μεταγραφές... summer 2008

Sports
Απάντηση
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από kostas_pana »

ksekiname loipon kai auti tin metagrafiki periodo, me elpides, me stoxous kai pano apo ola oneira kalokairinis nixtos...
proti fetos kinisi tis AEK einai i apoktisi tou antoni Rikka apo tin ksanthi. me ena poso giro stis 600000 euro.
elpizoume oloi mas na exei tin eksliksi tou Aki Zikou afou oi dio istories ksekinisan me ton idio tropo ksanthi ---> AEK, mono pou stin priptosi tou Paggosmiou AKI ZIKOU ekslixtike san ena paramithi pou teleiose se ekeino to magiko kuriakatiko apogeuma kanontas to giro tou thriambou mesa sto gemato oaka aggalia me tin kori tou kai gnorizontas tin apotheosi akougontas polles fores tous opadous na tragoudoun to onoma tou...
AKIS ZIKOS!!!
makari loipon o mikros na miasei me ton aki gia to kalo tis AEK tis Ethnikis mas omadas kai idietera gia ton idio ton antoni rikka...
akolouthei i episimi anakoinosi apo to site tis AEK...

pigi http://www.aekfc.gr

Ανακοίνωση

H ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον ποδοσφαιριστή Αντώνη Ρίκκα. Ο 22 ετών μέσος (3/3/1986) θα αγωνίζεται στην ΑΕΚ για τα επόμενα πέντε χρόνια.

Ο Αντώνης Ρίκκα μίλησε για το νέο βήμα στην καριέρα του στο aekfc.gr :

«Είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα. Ευχαριστώ πολύ τους ανθρώπους της ΑΕΚ που πίστεψαν στις δυνατότητες μου. Το σίγουρο είναι ότι θα δουλέψω πολύ για να δικαιώσω αυτούς που με ξεχώρισαν. Ευχαριστώ την ομάδα μου την Skoda Ξάνθη που με βοήθησε ώστε να ξεχωρίσω και να συνεχίσω σε μια μεγάλη ομάδα.
Πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο βήμα στην καριέρα μου, στην ΑΕΚ γίνεται εξαιρετική δουλειά, ειδικά με τους νεαρούς σε ηλικία παίκτες όπως είμαι εγώ και αυτό ήταν πολύ σημαντικό κίνητρο για μένα.
Είναι πολύ σημαντικό ότι προπονητής μας θα είναι ο κ. Γιώργος Δώνης, ένας Έλληνας προπονητής, που δείχνει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στους νεαρούς ποδοσφαιριστές και φυσικά αυτό είναι πολύ καλό για μένα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να προσφέρω στην ΑΕΚ όσα περισσότερα μπορώ».

Ο Αντώνης Ρίκκα γεννήθηκε στη Μασσαλία της Γαλλίας. Την περίοδο 2005/2006 αγωνίστηκε στην Β’ ομάδα της Μαρσέιγ και στη συνέχεια μεταγράφηκε στην Skoda Ξάνθη. Την περίοδο 2006/2007 δόθηκε δανεικός στην Νίκη Βόλου και φέτος επέστρεψε και αγωνίστηκε στην Skoda Ξάνθη.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από kostas_pana »

MIA AKOMA KINISI EKANE I AEK FERNONTAS STIN ELLADA TON THIRIODI Daniel Majstorovic. ELPIZOUME SE ANALOGA KALI S INEXEIA STIS KINISEIS TIS AGAPIMENIS MAS AEK OSTE TOU XRONOU NA EMFANISTEI PIO DINATI KAI NA KATAKTISEI GIA DEUTERI SERI XRONIA TO PROTATHLIMA ELLADAS.

Ανακοίνωση


H ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον Σουηδό αμυντικό Daniel Majstorovic. O 31 ετών (5/4/1977)- διεθνής με την ομάδα της Σουηδίας -ποδοσφαιριστής θα αγωνίζεται στην ΑΕΚ για τα επόμενα τρία χρόνια.

Ο Daniel Majstorovic δήλωσε στο aekfc.gr:

«Από την πρώτη στιγμή που συνάντησα τους ανθρώπους της ΑΕΚ, τη διοίκηση, μου έμεινε ένα πολύ καλό συναίσθημα, κατάλαβα ότι υπάρχει ένα πολύ καλό επίπεδο σε αυτή την ομάδα. Με όσους μίλησα μου εξήγησαν ότι πρόκειται για έναν σύλλογο πάρα πολύ καλά οργανωμένο, με ανθρώπους – επαγγελματίες. Η ΑΕΚ είναι μια πολύ γνωστή ομάδα, που κάθε χρόνο κάνει πρωταθλητισμό, με ένα πολύ μεγάλο και δυνατό κοινό. Έχω αγωνιστεί σε αρκετές ομάδες και πρωταθλήματα της Ευρώπης, θέλω να γνωρίσω κάτι διαφορετικό. Θέλω να νιώσω την πίεση των αγώνων, να προσπαθήσουμε όλοι μαζί για να πετύχουμε κάτι καλό, να κατακτήσουμε τον τίτλο, να παίξουμε στο Champions League. Πιστεύω ότι θα είναι πολύ δημιουργικά τα επόμενα χρόνια στην ΑΕΚ. Όλα αυτά με έκαναν να διαλέξω την ΑΕΚ. Είναι ένα πολύ θετικό βήμα για την καριέρα μου και περιμένω με ανυπομονησία να ενταχθώ στην ομάδα και να ξεκινήσουμε δουλειά».

Ο Daniel Majstorovic, γεννήθηκε στο Μάλμε της Σουηδίας και ξεκίνησε την καριέρα του από την Brommapojkarna (1996-1997), την περίοδο 1998-1999 αγωνίστηκε στην Fortuna Koln, συνέχισε στην Vasteras Sk (1999/2000), στην Malmo FF (2001-2004), στην FC Twente (2004 – 2006) και στην FC Basel (2006-2008).
Είναι 14 φορές διεθνής με την Εθνική Σουηδίας και έχει πετύχει ένα γκολ.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από nikolas »

kostas_pana έγραψε:MIA AKOMA KINISI EKANE I AEK FERNONTAS STIN ELLADA TON THIRIODI Daniel Majstorovic. ELPIZOUME SE ANALOGA KALI S INEXEIA STIS KINISEIS TIS AGAPIMENIS MAS AEK OSTE TOU XRONOU NA EMFANISTEI PIO DINATI KAI NA KATAKTISEI GIA DEUTERI SERI XRONIA TO PROTATHLIMA ELLADAS.
Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό Ντίνο..!! :shock:

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από i-VTec »

kostas_pana έγραψε:NA KATAKTISEI GIA DEUTERI SERI XRONIA TO PROTATHLIMA ELLADAS.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Εικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από kostas_pana »

ante to eidate...
nomiza pos den ta diavaze kaneis... :) :) :)
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Τα βλεπουμε οι κακομοιρηδες αλλα λεμε...
"Ασ'τον θα του περασει..." :-D :-D :-D
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από kostas_pana »

as isastan eseis sti thesi mou kai ta legame...
14 xronia xoris protathlima na vgainate protoi pantou kai na sas klevan tin koupa sta xartia!
ekei na sas evlepa!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από kostas200vi »

kostas_pana έγραψε:as isastan eseis sti thesi mou kai ta legame...
14 xronia xoris protathlima na vgainate protoi pantou kai na sas klevan tin koupa sta xartia!
ekei na sas evlepa!!!
Ρε Κωστη sory, αλλα εχω πεθανει απο τα γελια :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: μεταγραφές... summer 2008

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Που να τον ελεγαν και Βασιλακη....το δακρυ κορομηλο... :-D
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες