ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Questions
fandr
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2011 6:28 pm
Επικοινωνία:

ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από fandr »

Έπειτα απο μεταβίβαση του αυτοκινήτου λόγω κληρονομικότητας από τον πατέρα μου, στον έλεγχο για κτεο προέκυψε ότι δεν αναγράφεται η εργοστασιακή ηλιοροφή.
Με έστειλαν στο υπουργείο μεταφορών και μου είπαν ότι πρέπει να πάρω μια βεβαίωση από την επίσημη αντιπροσωπεία της Rοver ότι όντως το μοντέλο αυτό έχει εκ κατασκευής ηλιοροφή. Παρ'όλα αυτά η αντιπροσωπεία έχει κλείσει. Τι πρέπει να κάνω?
έχει κανείς καμία ιδέα.
Ευχαριστώ!
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από Tasos_7R »

fandr έγραψε:Τι πρέπει να κάνω?
Να ψάξεις λίγο το forum, απλά... ;) >>> viewtopic.php?f=23&t=4398&hilit=%CE%B7% ... F%86%CE%B7" onclick="window.open(this.href);return false;
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
fandr
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2011 6:28 pm
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από fandr »

Αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον Τasos_7R για την απάντηση του.

"Να ψάξεις λίγο το forum, απλά... >>> viewtopic.php?f=23&t=4398&hilit=%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7"


Λοιπόν πρίν στείλω να ζητήσω βοήθεια μίλησα με Motorland-Land Rover. Μου απάντησαν ότι δεν είναι η ίδια εταιρία και αφού έχει κλείσει δεν μπορώ να βρώ αυτό που ζητάω. Θα πρέπει είπε να μιλήσω με κάποιον απ το μηχανολογικο για να δουν αν μπορώ να κάνω κάτι.
Εμένα το αυτοκίνητο μου είναι 16 ετών και κανένας μέχρι τώρα δεν μου είχε ζητήσει για ηλιοροφή τίποτα. Θα πρέπει να σημειώσω ότι πάντα πάω στο δημόσιο ΚΤΕΟ. Αυτή τη φορά μου το έγραψε σαν παρατήσηση για να το έχω την επόμενη. Είμαι Πάτρα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Όλοι που έχουν αγοράσει Rover με ηλιοροφή από το 91-96 έχουν πρόβλημα γιατι η εταιρία δεν τα δήλωνε με ηλιοροφή.
Όσα συνεργεια έχω ρωτήσει είπαν να μην δίνω σημασία και να το αφήσω έτσι. Θέλω όμως να είμαι νόμιμη και να μην έχω και αργότερα προβλήματα. Όποιος έχει κάποιο τηλέφωνο παρακαλώ πάρα μα πάρα πολύ να με ενημερώσει.
Ευχαριστώ και πάλι!
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από antonis132 »

τοτε να πηγαινεις σε ιδιωτικο κτεο (οι ανθρωποι και καφε σε κερνανε)ενω στο δημοσιο κτεο τα ρημαγμενα γραναζια της διαπλοκης απο κατι τετοια πιανονται για να παρουν το extra τους :down:
Εικόνα
fandr
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2011 6:28 pm
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από fandr »

antonis132 έγραψε:τοτε να πηγαινεις σε ιδιωτικο κτεο (οι ανθρωποι και καφε σε κερνανε)ενω στο δημοσιο κτεο τα ρημαγμενα γραναζια της διαπλοκης απο κατι τετοια πιανονται για να παρουν το extra τους :down:

Thanks για την συμβουλή αλλά τώρα δεν θα πρέπει να κάνω κάτι?Μήπως έχεις καμία καλή αντιπροσωπεία να μου δώσει την βεβαίωση? ;)
Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 11:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Πάρε σε κάποια από αυτές τις αντιπροσωπείες τηλέφωνο >> http://www.landrover.gr/" onclick="window.open(this.href);return false; << (πάτα εκεί που λέει "βρείτε έναν αντιπρόσωπο") και ζήτα να σου φτιάξουν μια βεβαίωση. Σε κάποια από αυτές είχα πάρει κι εγώ (αλλά δε θυμάμαι σε ποια γιατί πάει καιρός) και με εξυπηρέτησαν άμεσα. Νομίζω ότι έιχα επικοινωνήσει με αυτή στη Λυκόβρυση "Γκαμπλέτσας Roverland Α.Ε. - Γρ. Λαμπράκη 37, Λυκόβρυση - 210 28 46 518". Σίγουρα κάποιος από αυτούς θα σε εξυπηρετήσει και φαντάζομαι δεν θα είναι πρόβλημα να στην ταχυδρομήσουν στην Πάτρα.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.
alexis zr
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2011 4:25 pm
Τοποθεσία: keratsini
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από alexis zr »

καλημερα δουλευω στιν land rover στα κεντρικα και μπορο να ροτισο αποτι θιμαμε θελει μια σφραγιδα μονο θα σου απαντισο το βραδακι για σιγοθρα.
alexis zr
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2011 4:25 pm
Τοποθεσία: keratsini
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από alexis zr »

ροτισα και μου ειπαν οτι ο ο πετροσ πετροπουλος αε επισιμοσ δανομεασ land rover μπωρει να σου δοσι το χαρτι που χριαζεσε γιατι αυτοσ εχει τα δικεοματα τισ mg rover στιν ελλαδα.γιατι παλια τα ειχε η κεδο αε.
fandr
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2011 6:28 pm
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από fandr »

[quote="alexis zr"]ροτισα και μου ειπαν οτι ο ο πετροσ πετροπουλος αε επισιμοσ δανομεασ land rover μπωρει να σου δοσι το χαρτι που χριαζεσε γιατι αυτοσ εχει τα δικεοματα τισ mg rover στιν ελλαδα.γιατι παλια τα ειχε η κεδο αε.[/quote


Αγαπητέ alexis.zr,
Πήρα τηλ. Πετρόπουλος ΑΕΒΕ αλλά είπαν ότι είναι αντιπρόσωποι για land Rover και δεν μπορουν να μου δώσουν για Rover.
Επίσης παλιά επίσημος αντιπρόσωπος ήταν η ΒΙΑΜΑΞ ΑΕΒΕ που τώρα έχει κλείσει.
Ευχαριστώ πάντως πάρα μα πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να ψάξεις και να ρωτήσεις.
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: ΚΤΕΟ και ηλιοροφή

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Επειδη υπηρξε και σε μενα αυτο το σκηνικο καποια στιγμη απλα αγνοησε το την επομενη φορα περασα απο ιδιωτικο δεν εγραψαν τπτ και τελος. Απλα ειναι γιοταδες οι τυποι και θελουν να μας τα σπαν καθε φορα με βλακειες λες και καλα δεν ξερουν οτι εργοστασιακα ηταν ετσι
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες