Εξατμιση για TF

Questions
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από kostas200vi »

PaNoSGR έγραψε:Rovanet e-shop μπες εχει εκει ο μανωλης για το αμαξι σου οτι θες απο τιμες κρινε μονος σου αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα εχδις κατι καλητερο.βεβαια και παλι αν το κερδος σε σχεση με το χρημα που θα δωσεις ειναι πολυ δυσαναλογο βαλε εναν πιο ελευθερο καταλυτη και ενα τελικο και σιγουρα θα παρεις τα 3-4 αλογα που λεει ο κωστας αν οχι και κατι παραπανω. πάντως μπορεις να κανεις και κατι αλλο να απαιτησεις απο τον κωστα να σε κερασει καμια 50αρια αλογα μιας και αυριο γιορταζει
Ναι, πέστε μου πόσα θέλετε να σας τα στείλω....... χρόνια μου πολλά Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

εξατμιση αφτερ μαρκετ σε φ/τφ ειναι ακριβη ιστορια 300- 500 ευρώ και πρεπει να μαθεις τι σου αρεσει σαν ηχος
για να επιλέξεις.Υπαρχει π.χ η Daytona, h Scorpion, η Miltek, janspeed, xpower, μπες στο youtube και ακουσε τες. Αν και παλι δεν θα καταλαβεις την διαφορά εντονα. H Daytona βγαζει ενα ωραιο ουρλιαχτο ηχο,κάνει διαφορά είναι ακριβή αλλα γαματη, η Scorpion εναν πιο άγριο απο το κανονικο, η Μιλτεκ ποιο υψισυχνο...αναλόγως τι ψάχνεις, υπαρχουν και custom λύσεις , ρωτα τον Κώστα rwd για την δικιά του πως την έκανε και πού, που βγάζει για μένα επίσης ωραίο ήχο http://www.youtube.com/watch?v=vDAXrdIy_q8
Προσωπικα για μένα ενας λίγο ποιο μπασος θόρυβος που ηθελα να έχω τον κέρδισα βαζοντας καζανι τφ μαμά και ειμαι πολυ ευχαριστημένος δεν θελω κατι παραπάνω.
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Eκεί είμαι χαλασμένο ποτενσιόμετρο και κολλαει το γκάζι! :(
MG TF turbo...
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από antonis132 »

Επειδη εχω ενα θεματακι με την εξατμιση να κανω την εξης ερωτηση:Με αναμμενο και ζεστο τον κινητηρα στο ρελαντι αν κλεισουμε με ενα πανι την εξατμιση θα πρεπει να μενει αναμμενος ο κινητηρας η να σβησει;
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από kostas200vi »

antonis132 έγραψε:Επειδη εχω ενα θεματακι με την εξατμιση να κανω την εξης ερωτηση:Με αναμμενο και ζεστο τον κινητηρα στο ρελαντι αν κλεισουμε με ενα πανι την εξατμιση θα πρεπει να μενει αναμμενος ο κινητηρας η να σβησει;
Γιατί να το κάνεις αυτό ? .....θα μείνει αναμενόμενος και θα ρετάρει, και καποια στιγμή θα σβήσει.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 11:07 am
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από antonis132 »

Εκανα καποιες εργασιες στον εξατμιστα και εχω θορυβο και μου ειπε τηλεφωνικα πως αν κλεισω το στομιο της εξατμισης σε 1-2 λεπτα ο κινητηρας θα σβησει αλλιως εχει καπου διαρροη
Εικόνα
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

kostas200vi έγραψε:
antonis132 έγραψε:Επειδη εχω ενα θεματακι με την εξατμιση να κανω την εξης ερωτηση:Με αναμμενο και ζεστο τον κινητηρα στο ρελαντι αν κλεισουμε με ενα πανι την εξατμιση θα πρεπει να μενει αναμμενος ο κινητηρας η να σβησει;
Γιατί να το κάνεις αυτό ? .....θα μείνει αναμενόμενος και θα ρετάρει, και καποια στιγμή θα σβήσει.
Θυμαμαι μικρός ειχα ενα θερμικό τηλεκατευθυνομενο 1/10 και ο μονος τροπος να το σβησω ήταν να του κλείσω την εξάτμιση! :shock: :shock:
MG TF turbo...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από nikolas »

Κώστας RWD έγραψε:
kostas200vi έγραψε:
antonis132 έγραψε:Επειδη εχω ενα θεματακι με την εξατμιση να κανω την εξης ερωτηση:Με αναμμενο και ζεστο τον κινητηρα στο ρελαντι αν κλεισουμε με ενα πανι την εξατμιση θα πρεπει να μενει αναμμενος ο κινητηρας η να σβησει;
Γιατί να το κάνεις αυτό ? .....θα μείνει αναμενόμενος και θα ρετάρει, και καποια στιγμή θα σβήσει.
Θυμαμαι μικρός ειχα ενα θερμικό τηλεκατευθυνομενο 1/10 και ο μονος τροπος να το σβησω ήταν να του κλείσω την εξάτμιση! :shock: :shock:
Ακριβώς την ίδια απάντηση πήγα να δώσω και εγώ, μόνο που είμαι μεγάλος και έχω θερμικό τηλεκατευθυνόμενο, και ο ένας τρόπος να σβήσει είναι να κλείσεις την εξάτμιση.
Για να είμαι ειλικρινής πάντως, δεν θα το δοκίμαζα σε κανονικό αυτοκίνητο..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Εξατμιση για TF

Δημοσίευση από kostas200vi »

antonis132 έγραψε:Εκανα καποιες εργασιες στον εξατμιστα και εχω θορυβο και μου ειπε τηλεφωνικα πως αν κλεισω το στομιο της εξατμισης σε 1-2 λεπτα ο κινητηρας θα σβησει αλλιως εχει καπου διαρροη
Όπου έχει διαρροή μετά από λίγο καιρό θα μαυρίσει, του το πας και κλείνει την τρύπα, δεν χρειάζεται να κλείσεις την εξάτμιση.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες