YAN a.k.a Yet Another Newbie!

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Phivos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2005 10:09 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

YAN a.k.a Yet Another Newbie!

Δημοσίευση από Phivos »

Την καλησπέρα μου σε όλους κι από μένα.
Έψαχνα καιρό να βρω το "δικό μας" χώρο (βλ. Roverιές) στο Internet και τελικά σας πέτυχα ψάχνοντας για ανταλλακτικά στο Google!!!
Anyway, κάλλιο αργά παρά ποτέ, I guess.

Έχουμε δύο ροβεράκια, ένα εγώ και ένα η αρραβωνιαστικιά μου:
- 214 του 1996, 3πορτο, μπλε electric, ίδιο με του nicolas (αδερφέ, χτες βράδυ που ξεφύλλιζα το forum ήταν σαν να έβλεπα το αμάξι μου, μαζί με τα προβλήματάκια του και τα "χούγια" του βεβαίως-βεβαίως...). Βέβαια το δικό μου δεν το έχω "ξεπορτοκαλιάσει" ακόμα, αλλά που θα πάει... :-)
- 414 SLi του 1994, ασημοχρυσαφί, (πώς να το περιγράψεις αυτό το χρώμα...!) , κλασικό sedan, κλασική ροβεριά της δεκαετίας του '90 :-).

Θέλω να ομολογήσω, επίσης, ότι τελευταία μου είχε μπει η ιδέα να τα πουλήσω, μετά το κλείσιμο (?- κάτι διάβασα για Κινέζους) της μαμάς εταιρίας και τα αρκετά (κλαψ) φράγκα που φεύγουν για service και ανταλλακτικά, ακόμα και imitation ή no name...
Τώρα που σας βρήκα όμως αναπτερώθηκε το ηθικό μου και λέω να μείνω με αυτά. Έχει και την πλάκα του το tuning που απ' ότι βλέπω παίζουν πολλοί εδώ. Θα δείξει...

C u around,

Φοίβος.
joe01

Δημοσίευση από joe01 »

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΦΟΙΒΟ ΚΑΛΑ POST...... :D :D :D :D
silverstyler(spyroshio)
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 2:35 pm
Τοποθεσία: Kερατσιναρα for ever
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silverstyler(spyroshio) »

kalos irthes kai kala post file
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: YAN a.k.a Yet Another Newbie!

Δημοσίευση από nikolas »

Phivos έγραψε: Έχουμε δύο ροβεράκια, ένα εγώ και ένα η αρραβωνιαστικιά μου:
- 214 του 1996, 3πορτο, μπλε electric, ίδιο με του nicolas (αδερφέ, χτες βράδυ που ξεφύλλιζα το forum ήταν σαν να έβλεπα το αμάξι μου, μαζί με τα προβλήματάκια του και τα "χούγια" του βεβαίως-βεβαίως...). Βέβαια το δικό μου δεν το έχω "ξεπορτοκαλιάσει" ακόμα, αλλά που θα πάει... :-)
nikolas here..χεχε..καλώς ήρθες ρε..ελπίζω να παραμείνεις ενεργό μέλος γιατί μόνο εγώ ήμουν με αυτό το μπλεδάκι και με κοροιδεύαν μερικοί και μερικές (στρουμφ κι έτσι) anyway..ούτε εγώ έχω προχωρήσει στο ξεπορτοκάλιασμα ακόμα γιατί δεν έχω πειστεί κατά πόσο ταιριάζει στο χρώμα μας..αν και έχω δει φωτό με τα δικά μας ξεπορτοκαλιασμένα ωστόσο το μπλε όπως και να το κάνουμε το θέλει λίγο το πορτοκαλί του..
(όπως και το κινητό θέλει το Γερμανό του)
η συγκυρία πάντως δεν είναι ευνοϊκή για να τα πουλήσεις οπότε μάλλον θα τα παντρευτείς :D
PERRY-MGTF
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3917
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 10:08 am
Τοποθεσία: 11th Dimension
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PERRY-MGTF »

Καλως τον Φοιβο!

Εδω ειμαστε! τωρα που μας βρηκες μη χαθεις!

Δωσε κανενα στοιχειο για σενα, απο που εισαι κλπ.
Και φυσικα το κλασικο: να βαλεις και φωτογραφιες των
Rover σου συντομα!
MG TF - 80th Anniversary Edition #869 of 1600
Owning an MG is one of life's great joys

Εικόνα
P@nt@man
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2005 3:34 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από P@nt@man »

WELCOME ABOARD MY FRIEND Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΟΜΑΔΑ,ΑΝ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ Κ ΔΕ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΚΙΑ...
Εικόνα
Εικόνα
IN DRIFT, WE TRUST....!
Vangelis
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 3:27 pm
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vangelis »

:wellcome: Foivo... Δεν ξέρω αν σου φεύγουν όντως πολλά λεφτά στα service αλλά εγώ το βλέπω αρκετά οικονομικό και στο service αλλά και στην κατανάλωση... :wink:
I am proud that i was driving a Rover.
Phivos
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2005 10:09 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: YAN a.k.a Yet Another Newbie!

Δημοσίευση από Phivos »

Καλώς σας βρήκα, παίδες και ευχαριστώ για το καλοσόρισμα!

nikolas, το μπλεδάκι είναι trendy και ασ' τους να λένε, χεχε...
Το πορτοκαλί στα φλας πάει με το μπλε, είναι αλήθεια αυτό, αλλά όλα τα τουτού πλέον είναι "λευκά"και έχει συνηθίσει το μάτι σε αυτά...Το μόνο που με φοβίζει στη διαδικασία είναι η αφαίρεση της κόλλας που υπάρχει και η μετέπειτα (μη) στεγανότητα...

PERRY-MGTF, Αθήνα, Χαλάνδρι κατοικοεδρεύω. Γενικά από χρόνο πάω λίγο άσχημα, μιας και οι δουλειές δεν αφήνουν ώρα για χαλάρωμα (και ενασχόληση με τα ροβεράκια :-), αλλά τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος της δουλειάς μου πάει μαζί με πρόσβαση στο Internet, οπότε πιστευώ θα τα λέμε τακτικά.
Φώτος θα έρθουν σύντομα (ελπίζω!) :-)

P@nt@man, ως γνωστόν, μία (αρ.: 1) είναι η ομάδα και αυτή είναι πράσινη! :-)
Βέβαια, έως τώρα μας βλέπω λίγο παραπαίοντες, αλλά θα δείξει, τουλάχιστον οι μικροί κάτι δείχνουν (...που καταντήσαμε λοχία...)

Vangelis, όπως και να το κάνουμε, οι ροβεριές δεν είναι και τα πιο οικονομικά αυτοκίνητα, ιδιαίτερα δε σε θέμα ανταλλακτικών!
Ένα φρέσκο παράδειγμα: Μου σπάσανε τον καθρέφτη του συνοδηγού (Rover 414, 1994, ηλεκτρικός) στο γκαράζ του πλοίου πριν 2-3 βδομάδες. Πήρα τιμές από διάφορους σε όλη την Αττική: imitation από 95 - 130 ευρώ και original από 240 - 360(!) ευρώ συν το κόστος βαφής στο χρώμα του αμαξώματος (από 30-55 ευρώ)! Έλεος! Μήπως έχει κρυμμένο χρυσάφι ο original και μας το κρύβουν?!
Τελικά έβαλα έναν imitation + βάψιμο με 165 ευρώ και ελπίζω να πάρω τα λεφτά μου από την πλοιοκτήτρια. Πιστεύω ότι αν τους πήγαινα τιμολόγιο των 400 ευρώ για έναν καθρέφτη θα μου έλεγαν, "καλό, το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?"...
Κατά τα άλλα είμαι ανοικτός σε προτάσεις για οικονομικά service centers/points στην Αττική, καθότι έχω ψιλοαπογοητευτεί από πολλούς (αναφορικά με σχέση απόδοσης ποιότητας εργασίας και τιμής, ενώ δεν σκέφτομαι καθόλου λύσεις εξουσιοδοτημένων, όπως "Ξένος" κλπ γιατί είναι απίστευτοι "χασάπηδες", για να το πω κομψά! :-)

Φοίβος.
Dimis 414
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 11:18 pm
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dimis 414 »

Φοίβο καλησπέρα και από εμένα. Καλώς ήρθες στην παρέα. Καλά post και ότι απορια έχεις...εδώ είμαστε
Εικόνα


...English Power !
jeanpoul
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1713
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:37 pm
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι,Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jeanpoul »

Καλησπερα και απο μενα και καλα post
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες