Αγορα MG TF

Questions
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από nikolas »

Καλορίζικο και καλοτάξιδο..!! καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις.. :)
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Ευχαριστω ευχαριστω :beer:Τις φοτο θα τις βαλω αυριο ;) Σημερα θα το παω σε εναν που φτιαχνει ταπετσαριες στη μεσογειον για να μου φτιαξει την μοκετα και στις δυο θεσεις που εχει ξεκολισει κυριος προς της πορτες κοντα.Λεει πως θα βαλει κατι σαν υποστρομα απο κατω για να ειναι φουσκοτο και να μην ξανα κρεμασει,100 Ε θελει,τωρα βεβαια εγω θα του πω να μου φτιαξει και μια δερματινη φουσκα για το χειροφρενο γιατι η παλια ειναι φθαρμενη πολυ.

Ξερει κανεις αυτο το μαραφετη μπροστα απο το τιμονη που πλαισιονει το καντραν πως το κανουμε να μην τριζει????? Ειμαι ενα βημα πριν του βαλω βιδες η ακομα χειροτερα πριτσινια :-D Με κολα ισως?Επισης ο προηγουμενος μου φενεται πως πρεπει να ειχε βαψει το πλαστικο τις κονσολας που πλαισιονει τους διακοπτες για το aircondition,το CD PLAYER,το δεικτη θερμοκρασιας λαδιου και ρολοι.Αν δεν καταλαβατε ενοω αυτο που στο 1600 ειναι μαυρο και στο 1800 VVC ειναι ασημενιο.τεσπα μαλλον το εχει βαψει ξανα μαυρο αλλα με ενα ελεηνο χρωμα πολυ θαμπο και που αν το ξυσεις με το νυχι βγενει το χρωμα σαν να ειναι κολημενη μακα.Σκευτομαι να το βαψω σημερα ασημενιο οπως ειναι και το δαχτυλιδη με της αλενοβιδες στις ταχυτητες,να το τριψω πρωτα με κανα γιαλοχαρτο?
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

αχχαχααχα
Ηρέμησε και συμβιβάσου με τις "γλύκες" του cabrio.
Tριξίματα παντα θα έχεις.
MG TF turbo...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από nikolas »

Ελπίζω το μαγαζί στη Μεσογείων, να μην είναι το "Lotus"
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Οχι λιονταριδις ειναι η φιρμα
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Πηρα τηλ στον Βωσσο για service μεγαλο με λαδια,φιλτρα,μπουζι και ειπαμε να το παω δευτερα αλλα τον ρωτησα ποσο θα παει το μαλλι και μου λεει φερτο απο εδω και θα δουμε :mad:

Ποσο λετε να βγει το μαλλι?
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από nikolas »

Λάδια φίλτρο μπουζί, δε θεωρείται μεγάλο service..αν συμπεριλάβεις ιμάντες κλπ..τότε μιλάμε για μεγάλο service..
Λάδια φίλτρα μπουζί....100-120?
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

viframa έγραψε:Πηρα τηλ στον Βωσσο για service μεγαλο με λαδια,φιλτρα,μπουζι και ειπαμε να το παω δευτερα αλλα τον ρωτησα ποσο θα παει το μαλλι και μου λεει φερτο απο εδω και θα δουμε :mad:

Ποσο λετε να βγει το μαλλι?
Είναι nοrmal στις τιμές του, don't worry.
MG TF turbo...
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Υπολογισε παραπανω απο οσο ειπε ο νικολας 110 μου πηγε εμενα αλλαγη ιμαντα εκκεντροφορου,ιμαντα δυναμο αρκουδισιον και μιας φουσκας εξωτερικης οποτε θελω να πιστευω οτι αυτα που εκανα μαζι με τεντοτηρα,μπουζι,λαδια,φιλτρο λαδιου θα παει κανα 120 ακομα σαν υλικα οποτε εισαι κοντα στα 230-250
Εικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

φιλε viframa αμα εχεις ιμαντα μιλαμε για 350+ μην σου πω και 400 ευρω στον Βώσσο τουλάχιστον απόσο γνωρίζω απο πελατη του.
τα αλλα λαδια φιλτρα εντάξει τιποτα δεν ειναι, εχει παραπανω εργατικα λογω της δυσκολης θέσης δυστηχώς το αυτοκινητο μας. Αλλαγη ιμαντα σημαινει ταυτοχρονα και αλλαγη τεντωτηρα και ενδεχομένως και αντλίας νερού αν δεν εχει αλλαχτει. Υστερα μπορει να σου βρουν και τον εξωτερικο ιμαντα του δυναμό παλιο και να σου τον αλλάξουν μεσα σολα ταλλα. Κρατα κανα 500αρικο καβαντζα...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες