέρω αν το εφεδρικό μοτέρ που έχεις είναι με ράουλο ή χωρίς). Σε κάθε περίπτωση βέβαια μπορείς να ανοίξεις τα δύο μοτέρ και να βάλεις εμβολοχιτώνια/στρόφαλο από το ένα στο άλλο (φαντάζομαι το μοτέρ από το F είναι 1.8).
Life is too short not to...
MIXALIS_MGF
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 10:22 am
Επικοινωνία:

Re: MGF και ZR

Δημοσίευση από MIXALIS_MGF »

Τελικα δεν το πηρα το αυτοκινητο. Ο ανθρωπος που θα το πουλαγε το εβγαλε βολτα πριν μου το δωσει και του εφυγε. Ουτε γρατζουνια, αλλα το αυτοκινητο πλεον δεν παιρνεται...ατυχησαμε ολοι..Ναι φιλαρακι το μοτερ ειναι ενα, δυστηχως. :)
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: MGF και ZR

Δημοσίευση από crAss »

1.8 έγραψα, αλλά μετά έκλεινε η παρένθεση και βγήκε αντί για 1.8 ) 1.8)
Life is too short not to...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες