με καρδια ροβερ!

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Απάντηση
FreelanderXEi
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2013 7:20 pm
Επικοινωνία:

με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από FreelanderXEi »

καλησπέρα και απο έμενα μπορεί να μην έχω ροβερ άλλα πρόσφατα ηρθε στην κατοχή μου ένα freelander μοντέλο 2000 με μόλις 76000χλμ. έχει τον γνωστό k-series, μαλιστα με τρισιμπιτερ!!!!
καθώς διάβαζα το βιβλιαράκι του μου έκανε μεγάλη εντύπωση που στο οπισθόφυλλο έγραφε 'a BMW group company'..

Καλώς σας βρήκα!

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από antonis132 »

ναι εκεινη την περιοδο η rover ανηκε στην bmw δεν εδωσε απολυτως κανενα στοιχειο της στα rover παρα μονο πηρε, χρησιμοποιωντας το r65 σασμαν στα mini one που και αυτη την ειχε αγορασμενη εκεινη την περιοδο, κατα τα αλλα ειναι καλα αυτοκινητα με ομορφο εσωτερικο και δυνατους κινητηρες που απλα θελει προσοχη σε 2-3 πραγματα κατα την επισκευη
καλες βολτες!
:wellcome: :wellcome:
Εικόνα

ANTKX
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2012 10:51 am
Επικοινωνία:

Re: με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από ANTKX »

καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα να έχεις !!!!
Rover 216-416 GSI(200-400XW, R8) 89-95 για πάντα !!!

FreelanderXEi
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2013 7:20 pm
Επικοινωνία:

Re: με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από FreelanderXEi »

Σας ευχαριστω παιδια,το πηρα εις γνωση μου οτι εχει προβληματακια,ο προιγουμενις ιδιοκτητης δεν απεκρυψε τιποτα..
Παντως εχει προιμα σημαδια φλαντζας, στο δοχειο διαστολης εχει μια μικρη ποσοτητα λαδιου,αλλα το καθαρισα μην μαζεφτει περισσοτερη,α και η ηλιοροροφη ειναι μπαλωμενη με παρμπριζοκολλα..χεχε πταισματα!

Στέλιος
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Μαρ 21, 2012 11:06 pm
Επικοινωνία:

Re: με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από Στέλιος »

antonis132 έγραψε:ναι εκεινη την περιοδο η rover ανηκε στην bmw δεν εδωσε απολυτως κανενα στοιχειο της στα rover παρα μονο πηρε, χρησιμοποιωντας το r65 σασμαν στα mini one που και αυτη την ειχε αγορασμενη εκεινη την περιοδο, κατα τα αλλα ειναι καλα αυτοκινητα με ομορφο εσωτερικο και δυνατους κινητηρες που απλα θελει προσοχη σε 2-3 πραγματα κατα την επισκευη
καλες βολτες!
:wellcome: :wellcome:
Επίσης η BMW πήρε την τεχνολογία 4x4 από τα Land Rover και έφτιαξε τα δικά της Χ3, Χ5 κλπ.
Στη συνέχεια πούλησε την Land Rover στην Ford για 1.800 εκατ. λίρες, ενώ είχει αγοράσει όλο το Rover Group για 900 εκατ. λίρες!

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: Απ: με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

Τι να λέμε.....είναι ολοφάνερο.η Ροβερ θα κατέστρεφε πολλά αυτοκινητοβιομηχανίες,το πήραν πρέφα και απλά την ξαπόστειλαν.μακάρι να μπορούσε να ανοίξει πάλι.....μ την ίδια φινετσα και φιλοσοφία!!!

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

Στέλιος
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Μαρ 21, 2012 11:06 pm
Επικοινωνία:

Re: με καρδια ροβερ!

Δημοσίευση από Στέλιος »

Στέλιος έγραψε:
antonis132 έγραψε:ναι εκεινη την περιοδο η rover ανηκε στην bmw δεν εδωσε απολυτως κανενα στοιχειο της στα rover παρα μονο πηρε, χρησιμοποιωντας το r65 σασμαν στα mini one που και αυτη την ειχε αγορασμενη εκεινη την περιοδο, κατα τα αλλα ειναι καλα αυτοκινητα με ομορφο εσωτερικο και δυνατους κινητηρες που απλα θελει προσοχη σε 2-3 πραγματα κατα την επισκευη
καλες βολτες!
:wellcome: :wellcome:
Επίσης η BMW πήρε την τεχνολογία 4x4 από τα Land Rover και έφτιαξε τα δικά της Χ3, Χ5 κλπ.
Στη συνέχεια πούλησε την Land Rover στην Ford για 1.800 εκατ. λίρες, ενώ είχει αγοράσει όλο το Rover Group για 900 εκατ. λίρες!
Rover 214!!! έγραψε:Τι να λέμε.....είναι ολοφάνερο.η Ροβερ θα κατέστρεφε πολλά αυτοκινητοβιομηχανίες,το πήραν πρέφα και απλά την ξαπόστειλαν.μακάρι να μπορούσε να ανοίξει πάλι.....μ την ίδια φινετσα και φιλοσοφία!!!

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Rover 214!!! έγραψε:Τι να λέμε.....είναι ολοφάνερο.η Ροβερ θα κατέστρεφε πολλά αυτοκινητοβιομηχανίες,το πήραν πρέφα και απλά την ξαπόστειλαν.μακάρι να μπορούσε να ανοίξει πάλι.....μ την ίδια φινετσα και φιλοσοφία!!!

Δυστυχώς φίλε μου η εταιρεία έγινε κομμάτια... Το Mini στην BMW, το Land Rover στην Jaguar, το MG στους Κινέζους. Διαίρει και βασίλευε οι Γερμαναράδες...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες