Αγορα MG TF

Questions
panagiotis x.
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 5:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από panagiotis x. »

Πωω, κρίμα ρε φίλε... :( Καλά καλά δεν πρόλαβες να το χαρείς και έγινε η μ@λακία. Μεγάλη γκαντεμιά..
Ευτυχώς δεν πάθατε τίποτα όμως! Όλα τα άλλα λύνονται! :)

Δυστυχώς όπως σου είπαν και τα παιδιά, πρέπει μόνος σου να πληρώσεις το ποσό για την αποκατάσταση του αυτοκινήτου και μετά με προσκόμιση των τιμολογίων στην ασφαλιστική να πάρεις πίσω τα λεφτά. Έτσι ξέρω κι εγώ...

Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι και ποτέ ξανα σε τέτοιους μπελάδες! :up:
Rover 416GSi '92
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από nikolas »

Το είδα λίγο γιατί ήταν και ψιλοσκεπασμένο όταν πέρασα, αλλά μου τράβηξε το μάτι τόσο το χρώμα καταρχάς όσο και στη συνέχεια η ζημιά ότι ήταν μπρος πίσω..
Το μπροστινό κομμάτι δεν είδα τίποτα τραγικό, από το γλύστρημα που έκανες και ότι το δικό σου είναι πιο χαμηλό σε σχέση με το yaris η ζημιά ήταν αναμενόμενη..Στο πίσω κομμάτι όντως η ζημιά είναι μεγαλύτερη, ίσως όχι τόσο στην έκταση που διάβασα στην περιγραφή σου, αλλά είναι όντως αρκετή. Το θέμα είναι τώρα τι ειπώθηκε με τον πραγματογνώμονα μη το βγάλουν ολική αν βγαίνει μεγάλο το κόστος, αν και πιστεύω πως δεν θα γίνει κάτι τέτοιο.
Αν οι εταιρείες είναι στο φιλικό διακανονισμό, ουσιαστικά εσύ παίρνεις τα λεφτά από τη δική σου ασφαλιστική. Και η Victoria απ'όσο ξέρω είναι ok αλλά το θέμα είναι τι πολιτική ακολουθεί η δική σου ασφαλιστική. Δηλαδή αν όντως το φτιάξεις, περιμένεις να ολοκληρωθεί και ανάλογα με τη συνεννόησή σου με το συνεργείο, σου κόβουν τα τιμολόγια, για να πάρεις τα λεφτά, αλλά το πιθανότερο να σου κρατήσουν το αυτοκίνητο μέχρι να πληρωθείς και να τους πληρώσεις.
Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, στην Interamerican που είμαι εγώ και χρειάστηκα πληρωμή δύο φορές για μικρά ποσά όμως για να λέμε και τα πράγματά με το όνομά τους, τη μία φορά μου βγάλαν επιταγή πληρωμής για την επόμενη μέρα και την άλλη φορά επιταγή της ίδιας μέρας. Δεν το πίστευε κανένας..Και η ειρωνεία, όταν μίλησα με ένα ασφαλιστικό πρακτορείο αν μπορούν να μου ασφαλίσουν άλλο όχημα στην Intermerican μήπως μέσω αυτών έπαιρνα καλύτερη τιμή, μου άρχισαν το παραμύθι ότι κοντεύει να κλείσει κλπ..και όταν τους είπα ότι πως μια εταιρεία που έχει οικονομικά προβλήματα είναι τόσο "καλοπληρώτρια" άρχισαν να μου τα μασάνε..btw θα περάσω και από τη victoria αν όχι αύριο-μεθαύριο με τρελή διάθεση για τσακωμό, γιατί ενώ έκανα καταγγελία της σύμβασης για το μηχανάκι και υποτίθεται θα πληρωνόμουν την προηγούμενη βδομάδα τα μη δεδουλευμένα ασφάλιστρα, πέρασε η βδομάδα και σήμερα που μιλήσαμε μου τα μασάγανε..
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Ευχαριστω για την υποστιριξη παιδες.Τα νεοτερα ειναι πως πηγε χθες ο πραγματογνομονας ο οποιος τραβηξε φοτο και ζητησε να του στειλουν εκθεση με το κοστος των ανταλλακτικων και εργασια.Περιμενω σημερα να με παρουν απο το συνεργειο να μου πουνε αν την στειλαν και ποσο κοστιζει τελικα η ολη ζημια.Τωρα εγω αυτο το ειχα παρει ευκαιρια (κατα την γνωμη μου) 4 χιλιαρικα,αλλα απο οτι βλεπω στο car αυτα τα δινουν απο 5 χιλιαρικα και πανω,λετε να μου πουνε για αντικατασταση?και αν ναι?δινουν ολα τα λευτα που υποτιθετε πως κανει αυτο τωρα μεταχειρισμενο συμφωνα με την αγορα?
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

nikolas έγραψε:btw θα περάσω και από τη victoria αν όχι αύριο-μεθαύριο με τρελή διάθεση για τσακωμό, γιατί ενώ έκανα καταγγελία της σύμβασης για το μηχανάκι και υποτίθεται θα πληρωνόμουν την προηγούμενη βδομάδα τα μη δεδουλευμένα ασφάλιστρα, πέρασε η βδομάδα και σήμερα που μιλήσαμε μου τα μασάγανε..
Ασε και εμενα μου ειχε τυχει αυτο παλιοτερα σε ατυχημα με μηχανη και καταληξαμε στα δικαστιρια,τα λαμογια οταν ειναι για τα ασφαλιστρα σε περνουν εναν μηνα πριν να σου πουνε να τους πληρωσεις και οταν ειναι να σε πληρωσουν κανουν τα κοροιδα,αλλα τους καλυπτει αυτη η Ελληνικη νομοθεσια μη χε..ω
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Αν σου προτεινουν να το κωψεις παρε τα λεφτα ειδικα αμα στα δωσουν ολα και πουλα το και σαν ανταλλακτικα και παρε ενα αλλο κατα τι γνωμη μου δεν ειναι ασχημο
Εικόνα
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Πηρα τον Λουρμπα πριν λιγο τηλ και μου ειπε πως αυριο θα εχει ετοιμη την εκθεση και θα παρει τηλ τον πραγματογνομονα να ερθει να την παρει και να τραβηξει και φοτο απο κατο τωρα που θα το εχουν σηκωμενο.Τον ρωτησα αν εχει παρει σασι και μου λεει πως αυτο δεν εχει σασι :eek: αλλα κατι σαν "θηκες" νομιζο μου ειπε και ειπε πως ναι εχει παρει λιγο εκει..
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από nikolas »

Δεν ξέρω το κομμάτι περί σασί, οπότε μη σου δώσω άσχετες πληροφορίες, πάντως το χρώμα αυτό δεν το είχα ξαναδεί και είναι πραγματικά όμορφο..Αναφορικά με την αποζημίωση, συνήθως σου καλύπτουν με βάση τις τιμές μεταχειρισμένων του autoτρίτη, και φυσικά ανάλογα και με το τι ποσό έχεις δηλώσει εσύ ότι θα είναι ασφαλισμένο..(προς τα κάτω πάντα..)
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Ναι οντως το χρωμα ειναι πολυ ωραιο αν και στην αρχη δεν μαρεσε αλλα μετα αλαξα γνωμη.Εψαξα στο autitriti αλλα στις τιμες των μεταχειρισμενων δεν εχει ουτε καν το MG σαν μαρκα και μονο αν μπεις στα Rover εχει το MGF οπου το κρινει μεχρι το 2004 στα 8500 Ε,τωρα οσον αφορα αυτο που μου ειπες με την ασφαλιστικη για ποσο το εχω δηλωσει δεν το πολυ καταλαβα.
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από PaNoSGR »

το ποσο το οποιο σου καλυπτει η ασφαλεια αν ας πουμε στο κλεψουν το αυτοκινητο.σε μενα ας πουμε σε περιπτωση κλοπης που ειχα παλια αν το μου το κλεβαν θα επρεπε η ασφαλιστικη να μου δωσει 3000
Εικόνα
viframa
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2011 4:55 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Αγορα MG TF

Δημοσίευση από viframa »

Για να ειμαι ειλικρινης εγω στην Ατλαντικη ειχα κανει την πιο φθηνη ασφαλεια η οποια ειχε τα βασικα μονο μεσα + 100.000 Ε αποζημιωση απο υλικες ζημιες που θα μου προξενουσε ανασφαλιστο οχημα,τωρα θα κοιταξω ξανα το συμβολαιο για να δω που λεει αυτο που λετε.
I dont know how WW 3 will be,but i can ensure you that WW 4 will on sticks..Albert Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες