Rover 414 1.4 SLi acceleration

Πληροφορίες και φωτογραφίες όσο αφορά MG & Rover
JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 12:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 1.4 SLi acceleration

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

:-D :-D :-D :-D thanks crAss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αυτο εχει σημασια, οτι το αμαξι παει καλα...! παντος εγω εχω μινει πολυ ικανοποιημενος απο την αποδοση του! Η ζαντα που φοραω ειναι ροβερ με της διαστασεις που ανεφερεσ πιο πανο νομιζω, θα την βγαλω και φοτο να τη δειτε και το αμαξι...
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock

andreas
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2006 5:21 am
Τοποθεσία: Eyboia
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 1.4 SLi acceleration

Δημοσίευση από andreas »

οταν μεγαλωνεις διαμετρο ροδας συνολικα,τοτε το το κοντερ δειχνει λιγοτερα απο τα πραγματικα.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 1.4 SLi acceleration

Δημοσίευση από nikolas »

φίλε JohnnybOlsi πρώτα απ'όλα θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιο ήρεμος και να μην αρπάζεσαι αμέσως όταν διαβάζεις έναν αντίλογο..απ'όσα διάβασα, τα παιδιά κάνανε απλές και εύλογες ερωτήσεις γιατί δεν γίνεται να έκανες χρόνο 7 sec με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε "μαμά" κατάσταση..
από εκεί και πέρα..με το 1.4 και το R65 σασμάν 3.9 θες οπωσδήποτε αλλαγή σε 3η για να φτάσεις τα πραγματικά 100χαω που σημαίνει ότι λόγω αλλαγής, βάζεις και επιπλέον χρόνο..

τέλος, σχετικά με τα κοντέρ..
τα κοντέρ κλέβουν ούτως ή άλλως..ως ένα βαθμό..όταν έκανα αλλαγή στη διάμετρο της ρόδας με το ίδιο σασμάν, από 14" σε 17" μετρώντας με GPS τα χιλιόμετρα του κοντέρ μετά την αλλαγή σε 17" συμβάδιζαν με τις ενδείξεις του GPS..

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 1.4 SLi acceleration

Δημοσίευση από crAss »

andreas έγραψε:οταν μεγαλωνεις διαμετρο ροδας συνολικα,τοτε το το κοντερ δειχνει λιγοτερα απο τα πραγματικα.
Είχα στο μυαλό μου μια αλλαγή που έχω δει μερικές φορές από 175/65-14 σε 195/50-15.
Προφανώς όσο αυξάνει η διάμετρος το κοντέρ δείχνει λιγότερα.
Life is too short not to...

JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 12:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 1.4 SLi acceleration

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

ηρεμος ειμουν απλα ειπα μια μ@λ@κι@ και παραλιγο να με φανε.... :P :P :P πλακιτσα! βεβαια δεν ειπαν τιποτα τα παιδια ισως και να το παρεξιγισα λιγο, ειχαν δικιο ομως δεν ηξερα εξαλου γιαυτο εγινα και εγω μελος του mg-rover κλαμπ για να μαθω! παντος ευχαριστω τα παληκαρια μου με διορθοσαν και συγνωμη που αρπαχτικα, τουλαχιστον τωρα ξερω αν πιγενει το αμαξι μου!!
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock

JohnnybOlsi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 12:24 pm
Τοποθεσία: Πυργος
Επικοινωνία:

Re: Rover 414 1.4 SLi acceleration

Δημοσίευση από JohnnybOlsi »

Καινουριο βιντεο με καλυτερη ποιοτητα παιδια
http://www.youtube.com/watch?v=KS2IXJFhoxw
Εικόνα
Sli 1.4 103 PS stock

Απάντηση

Επιστροφή στο “Info - Photos - Videos”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες