Θρυλε θεε μου

Sports
Απάντηση
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από i-VTec »

Αυτό κάνουμε Κώστα...Και όλοι το ίδιο λένε,το αυτονόητο,τον ΟΡΙΣΜΟ του φάουλ στον τερματοφύλακα μέσα στην μικρή περιοχή...

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από nikolas »

Ο Παναθηναϊκός ήταν σαφώς καλύτερος, και δεν είδα κραυγαλέα πρόθεση από τη διαιτησία να σπρώξουν τη μία ή την άλλη ομάδα..Επίσης σαφώς ο Ολυμπιακός είχε δύο σημαντικές απουσίες..αλλά γιατί ξεχνάτε αντίστοιχα για τον Παναθηναϊκό, την απουσία του Μόρις και του Μάτος?
Προσωπικά νομίζω ότι ο λόγος που ο Παναθηναϊκός παρά τις απουσίες ήταν πιο ισορροπημένος έγγειται στο γεγονός ότι έχει δουλευτεί πιο πολύ σαν ομάδα με εναλλαγές ποδοσφαιριστών σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό που παρά τις επιλογές που έχει στον πάγκο, δεν τις έχει δουλέψει το ίδιο κατάλληλα..
kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 10:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από kostas200vi »

Δες και λίγο TV ρε Μήτσο, τι έλεγαν στην αναμετάδοση, και αν δεν σε ικανοποιεί, μετά θα έχει αμφισβητούμενες φάσης. :;T
I DON'T DRIVE FAST
"I JUST FLY LOW"

Εικόνα ΕικόναΕικόνα
Old Rovers never die they just get faster.
Άβαταρ μέλους
machos_si
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1242
Εγγραφή: Τρί Ιαν 24, 2006 10:39 pm
Τοποθεσία: κερατσινι
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από machos_si »

ο σαλπηγγιδης προλαβε την μπαλα δηλαδη? κ του αντζα ηταν πεναλντι? οταν ο ιβανσιτσ(δεν ειμαι σιγουρος) εκοψε την σεντρα με το χερι δεν ηταν πεναλντι? ο παναθηναικος ηταν παρα πολυ καλος σε αντιθεση με τον μετριο ολυμπιακο... δεν θελω να σχολιασω την μεταδωση του αγωνα που σε καθε χαμενη ευκαιρια του παναθηναικου ακουγες απο μεσα κ ενα οχιιι...
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... 18029&st=0" onclick="window.open(this.href);return false;
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από i-VTec »

Τι να δω ρε παιδιά...Σχολιαστές ήταν ο Καρούλιας και ένας άλλος βαμμένος γαύρος...Και ο Βερνίκος είναι gtp...αυτούς περιμένω να σχολιάσουν?Μάτια δεν έχω να δώ?Αν θέλετε βάλτε τώρα ΝΕΤ,έχει Βαρούχα...Εξ'άλλου,εν θερμώ (την ώρα του αγώνα) ελάχιστοι κρίνουν σωστά...

Του Άντζα ήταν καθαρό χέρι.Του Ίβανσιτς ήταν ΩΜΟΣ.Κολλημένο χέρι στο σώμα.Τέλος.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από stickers!!! »

Η γενικη εικονα παντως ειναι οτι η διατησια ηταν απαραδεκτη!!!

και δεν ηταν προς την μια πλευρα!!!!
1.800 vvc 150hp παλια.....
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από nikolas »

Εν συντομία..
-Η μπάλα ήταν όντως άουτ, αλλά ομολογουμένως πολύ δύσκολη φάση..,
-Όσα οφσάιντ δόθηκαν ήταν σωστά,
-Στον Μάλαρζ δεν έγινε φάουλ,
-Δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι στον Παναθηναϊκό αλλά δόθηκε στη συνέχεια ενώ δεν ήταν.. (μία η άλλη κατά τη γνώμη μου)
-Ο Ίβανσιτς βρήκε με τον ώμο την μπάλα
-Έπρεπε να δωθεί μία κόκκινη σε παίχτη του Ολυμπιακού στο μαρκάρισμα στο Σιμάο και δεύτερη κίτρινη στον Γκαλέτι..
Όλα αυτά σύμφωνα με τον Βαρούχα..
Εγώ δε βλέπω αλοίωση αποτελέσματος..
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από i-VTec »

Τελικά ο Βαρούχας μας τα έμπλεξε περισσότερο...:P

Η μπάλα λέει ότι ήταν άουτ.Εγώ το δέχομαι.Το χέρι του Άντζα λέει ότι είναι ακούσιο,επειδή το τεντώνει για να μην πέσει και χτυπήσει άτσαλα,άνθρωπος είναι...Θα μπορούσα να το δεχτώ αλλά,πριν το ματς αυτό,έδειξε μία φάση από το ΠΑΟΚ-Ξάνθη,στο οποίο ένας παίκτης της Ξάνθης κάνει τάκλιν-προβολή για να κόψει μία σέντρα και απλώνει το χέρι του στον αέρα,το οποίο βρίσκει την μπάλα.Εκεί δεν είναι ξεκάθαρο ότι το κάνει επίτηδες ή απλά ο παίκτης ασυναίσθητα με το χέρι ακολουθεί την πορεία της πτώσης του σώματός του,όμςω ο Βαρούχας λέει ότι έτσι προεκτείνει το σώμα του και άρα είναι πέναλτι.Δεν καταλαβαίνω γιατί λοιπόν δεν είπε το ίδιο και στην περίπτωση του Άντζα,αφού και στις δύο περιπτώσεις ουσιαστικά παραδέχεται ότι οι παίκτες δεν το κάνουν επίτηδες,όμως φανερά κόβουν την μπάλα με το χέρι...Anyway.

Το "χέρι" του Ίβανσιτς προφανώς δεν ήταν χέρι,οπότε δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο.Το γκολ σας το έβγαλε καθαρό,χωρίς όμως κάποιο επιχείρημα.Απλά είπε ότι ο Τοροσίδης εκεί δεν κάνει παράβαση.Εγώ δέχομαι ότι ο Μάλαρτζ πήδηξε χωρίς timing και ο Τοροσίδης ήταν ακίνητος.Ένα θέλω μόνο να σχολιάσουμε μαζί,χωρίς κακή πρόθεση από μέρους μου βέβαια...Το γιατί ο Τοροσίδης πρώτα σηκώνει το κεφάλι,βλέπει την μπάλα να κατεβαίνει προς το κεφάλι του και μετά σκύβει και περιμένει με τα χέρια απλωμένα...Ήξερε δηλαδή πως η μπάλα θα πέσει στο σημείο που βρισκόταν αυτός και ότι αναπόφευκτα ο Μάλαρτζ θα έπρεπε να έρθει σε επαφή μαζί του για να την πιάσει...Εγώ το θεωρώ αυτό σκόπιμη προσπάθεια να παρεμποδιστεί ο Μάλαρτζ,αλλά δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο αυτό μπορεί να τιμωρηθεί ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ περίπτωση από τον διαιτητή (με επιθετικό φάουλ δηλαδή).

Επίσης,μέτρησα ένα πέναλτι που δεν πήραμε σε μαρκάρισμα στον Σαριέγκι (νομίζω) και δύο κόκκινες που δεν δώθηκαν σε Γκαλέτι (δεύτερη κίτρινη) και σε Άντζα (νομίζω) για τάκλιν με τις τάπες πάνω στον Σιμάο.Από όλα τα παραπάνω,έχουμε λάθη υπέρ ΠΑΟ 2 και λάθη υπέρ ΟΣΦΠ 3.Μόνο δικαίωμα να μιλάτε για διαιτησία δεν έχετε λοιπόν...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από stickers!!! »

Το κακο ξερεις πιο ειναι????????????

Οτι οι λ@λ@κες κανουν τα λαθοι και εμεις οι λ@λ@κες οι ελληνες αντι να κραζουμε αυτους κραζουμε ο ενας τον αλλον και ψαχνουμε να βρουμε ακρη στο πιος ειναι αδικημενος η οχι!!!!!
:up: :up: :up: :up: :up: :up:
1.800 vvc 150hp παλια.....
i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 11:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Θρυλε θεε μου

Δημοσίευση από i-VTec »

Δεν βαριέσαι...Μία εκτόνωση που και που μου κάνει καλό... :P
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 39 επισκέπτες