Γεια σας!

Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από dimitris14 »

καλησπερα παιδια.συντομα μπενουν ζαντες bbs στο αυτοκινητο.πηγα και ρωτησα για προγραμμα και μου ειπαν 250ε για 12 παραπανω αλογα.θα παω και σε αλλους ομως.μηπως ξερει κανεις αν το 1400 γινεται ευκολα 1600 κυβικα;δλδ να μπουνε πιστονια και λοιπα πραγματα απο το 1600αρι.Σισα σιγα θα βρω τροπο να ανεβασω και φωτο.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από kostas200vi »

Ξέχνα το πρόγραμμα είναι πετάμενα λευτα, και επειδή εχω δοκιμάσει τα πάντα, σου προτείνω να αλλάξεις μοτερ , βάλε VVC η Τ16 (2000 turbo) και εχω βγάλει και άκρη και δηλώνεις κανονικά το 2λίτρο.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από dimitris14 »

Δεν διαθετω την ανεση για την συντηρηση ενος μοτερ 1800 η 2000 κυβικα και επησης δεν θελω παρα πολλα αλογα.Γυρο στα 150 αλογα θελω.

Tasos_7R
Support member
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2007 10:56 am
Τοποθεσία: Big In Japan
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από Tasos_7R »

dimitris14 έγραψε:Δεν διαθετω την ανεση για την συντηρηση ενος μοτερ 1800 η 2000 κυβικα και επησης δεν θελω παρα πολλα αλογα.Γυρο στα 150 αλογα θελω.
Τα 150 άλογα από 1600cc είναι πολλά και πολύ δύσκολο και ακριβό για να επιτευχθούν. Με ένα 1800 vvc πρώτο στάδιο είναι εφικτά. Μέση λύση δεν υπάρχει, εκτός αν -κατά τη γνώμη μου πάντα- θές να πετάξεις τα λεφτά σου.
Το θέμα της βελτίωσης έχει συζητηθεί πολύ στο παρελθόν. Ψάξε και θα διαφωτιστείς. ;)
Our Father,
Who doesn't recognise any other engine,
Vtec be the name,
The kingdom come,
Vtec will kick in on earth as it does in Japan,
Give us this day,
Our daily dose of vtec,
And praise our mighty roar,
And forgive those who repent against the vtec,
And deliver us from any other car that doesn't wear the H symbol,
Amen.

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από kostas200vi »

Όπως σου έγραψε και ο Τάσος 150 άλογα είναι δύσκολα και από το 1800, θέλει αρκετά πραγματακια για να είναι safe το μοτερ, απο 1600 μην περιμένεις πολλά πράγματα και δεν αξίζει ο κόπος να πεταξεις λευτα, το έχουμε αναλύσει το θέμα σε πανεπιστημιακό επίπεδο πλέον :-D ψσξε στο φορουμ και θα βρεις τα πάντα.... :beer:
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από dimitris14 »

εχω ψαξει αρκετα μεσα στο φορουμ.δυστιχος δεν μπορω να αλλαξω μοτερ.για αρχη θα προσπαθησω να ζωντανεψω το μοτερ και στην συνεχεια θα κανω οτι μπορω για να το ανεβασω.θελω να ειναι αξιωπιστο φυσικα οσα αλογα και να εχει.υπαρχει καποιος που να μου δωσει ιδεες για το εσωτερικο (σαλονι);πραγματα που θα μπορεσω να κανω μονος μου.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από nikolas »

το γράφω και εδώ..πρόγραμμα σε εγκέφαλο mems1.9 δεν μπαίνει που να χτυπιούνται..
για να βγάλεις από 1600 περίπου 150 άλογα, και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθημερινά το αυτοκίνητο, μπορείς να το κάνεις vvc..Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν με επιτυχία..

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από dimitris14 »

νικολα τι εννοεις 1600 vvc;πηγα σε ενα συνεργειο σημερα και ειπαμε μηπως βαλουμε 1600αρι μοτερ.ποσο παει ενα 1600αρι χωρις εγκεφαλο;ψαχνω για 1600αρι και βλεπουμε.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από nikolas »

παίρνεις ένα 1600 μοτέρ, παίρνεις άμα βρεις και μία κεφαλή vvc, τα παντρεύεις και έχεις ένα 1600 vvc..!!!

πρόσεξε σε ποιο συνεργείο θα το πας, γιατί προκειμένου να γλυτώσεις π.χ. 50 ευρώ τώρα, μπορεί "αύριο" να πληρώσεις πολλαπλάσια..από πράγματα που θα σου κάνουν..ή δεν θα σου κάνουν..

dimitris14
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Γεια σας!

Δημοσίευση από dimitris14 »

θα δουμε.δεν ξερω τι θα κανω ακομα,το σκεφτομαι.καμια συναντηση θα κανει το φορουμ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα μέλη / Newbies”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες