Αμορτισερ

Questions
Απάντηση
dimitris_416si
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2011 5:56 pm
Επικοινωνία:

Αμορτισερ

Δημοσίευση από dimitris_416si »

Καλησπέρα παιδιά.Έχω ένα rover 416 si του 96 και μάλλον ήρθε η ώρα για αλλαγή των αμορτισέρ τουλάχιστον των πίσω.Ξέρει κανείς πόσο περίπου πάνε μόνο τα πίσω και πόσο όλα μαζί?Έχει κανένας ιδέα για κανένα συνεργείο που θα μπορέσω να τα βάλω σε καλή τιμή?Ευχαριστώ πολύ :beer:
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αμορτισερ

Δημοσίευση από nikolas »

συνήθως τα αμορτισέρ τα βάζεις εκεί που τα αγοράζεις, εκτός αν έχεις γνωστό σου συνεργείο ώστε να στα βάλει σε χαμηλότερη τιμή..
το κόστος εξαρτάται από το αμορτισέρ που θα βάλεις, και αν είναι να αλλάξεις θα καλό είναι να αλλάξεις τετράδα, με αμορτισέρ λάστιχα και φρένα δεν παίζουμε..
Άβαταρ μέλους
ma pl
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Μάιος 22, 2006 9:31 am
Επικοινωνία:

Re: Αμορτισερ

Δημοσίευση από ma pl »

εγώ πέρυσι στον<ΤΑΣΟΣ> έβαλα 4 monroe μαζί με ευθυγράμμιση 300 ευρό
Rover 414 Si 103 Hp 5D ABS Flame Red 07/1996
dimitris_416si
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2011 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Αμορτισερ

Δημοσίευση από dimitris_416si »

Πρώτη φορά είναι να αλλάξω αμορτισέρ για αυτό ρωτάω,δεν ξέρω.Πιο παλιά δεν είχα δικό μου αμάξι οπότε δεν είχα και τα έξοδα συντήρησης.Ο <ΤΑΣΟΣ> που βρίσκεται και τα αμορτισέρ που έχεις βάλει ma pl πώς σου φαίνονται?Είσαι ικανοποιημένος?Από τιμές εκεί παίζουν ή μπορεί και φτηνότερα?Όποιος ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει :oops:
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αμορτισερ

Δημοσίευση από nikolas »

εγώ τον Τάσο δεν τον εμπιστεύομαι..είχα πάει παλιά, για άλλη δουλειά και δεν είχα μείνει ικανοποιημένος..
monroe, kyb είναι αντικατάσταση των εργοστασιακών..και θα μείνεις με τα εργοστασιακά ελατήρια
bilstein, koni είναι για βελτίωση και πρέπει να συνδυαστούν με αμορτισέρ χαμηλώματος

στην πρώτη περίπτωση παίζεις γύρω στα 300 ευρώ και στην δεύτερη ~600+
Άβαταρ μέλους
ma pl
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Μάιος 22, 2006 9:31 am
Επικοινωνία:

Re: Αμορτισερ

Δημοσίευση από ma pl »

dimitris_416si έγραψε:Πρώτη φορά είναι να αλλάξω αμορτισέρ για αυτό ρωτάω,δεν ξέρω.Πιο παλιά δεν είχα δικό μου αμάξι οπότε δεν είχα και τα έξοδα συντήρησης.Ο <ΤΑΣΟΣ> που βρίσκεται και τα αμορτισέρ που έχεις βάλει ma pl πώς σου φαίνονται?Είσαι ικανοποιημένος?Από τιμές εκεί παίζουν ή μπορεί και φτηνότερα?Όποιος ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει :oops:
google <Τάσος Ελαστικά>
στη λογική ότι έχω ένα μικρομεσαίο οικογενειακό αυτοκίνητο και οχι την redbull του φετελ το αμάξι έδεσε και κρατάει καλύτερα στις στροφές
βέβαια έχουν αλλαχτεί λάστιχα και τα δυο μεγάλα σινεμπλοκ του πίσω βραχίονα
viewtopic.php?f=23&t=4965&hilit=monroe&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Rover 414 Si 103 Hp 5D ABS Flame Red 07/1996
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες