Εξατμιση για TF

Questions
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από viframa »

Καλημερα,σκεφτομαι να αλαξω την μαμα εξατμιση και να βαλω μια πιο σπορ με πιο αγριο ηχο.Στο ιντερνετ που κοιταγα ειδα πως πολοι προτιμουν την Scorpion ξερει κανεις αν λεει τιποτα?και αν ναι για τι λεφτα μιλαμε γιατι στα μεροι μου που πηγα και ρωτησα εναν ελεηνο εξατμισα μου ειπε πως δεν υπαρχουν after market εξατμισης για αυτο και του ειπα ναι οκ dream on και εφυγα
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από crAss »

Οι κλασσικές επώνυμες και ολοκληρωμένες (από χταπόδι μέχρι τελικό) εξατμίσεις για tf είναι οι ακόλουθες:
- Xpower (κατασκευάζεται από την janspeed, μπορείς να την βρεις και ως janspeed και ως xpower)
- Daytona (κατασκευάζεται από τον Mike Satur)
Η Scorpion που αναφέρεις έχει μόνο τελικό. Αν σε ενδιαφέρει μόνο ο ήχος και όχι η απόδοση μπορείς να πας και σε κάποιον ντόπιο εξατμισά να σου τη φτιάξει να ακούγεται όπως θες. Βέβαια δύσκολα θα σου προσφέρει την απόδοση των παραπάνω.
Life is too short not to...
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από viframa »

εεε οχι ενταξη θελω και αποδοση!ποσο πανε αυτες που ανεφερες?για να ξερω μην με σκισουν
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ναι.... εάν βαλεις επώνυμες θα πάρεις τον τρομακτικό αριθμό των 3-4 αλόγων, δεν γνωρίζω εάν θα είναι καθαρόαιμα αραβικά, αλλά σίγουρα θα είναι.... πόνυ.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από viframa »

Το θεμα ειναι να μην ζητανε πολυ σανο :lol:
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από kostas200vi »

Τι σανό να φάνε, ούτε που θα τα καταλάβεις, βάλε μια χειροποίητη ανοξείδωτη http://www.ttikkos-racing.com/mufflers_e.html (τελικό) και καλά είσαι, τα άλλα είναι πετάμενα λεφτά.
Εγώ είχα πληρώσει ένα κάρο λεφτά και δεν είδα τίποτα.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas200vi έγραψε:Τι σανό να φάνε, ούτε που θα τα καταλάβεις, βάλε μια χειροποίητη ανοξείδωτη http://www.ttikkos-racing.com/mufflers_e.html (τελικό) και καλά είσαι, τα άλλα είναι πετάμενα λεφτά.
Εγώ είχα πληρώσει ένα κάρο λεφτά και δεν είδα τίποτα.
+1

Δεν υπάρχει και μεγάλη διαφορά στην απόδοση μεταξύ aftermarket και μιας καλής χειροποίητης από εξατμισά...Απλά η επώνυμη μάλλον θα σου κρατήσει περισσότερα χρόνια πριν αρχίσει να κάνει θόρυβο λόγω εσωτερικής φθοράς των καζανιών.
Εικόνα
saikoe39
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2005 4:11 pm
Τοποθεσία: βριλησσια....
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από saikoe39 »

i-VTec έγραψε:
kostas200vi έγραψε:Τι σανό να φάνε, ούτε που θα τα καταλάβεις, βάλε μια χειροποίητη ανοξείδωτη http://www.ttikkos-racing.com/mufflers_e.html (τελικό) και καλά είσαι, τα άλλα είναι πετάμενα λεφτά.
Εγώ είχα πληρώσει ένα κάρο λεφτά και δεν είδα τίποτα.
+1

Δεν υπάρχει και μεγάλη διαφορά στην απόδοση μεταξύ aftermarket και μιας καλής χειροποίητης από εξατμισά...Απλά η επώνυμη μάλλον θα σου κρατήσει περισσότερα χρόνια πριν αρχίσει να κάνει θόρυβο λόγω εσωτερικής φθοράς των καζανιών.
Aν παει εκει που εφτιαξες την δικια σου σαφως και δεν θα κρατησει ουτε ενα χρονο... :kot:

Φιλε μου ενα τελικο...σε ενα κατσαρολα της προκοπης και εισαι οκ...!
Εικόνα
Rover 214si.....saiko ο απεγνωσμενος..
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από viframa »

οκ αυτο θα κανω :up:
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Rovanet e-shop μπες εχει εκει ο μανωλης για το αμαξι σου οτι θες απο τιμες κρινε μονος σου αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα εχδις κατι καλητερο.βεβαια και παλι αν το κερδος σε σχεση με το χρημα που θα δωσεις ειναι πολυ δυσαναλογο βαλε εναν πιο ελευθερο καταλυτη και ενα τελικο και σιγουρα θα παρεις τα 3-4 αλογα που λεει ο κωστας αν οχι και κατι παραπανω.παντως μπορεις να κανεις και κατι αλλο να απαιτησεις απο τον κωστα να σε κερασει καμια 50αρια αλογα μιας και αυριο γιορταζει
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες