φανοποια mg tf

Questions
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

οπότε τι θα πρεπει να κανεις για να μην ξανα κατσουν ποτε τα χυτωνια?
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

το κοστος για να γινει η εργασια που αναφερεις στο προ τελευταιο σου μηνυμα που φτανει?
nick 1800
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2011 10:10 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nick 1800 »

κατι ασχετο,ρε παιδια παιζει κανα video με το MG TF X-POWER?Εχω φαει τον τοπο και δεν βρησκω τπτ..
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μην ξανασηκώσει το αυτοκίνητο θερμοκρασία,από την υψηλή θερμοκρασία καθίζουν τα χιτώνια....και καινούριο μπλοκ να πάρεις αν φάει 2-3 καλές θερμοκρασίες πολύ πιθανόν να κάτσουν πάλι τα χιτώνια....δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο....Ποτέ μα ποτέ παλιού τύπου φλάντζα με λάστιχα...Για το κόστος δεν θέλω να μιλήσω,μπορείς να ρωτήσεις τον μηχανικό σου...
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από R414 »

Δεν συμφερει με τιποτα να βγαλεις μπλοκ πλακα κανουμε τωρα?
Τα ανεβα κατεβα του μοτερ+λεφτα μηχανουργειου+++ βαζεις κομπλε μοτερ-σασμαν με 400 ε αγορα + εργασιες
Η καλυτερα πετας ολο το αμαξι οπως βλεπω να κανω εγω..
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

Ναι απλά το παλικάρι θέλει και αξιοπιστία,με 400euro αγοράζεις με την ψυχή στην κούλουρη,επίσης το αυτοκίνητο είναι 1600...
R414
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 11:32 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από R414 »

Τα rover δεν εχουν καμια σχεση με τη λεξη ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ δεν υπαρχει στο λεξιλογιο της εταιριας...
Με 400 βρισκεις μοτερ-σασμαν 1400-1600 αλλαζεις σετ ιμαντα εκκενροφορου-αντλια-φλατζες παντου και εχεις μοτερ για 40000-50000 κμ με συνετη χρηση και οχι κανιβαλισμους.Το να στειλεις μπλοκ rover που θελει μηχανουργειο το πετας εντελως 8α χει λιωμενο καπακι πιστονια και ολα τα συναφη..
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

Σεβαστή η άποψη σου R414 αλλά εγώ έχω αντίθετη άποψη...το δικό μου το έχω ξεσκίσει στην πίστα και δεν έχει το παραμικρό το μοτέρ,άσχετο ότι το άλλαξα για το VVC...επίσης δεν έχω δει λιωμένο πιστόνι και καπάκι όπως λες...Επίσης που ξέρεις ότι το μοτέρ που θα πάρεις με 400euro δεν θα είναι χειρότερο από το ήδη υπάρχον???
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από nikolas »

R414 έγραψε:Τα rover δεν εχουν καμια σχεση με τη λεξη ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ δεν υπαρχει στο λεξιλογιο της εταιριας...
Με 400 βρισκεις μοτερ-σασμαν 1400-1600 αλλαζεις σετ ιμαντα εκκενροφορου-αντλια-φλατζες παντου και εχεις μοτερ για 40000-50000 κμ με συνετη χρηση και οχι κανιβαλισμους.Το να στειλεις μπλοκ rover που θελει μηχανουργειο το πετας εντελως 8α χει λιωμενο καπακι πιστονια και ολα τα συναφη..
ο Βαγγέλης, είπε τι θα έκανε εκείνος στη θέση του φίλου..από εκεί και πέρα βλέπει τις επιλογές του ο κάθε ένας και αποφασίζει πως θα πορευτεί..
vagelis
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2013 8:50 pm
Επικοινωνία:

Re: φανοποια mg tf

Δημοσίευση από vagelis »

Βέβαια έτσι είναι...ανάλογα τι ψάχνει ο καθένας....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες