angel eyes rover 200

Questions
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ακόμα ψάχνομαι με τα Xenon και δεν ξέρω τι να πάρω και επειδή θέλω να πάρω 3 Digital Slim HID Xenon Light KIT H1 6000K, δηλ. μικρά, μεγάλα και (εάν μπαίνει) στους προβολής κάτω, τι είναι καλύτερα 35 η 55W και το digital τι διαφορά έχει ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από nikolas »

Για τη μεγάλη σκάλα είμαι λίγο επιφυλακτικός, επειδή στο σινιάλο δεν θα χει προλάβει να ζεσταθεί η λάμπα και να έχει το απαιτούμενο φως.
Στα προβολάκια κάτω δεν μπαίνει.
Ανάμεσα στα 35 και στα 55w θα διάλεγα τα 35 αν μιλάμε για ίδια θερμοκρασία χρώματος καθώς θεωρώ ότι εφόσον έχουν την ίδια απόδοση είναι καλύτερο να έχεις κάποιο λιγότερο ενεργοβόρο..
Digital δηλαδή ψηφιακοί είναι οι slim ballasts και καλά είναι πλήρως ψηφιακό το κύκλωμα τους, εγώ νομίζω ότι είναι μία ή άλλη και καθαρά τι θα σου τύχει..Από αυτόν που είχα αγοράσει εγώ με τον προηγούμενο προμηθευτή του είχαν βγει 4 στους 5 ballasts άχρηστοι..ενώ μετά που άλλαξε προμηθευτή φαίνονταν πιο ποιοτικοί οι νέοι ballasts.
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από kostas200vi »

Νίκο στους προβολής κάτω το δοκίμασες και δεν μπαίνει ?
Τι να προσέξω στην αγορά μιας και έχουμε τα ίδια φανάρια ?
Στην συνδεσμολογία αντιμετώπισες δυσκολίες ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από i-VTec »

Tα 55W είναι σαφώς ανώτερα σε φωτισμό από τα 35W...

Όσο για το σινιάλο, δεν είχα ποτέ θέμα τη μέρα πού τα φώτα είναι σβηστά και κρύα, όταν το χρησιμοποιώ...
Εικόνα
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από kostas200vi »

Τα 55w επιβαρύνουν την μπαταριά, τραβάν πιο πολύ ρεύμα σε σχέσει με τα 35 ?
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Δεν νομιζω κωστα οτι θα επιβαρυννουν την μπαταρια οχι τουλαχιστον σε συνθηκες κανονικης λειτουργιας.Δεν ειναι κινητηρας που θα τραβηξει περισσοτερα αμπερ κατα την εκιννηση του και θα την γονατισει την μπαταρια.Το θεμα ειναι αν δεν κανω λαθος και με αυτα που ξερω οτι περναει μεσα απο το καλωδιο συγκεκριμενη ταση και ενταση οποτε απο εκει μπορεις να δεις τα βαττ που βγαινουν στο τερμα του καλωδιου και καλο ειναι να μην πας παραπανω απο αυτα.Δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος αυτο που λεω μιας και με ηλεκτρολογικα σε αμαξια δεν εχω ασχοληθει αλλα με το ποταπο μυαλο μου αυτα μπορω να σκεφτω
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από nikolas »

Έτσι και αλλιώς με αναμμένη τη μηχανή το βάρος πηγαίνει όλο στο δυναμό, εγώ πάντως νομίζω ότι εφόσον υπάρχει η επιλογή των 35watt ότι είναι καλύτερα αλλά περί ορέξεως..
Από συνδεσμολογία δεν θα έχεις πρόβλημα είναι plug n play μια μικρή τρυπούλα θα χρειαστεί να κάνεις στο λαστιχένιο κάλυμμα που έχει τώρα η λάμπα από πίσω..
Σχετικά με το σινιάλο το αναφέρω, γιατί όταν ανοίγω τα φώτα θέλουν λίγο χρόνο να έρθουν στην κανονική ένταση λειτουργίας τους που θεωρώ με το σινιάλο ότι δεν θα προλαβαίνουν λόγω ότι είναι σύντομο..
Τέλος τα προβολάκια δε γίνεται να δεχθούν xenon λάμπες (τουλάχιστον όχι χωρίς πατέντα) γιατί η λάμπα κουμπώνει πάνω στη βάση η οποία βάση κουμπώνει πάνω στο προβολάκι και συνδέεται με φίσα..Αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να κόψεις τη φίσα, να καταργήσεις την βάση που κουμπώνει στο προβολάκι και να βρεις ένα τρόπο να στερεώσεις τη λάμπα πρακτικά στον αέρα..γι'αυτό σου λέω μην ασχοληθείς καθόλου..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Έτσι και αλλιώς με αναμμένη τη μηχανή το βάρος πηγαίνει όλο στο δυναμό, εγώ πάντως νομίζω ότι εφόσον υπάρχει η επιλογή των 35watt ότι είναι καλύτερα αλλά περί ορέξεως..
Από συνδεσμολογία δεν θα έχεις πρόβλημα είναι plug n play μια μικρή τρυπούλα θα χρειαστεί να κάνεις στο λαστιχένιο κάλυμμα που έχει τώρα η λάμπα από πίσω..
Σχετικά με το σινιάλο το αναφέρω, γιατί όταν ανοίγω τα φώτα θέλουν λίγο χρόνο να έρθουν στην κανονική ένταση λειτουργίας τους που θεωρώ με το σινιάλο ότι δεν θα προλαβαίνουν λόγω ότι είναι σύντομο..
Τέλος τα προβολάκια δε γίνεται να δεχθούν xenon λάμπες (τουλάχιστον όχι χωρίς πατέντα) γιατί η λάμπα κουμπώνει πάνω στη βάση η οποία βάση κουμπώνει πάνω στο προβολάκι και συνδέεται με φίσα..Αυτό σημαίνει ότι θα έπρεπε να κόψεις τη φίσα, να καταργήσεις την βάση που κουμπώνει στο προβολάκι και να βρεις ένα τρόπο να στερεώσεις τη λάμπα πρακτικά στον αέρα..γι'αυτό σου λέω μην ασχοληθείς καθόλου..
Θα το ψάξω για τα προβολακια μήπως και βρω κατάλληλη φισα. Εικόνα
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από nikolas »

Το πρόβλημα δεν είναι στη φίσα αλλά στο ότι η λάμπα κουμπώνει πάνω σε βάση η οποία κουμπώνει στο κύριο σώμα από το προβολάκι..αν είχες προβολάκι που παίρνει λάμπα H11 (στα νεώτερα μοντέλα) ίσως να υπάρχει ανάλογη σε xenon, αλλά η H1 δε βρίσκω με ποιο τρόπο θα μπορούσε να κουμπώσει..
Άβαταρ μέλους
Blademaster007
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 11:06 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: angel eyes rover 200

Δημοσίευση από Blademaster007 »

Ξεθάβω λίγο το θέμα για να μην ανοίγω άλλο! Είχε κανένας σας πρόβλημα στο κτεο με τα angel eyes? Ευχαριστώ!
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες