Χαιρετισμός από νέο μέλος

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Απάντηση
Aris
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 12:01 pm
Επικοινωνία:

Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από Aris »

Γεια σας,
είμαι κάτοχος ενός Rover 75 από το 2002 και είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από το αυτοκίνητο αυτό. Εδώ και 2 χρόνια είμαι εγκατεστημένος στην Ισπανία όπου είναι σε εκτίμηση αυτό το αυτοκίνητο και υπάρχουν αρκετά που κυκλοφορούν στην περιοχή της Βαλένθια.
Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος από τα μέλη να μου πει πως μπορώ να βρω ένα Πιστοποιητικό Συμμόρφωσης που μου χρειάζεται.
Τέλος μια φιλική παρατήρηση στην διαχειριστή της ιστοσελίδας, αναφορικά με το χρώμα των επιλογών "Αποσύνδεση", "Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων" κλπ. Το χρώμα είναι ελαφρά σκούρο μπλε σε μπλε φόντο. Για όσα μέλη έχουν και κάποια ηλικία η επιλογές αυτές είναι δυσδιάκριτες

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Γεια σου Άρη και καλωσήρθες στο club. :wellcome: Τι ακριβώς είναι αυτό το Πιστοποιητικό Συμμόρφωσης??? Μήπως είναι κάτι που μπορεί να σου εκδώσει η αντιπροσωπεία της Land Rover???
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Aris
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από Aris »

Το πιστοποιητικό συμμόρφωσης είναι έντυπο προβλεπόμενο από τις Ευρωπαϊκές οδηγίες και αφορά κυρίως τα αυτοκίνητα. Συγκεκριμένα το πιστοποιητικό αυτό δηλώνει ποιας Ευρωπαϊκής οδηγίας προδιαγραφές καλύπτει ο κινητήρας του και είναι απαραίτητο για κάθε εισαγωγή του αυτοκινήτου σε χώρα της ΕΕ. Συνήθως το χορηγούν οι αντιπροσωπείες που έκαναν την εισαγωγή του αυτοκινήτου στην πρώτη χώρα της ΕΕ, απλώς ειδικά για την ROVER στην Ελλάδα η αντιπροσωπεία της INTERCAR (από την οποία το αγόρασα το 2002) δεν υπάρχει πλέον. Ενημερωτικά να αναφέρω ότι σύμφωνα με τα κρατούντα στην Ισπανία η ελληνική άδεια κυκλοφορίας αυτοκινήτων περιέχει ελάχιστα τεχνικά στοιχεία συγκριτικά με την αντίστοιχη Ισπανική.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από Tasos_7R »

Εγώ όταν είχα χρειαστεί μια βεβαίωση ότι το αμάξι μου έφερε ηλιοροφή, απευθύνθηκα στην αντιπροσωπεία της Land Rover και με εξυπηρέτησαν. Οπότε αξίζει να επικοινωνήσεις μαζί τους να δεις τι θα σου πούνε. Πιστεύω ότι αν μπορούν να στο εκδώσουν θα το κάνουν, καθότι φάνηκαν πολύ εξυπηρετικοί στην περίπτωσή μου.
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από nikolas »

Καλώς ήρθες, ευπρόσδεκτες οι παρατηρήσεις σου :) σχετικά με το θέμα σου, νομίζω ότι ο Τάσος σε οδηγεί στη σωστή κατεύθυνση. Αλλά ενδεχομένως με το Vin να μπορείς να το ζητήσεις απευθείας και από κάποιον αρμόδιο φορέα στην Αγγλία.

Aris
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 12:01 pm
Επικοινωνία:

Re: Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από Aris »

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες και θα έρθω σε επικοινωνία με την αντιπροσωπεία της Land Rover.

jonemartin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2023 2:26 pm
Επικοινωνία:

Re: Χαιρετισμός από νέο μέλος

Δημοσίευση από jonemartin »

A new number is mentioned above the post, if anyone want to contact with them they can get number and call them.

Wasps Control Delta BC

Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες