METAGRAFES!!!

Sports
Απάντηση
kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας του στην ΑΕΚ, ο Καναδός μέσος δήλωσε στο http://www.aekfc.gr :«Είναι ένα μεγάλο βήμα για την καριέρα μου. Είχα μια πολύ καλή παρουσία στον Πανιώνιο, αλλά πιστεύω ότι αυτή ήταν η καλύτερη επιλογή για μένα. Νομίζω ότι τώρα είναι η στιγμή, ώστε η ΑΕΚ να κάνει το καλύτερο δυνατό για να κατακτήσει το πρωτάθλημα. Όλα δείχνουν ότι θα ενισχυθεί πολύ. Αυτή η χρονιά ήταν πολύ καλή για την ΑΕΚ σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Ελπίζω η νέα χρονιά να είναι ακόμα καλύτερη. Μέτρησαν πολλά πράγματα για να πάρω την απόφαση να έρθω στην ΑΕΚ. Η ΑΕΚ εξέφρασε πρώτη το ενδιαφέρον της και συνέχισε να πιστεύει στην αξία μου. Ξέρω ότι με αυτόν τον πρόεδρο, αυτόν τον προπονητή και αυτούς τους παίκτες όλα θα πάνε πολύ καλά για μένα. Οι φίλαθλοι της ομάδας δημιουργούν μια καταπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο που βοηθάει πολύ τους ποδοσφαιριστές. Θα ζήσω και εγώ, λοιπόν, αυτή την ατμόσφαιρα. Ελπίζω φέτος να κάνω πραγματικότητα και το όνειρό μου, αυτό που από μικρός έβλεπα στην τηλεόραση και ευχόμουν να μου συμβεί, να παίξω στο Champions League»
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

ΕικόναΕικόνα
Ανακοίνωση
Photo: ΙΝ ΤΙΜΕ Sports

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Vitor Borba Ferreira Rivaldo. Ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας δύο χρόνων.



Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του ο Rivaldo έκανε τις πρώτες του δηλώσεις στο http://www.aekfc.gr:





Τι μέτρησε στην απόφαση σου να έρθεις στην ΑΕΚ;



Πέρα απο το γεγονός ότι η ΑΕΚ είναι μια μεγάλη ομάδα, στην απόφασή μου έπαιξε ρόλο το γεγονός ότι η Αθήνα είναι μια πόλη, στην οποία η οικογένεια μου είναι ευτυχισμένη. Όταν, λοιπόν, ξαφνικά προέκυψε ένα απρόβλεπτο συμβάν με την προηγούμενη ομάδα μου, αποφάσισα να δεχτώ την πρόταση της ΑΕΚ, διότι είναι μια ομάδα με προοπτικές. Έφυγα από μια μεγάλη ομάδα, τον Ολυμπιακό, για να πάω σε μια άλλη μεγάλη ομάδα, που είναι η ΑΕΚ.



Ο κόσμος περιμένει με ανυπομονησία να σε δει με τη φανέλα της ΑΕΚ. Τι θα ήθελες να πεις στους φιλάθλους της ομάδας;



Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο κόσμος θα έχει ενα Ριβάλντο με όρεξη να κερδίζει, να γίνει πρωταθλητής. Οι οπαδοί μπορούν να μείνουν ήσυχοι για το ότι θα δίνω το καλύτερο μου εαυτό μέσα στο γήπεδο.



Ίδια χώρα, ίδιοι στόχοι, διαφορετική ομάδα. Τι αλλάζει για σένα;



Το γεγονός ότι η χώρα και οι στόχοι είναι ίδιοι βοηθάει πάρα πολύ. Αυτό που θα πρέπει να κάνω είναι να προσαρμοστώ στην καινούργια μου ομάδα και στους καινούργιους μου συμπαίκτες.



Ποιες είναι οι βλέψεις σου με την ΑΕΚ;



Να γίνουμε πρωταθλητές και να περάσουμε τα προκριματικά του Champions League.



Είπες ότι η ΑΕΚ είναι μια ομάδα με προοπτικές. Για τη νέα σεζόν έχει ήδη πραγματοποιήσει ορισμένες μεταγραφές όπως του Αρουαμπαρένα, του Ενσαλίβα και του Ράμος. Πως βλέπεις τις προοπτικές της ΑΕΚ για τη νέα χρονιά;



Είμαι σίγουρος ότι ο προπονητής γνωρίζει πολύ καλά ποιους επιλέγει και ότι όποιος υπογράφει συμβόλαιο με την ΑΕΚ αξίζει ως παίκτης.



Τον Αύγουστο η ΑΕΚ θα δώσει προκριματικά για την είσοδό της στο Champions League και στην κλήρωση θα είναι στο γκρουπ των αδυνάτων. Σε αγχώνει αυτό το γεγονός;



Ο άμεσος στόχος σε αυτή τη διοργάνωση είναι να προκριθούμε στους ομίλους. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με αγχώνει κάτι. Θα κάνουμε το καλύτερο.







Το βιογραφικό του Rivaldo:



Ημ. Γέννησης: 19/4/1972

Εθνικότητα: Βραζιλιάνικη

Ύψος: 1.86μ. Βάρος: 75 κ.

Διεθνής: Βραζιλία

Συμμετοχές: 74

Γκολ: 35



Τίτλοι:



1 Παγκόσμιο πρωτάθλημα (2002)

1 Κόπα Αμέρικα (1999)

1 Champions League (2003)

2 Super Cup Ευρώπης (1998)

2 Πρωταθλήματα Ισπανίας (1998, 1999)

1 Πρωτάθλημα Ιταλίας (2003)

1 Πρωτάθλημα Βραζιλίας (1994)

3 Πρωταθλήματα Ελλάδας (2005, 2006, 2007)

1 Κύπελλο Ισπανίας (1998)

1 Κύπελλο Ιταλίας (2003)

2 Κύπελλα Ελλάδας (2005, 2006)



Προσωπικές διακρίσεις:



Καλύτερος παίκτης του κόσμου (FIFA) 1999

Καλύτερος παίκτης του κόσμου (World Soccer) 1999

Καλύτερος παίκτης στην Ευρώπη (Χρυσή Μπάλα) 1999

MVP του Κόπα Αμέρικα (1999)

Καλύτερος παίκτης του ισπανικού πρωταθλήματος (1999)

Καλύτερος παίκτης στη Βραζιλία (1996)

Καλύτερος παίκτης του ελληνικού πρωταθλήματος (2007)





Season Club Division Caps Goals

1991-92 Μότζι Μίριμ Α (BRA) 27 9

1992-93 Κορίνθιανς Α (BRA) 19 11

1993-94a Κορίνθιανς Α (BRA) 22 6

1993-94b Παλμέιρας Α (BRA) 29 13

1994-95 Παλμέιρας Α (BRA) 45 17

1995-96 Παλμέιρας Α (BRA) 30 23

1996-97 Λα Κορούνια Α (ESP) 41 21

1997-98 Μπαρτσελόνα Α (ESP) 34 19

1998-99 Μπαρτσελόνα Α (ESP) 37 24

1999-00 Μπαρτσελόνα Α (ESP) 31 12

2000-01 Μπαρτσελόνα Α (ESP) 35 23

2001-02 Μπαρτσελόνα Α (ESP) 20 8

2002-03 Μίλαν Α (ITA) 22 5

2003-04a Μίλαν Α (ΙΤΑ) - -

2003-04 Κρουζέιρο Α (BRA) 2 1

2004-05 Ολυμπιακός Α 23 12

2005-06 Ολυμπιακός Α 22 7

2006-07 Ολυμπιακός Α 25 17
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

ganty
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 15, 2006 8:49 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ganty »

ante kalorizikos!!
catch me if u can

Άβαταρ μέλους
ROVER_400
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2006 9:14 pm
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROVER_400 »

Όταν τον είχαμε πρωτοπάρει εμείς λέγατε όλο ότι είναι γέρος και κοροϊδεύατε,τώρα που τον παίρνεται εσείς,εμείς τι πρέπει να κάνουμε;Καλορίζικος!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Όπως και να έχει αποτελεί από τις μεγαλύτερες μεταγραφές της ΑΕΚ η οποία δείχνει τις διαθέσεις της για την διεκδίκηση του πρωταθλήματος..!
Μακάρι στο πρωτάθλημα 2007-2008 να είναι οι αγώνες αυτοί καθ'αυτοί και όχι τα παρελκόμενα που θα μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον!!

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Από τη μια το ότι κάποιος είναι παλιό μέλος δεν σημαίνει ότι βρίσκεται στο απυρόβλητο,από την άλλη δεν νομίζω να είπε και τίποτα κακό ο Ντίνος...Αλίμονο αν κάποιος προσβλήθηκε από το GAYroi,χαβαλέ κάνουμε ρε παιδιά...Αν κάθε φορά που μας φώναζαν εμάς πράσινους λαγούς το έπαιρνα σοβαρά,θα ήμουν Κορυδαλλό τώρα... :P Ηρεμία...
Εικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Dimitri an kai meta apo meres ksanampeno sto forum kai se euxaristo pou apidiknieis se merikous pos den...... eimai elefatas!
tora kapoioi as lene oti theloun.
opos eipa exo kanei ban ego apo monos mou se mena!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

i-VTec έγραψε:Από τη μια το ότι κάποιος είναι παλιό μέλος δεν σημαίνει ότι βρίσκεται στο απυρόβλητο,από την άλλη δεν νομίζω να είπε και τίποτα κακό ο Ντίνος...Αλίμονο αν κάποιος προσβλήθηκε από το GAYroi,χαβαλέ κάνουμε ρε παιδιά...Αν κάθε φορά που μας φώναζαν εμάς πράσινους λαγούς το έπαιρνα σοβαρά,θα ήμουν Κορυδαλλό τώρα... :P Ηρεμία...

ela re file... geitones tha eimastan!!!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Aνακοίνωση - 01/06/2007
Εικόνα
Shot at 2007-06-27
Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Τραϊανό Δέλλα. «Είμαι χαρούμενος που συνεχίζω στην ομάδα που ήθελα» δήλωσε ο αμυντικός της ΑΕΚ. Διαβάστε τη δήλωση του στην προσωπική ιστοσελίδα του, http://www.traianosdellas.gr
"Είμαι χαρούμενος που συνεχίζω στην ομάδα που ήθελα. Η συμφωνία μας ήρθε πολύ γρήγορα. Θα βοηθήσω κι εγώ, όπως όλοι οι συμπαίκτες μου, για να πάμε την ΑΕΚ ένα βήμα παραπάνω. Πιστεύω πολύ στη δουλειά που γίνεται στην ομάδα".
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas_pana την Τετ Ιουν 27, 2007 3:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Geraldo Alves. Ο 27χρονος Πορτογάλος αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τριών χρόνων.

Εικόνα
Shot at 2007-06-27

Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του ο Geraldo Alves δήλωσε στο http://www.aekfc.gr : «Έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα με υψηλούς στόχους. Η ΑΕΚ είναι ιδιαίτερα γνωστή στην Ευρώπη και έχει πολύ ένθερμους οπαδούς που τους αρέσει το ποδόσφαιρο, τα δίνουν όλα για την ομάδα και είναι απαιτητικοί. Θα δώσω τα πάντα για να τους ικανοποιήσω.



Μου έχει μιλήσει ο αδερφός μου για την ΑΕΚ. Είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από το πέρασμά του από την ΑΕΚ. Του άρεσαν οι άνθρωποι, η χώρα και η διοίκηση της ομάδας. Όπως, επίσης, με... παρακίνησε η ιδέα ότι μπορούμε να πάρουμε το πρωτάθλημα και να αποτελέσω μέρος της ιστορίας της ομάδας. Είχα και άλλες καλές οικονομικές προτάσεις, αλλά προτίμησα να παίξω στην ΑΕΚ, διότι είναι μεγάλη ομάδα».
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas_pana την Τετ Ιουν 27, 2007 3:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης