re ton kaimeno to vazelo :)

Sports
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Ρε παιδιά μη μας αφήνετε με την απορία..ενημερώστε από πριν πόσα λεπτά καθυστερήσεις χρειάζεστε να ξέρουν και οι υπάλλγκούχου διαιτητές ήθελα να πω πότε να λήγουν τον αγώνα..
Καταρχήν ο Τάσος (Σιδηροπολος) είναι αστυνομικός στην Ρόδο τον γνωρίζω καλά και είναι Παναθηναϊκός, και αφού ο Τάσος είναι βαζελος και υπάλληλος του Ολυμπιακού γιατί δεν διέκοψε τον αγώνα, όταν μπροστά από τον Ντιοπ και Ντουντου στην φάση του γκολ υπάρχει καπνογόνο, εκτός κι αν η UEFA έβγαλε καινούργιο κανονισμό οι παίκτες να πηδάνε πάνω από καπνογόνο για να μαρκάρουν....
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
Εδώ είναι οι φωτο για πες μου Νικόλα είναι κανονικό το γκολ, αφού θες να μιλήσουμε για υπάλλγκούχου διαιτητές....
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από nikolas »

Το καπνογόνο, είναι αυτό που λέει η λέξη καπνο-γόνο προκαλεί δηλαδή καπνό και τίποτα παραπάνω αυτό το σημειώνω επειδή αναφέρθηκε κίνδυνος για τη σωματική ακεραιότητα των παιχτών. Δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω αν το γκολ είναι κανονικό ή όχι, προσωπικά και με τη κατάσταση που επικρατεί κάθε τόσο στα ελληνικά γήπεδα δε βλέπω το λόγο να μην είναι κανονικό όπως επίσης αμφιβάλω αν θα δείχνατε την ίδια ευαισθησία και ενδεχομένως και εγώ αντίστοιχα από την πλευρά μου αν η φάση ήταν υπέρ του Ολυμπιακού.
Αλλά απ'τη στιγμή που μου βγάζετε λάδι τη Ριζούπολη δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε καν..
Και επειδή παίχτηκε και ένα βίντεο με τις προκλήσεις εναντίον του Ολυμπιακού από τον ΠΑΟΚ, έχω την εντύπωση ότι αυτό το στιγμιότυπο είναι με την ΑΕΚ.. http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/1 ... _9688.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από kostas200vi »

Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι ο αγώνας έπρεπε να διακοπεί από τι στιγμή που υπάρχει ρίψει αντικείμενων μέσα στον αγωνιστικό χώρο ότι και αν ήταν αυτά, πόσο μάλλον δε όταν είναι καπνογόνα. ;)
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από nikolas »

kostas200vi έγραψε:Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι ο αγώνας έπρεπε να διακοπεί από τι στιγμή που υπάρχει ρίψει αντικείμενων μέσα στον αγωνιστικό χώρο ότι και αν ήταν αυτά, πόσο μάλλον δε όταν είναι καπνογόνα. ;)
Ναι είναι γεγονός ότι στη ρίψη αντικειμένων αυτό πρέπει να γίνεται, αλλά γνωρίζεις και εσύ ότι με τα χάλια των ελληνικών γηπέδων πρακτικά είναι αδύνατο να γίνεται διακοπή σε κάθε ρίψη..βλέπε τι συμβαίνουν σε κόρνερ, εκτελέσεις πλαγίων και φυσικά τι "τρώνε" οι τερματοφύλακες των αντίπαλων ομάδων..(και φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο στη περίπτωση του Ολυμπιακού, ή της ΑΕΚ αλλά στην πλειοψηφία των ελληνικών ομάδων)

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:
kostas200vi έγραψε:Το γνωρίζεις πολύ καλά ότι ο αγώνας έπρεπε να διακοπεί από τι στιγμή που υπάρχει ρίψει αντικείμενων μέσα στον αγωνιστικό χώρο ότι και αν ήταν αυτά, πόσο μάλλον δε όταν είναι καπνογόνα. ;)
Ναι είναι γεγονός ότι στη ρίψη αντικειμένων αυτό πρέπει να γίνεται, αλλά γνωρίζεις και εσύ ότι με τα χάλια των ελληνικών γηπέδων πρακτικά είναι αδύνατο να γίνεται διακοπή σε κάθε ρίψη..βλέπε τι συμβαίνουν σε κόρνερ, εκτελέσεις πλαγίων και φυσικά τι "τρώνε" οι τερματοφύλακες των αντίπαλων ομάδων..(και φυσικά δεν αναφέρομαι μόνο στη περίπτωση του Ολυμπιακού, ή της ΑΕΚ αλλά στην πλειοψηφία των ελληνικών ομάδων)
Νικόλα αυτά είναι δικαιολογίες εάν ήταν Ευρωπαϊκό παιχνίδι τι θα γινόταν ? δες την τελευταία φωτο. δεν γίνεται να μαρκάρει καποιος πέφτοντας πάνω στο καπνογόνο, είναι αδιανόητο να συνεχιστεί η φάση, δεν ξέρω γιατί δεν διέκοψε το αγώνα ο Τάσος αλλά θα του δείξω τις φωτο και μάθω από τον ίδιο.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από nikolas »

Μα αυτό λέμε, αν ήταν Ευρωπαϊκό παιχνίδι αφενός δεν θα κουνιόταν το παραμικρό αφετέρου θα είχε διακοπεί άμεσα..αλλά εδώ είναι ελλαδιστάν..
πάντως, αν κοιτάξεις τα στιγμιότυπα, από την αρχή της φάσης που τρέχει ο Μπλάνκο είναι δύο ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού δίπλα του και τον αφήνουν ξεμαρκάριστο σε κενή εστία ενώ εκείνοι συγκλίνουν προς τη μπάλα ο ένας για την ακρίβεια..ο άλλος νομίζω μετράει τα αστέρια..γι'αυτό ενδεχομένως να μην έχουν μείνει πολλοί (τουλάχιστον απ'όσο έχω παρακολουθήσει εγώ-μέχρι και δηλώσεις του τρισμέγιστου Αλέφαντου διάβασα) στη ρίψη του καπνογόνου, αλλά στην κακή αντίδραση της άμυνας στη συγκεκριμένη φάση..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από kostas200vi »

nikolas έγραψε:Μα αυτό λέμε, αν ήταν Ευρωπαϊκό παιχνίδι αφενός δεν θα κουνιόταν το παραμικρό αφετέρου θα είχε διακοπεί άμεσα..αλλά εδώ είναι ελλαδιστάν..
πάντως, αν κοιτάξεις τα στιγμιότυπα, από την αρχή της φάσης που τρέχει ο Μπλάνκο είναι δύο ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού δίπλα του και τον αφήνουν ξεμαρκάριστο σε κενή εστία ενώ εκείνοι συγκλίνουν προς τη μπάλα ο ένας για την ακρίβεια..ο άλλος νομίζω μετράει τα αστέρια..γι'αυτό ενδεχομένως να μην έχουν μείνει πολλοί (τουλάχιστον απ'όσο έχω παρακολουθήσει εγώ-μέχρι και δηλώσεις του τρισμέγιστου Αλέφαντου διάβασα) στη ρίψη του καπνογόνου, αλλά στην κακή αντίδραση της άμυνας στη συγκεκριμένη φάση..
Σ' αυτήν τη φάση οι αμυντικοί έχουν μείνει μαλάκες και κοιτάζουν το καπνογόνο.
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

DimTf160+
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 9:29 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από DimTf160+ »

Νικολα το καπνογονο μπορει να βγαζει καπνο οπως λες αλλα ανετα προκαλει ενα ωραιο
εγκαυματακι αν το ακουμπησεις σε λαθος σημειο.

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από nikolas »

Ναι ισχύει αυτό που λες..αυτό που σου περιγράφω στην άμυνα σας όμως δεν το βλέπεις? καρέ καρέ ελευθερώνεται ο Μπλάνκο και δεν παίρνει κανείς χαμπάρι..

NIKOLAS 414
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Οκτ 01, 2010 10:36 am
Τοποθεσία: NIKAIA
Επικοινωνία:

Re: re ton kaimeno to vazelo :)

Δημοσίευση από NIKOLAS 414 »

καλα.βλεπετε παλι την πλατη του παγκοσμιου cisse στον πινακα των σκορερ.ολοι τον εχετε αφισα στο δωματιο σας ετσι και αλλιως. [χο χο χο χο] :battle:
Εικόνα Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες