Επικίνδυνος ιός υπολογιστή

PC-TV Games-Κινητά-Internet και οχι μονο...
Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: Επικίνδυνος ιός υπολογιστή

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

antonis132 έγραψε:
Rover 214!!! έγραψε:Για να τα κάνω αυτά θέλω πτυχίο.....εγώ άλλη μπαρούφα.έκανα φορματ με CD από άλλο κομπιούτερ και τώρα δεν ακούω ούτε ήχο ούτε ίντερνετ μπαίνω τίποτα?
.υπάρχει κάποια λύση γι αυτό?
βαλε τα windows 7 και θα δουλευουν αψογα ολα, δεν θα χρειαστει να κανεις τιποτα
εχουν ηδη προεγκατεστημενους drivers που εχουν αψογη συμβατοτητα με τους περισσοτερους υπολογιστες, αν σου ειναι φασαρια να βρεις τα drives τα εργοστασιακα
Υγ:k-mech το tip που εδωσες ωντος δουλεψε :up: , το java μου εβγαζε για update καθε 15μερες
Δεν θα κολλάει?
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Επικίνδυνος ιός υπολογιστή

Δημοσίευση από antonis132 »

εχω δοκιμασει xp, vista, windows7 και εχω να πω πως τα 7αρια ειναι οτι καλυτερο απο τα 3 σε γραφικα-wallpapers, ποιοτητα, ηχο, εξοικονομηση ενεργειας και κυριως συμβατοτητας με τα περιφερειακα
υγ: να κολλαει ουτε για πλακα ειναι αρκετα γρηγορο
μονο ενα scanner που ειχα που ειναι συμβατο μονο με xp δεν καταφερα να το λειτουργησω αλλα θα βρω ενα προγραμμα που να κανει επανεγραφη το λογισμικο(του scanner) αλλα αρκετα προγραμματα που λειτουργουσαν με xp, δεν λειτουργουσαν με τα vista αλλα με τα windows7 μια χαρα
συγκεκριμενα fujitsu amilo pi2550 τα αναβαθμισα απο vista σε windows7, στην επισημη σελιδα της fujitsu(μεχρι τον 5/2011) εδινε drivers μονο για vista και τωρα δουλευει με τα drivers του λειτουργικου χωρις προβλημα απο την καμερα μεχρι και το wireless!
Εικόνα

K-mech
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 11, 2006 4:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επικίνδυνος ιός υπολογιστή

Δημοσίευση από K-mech »

Σε laptop του 2005 με pentium M και πιθανότατα 512MB ram. τα windows 7 θα σέρνονται. Το πιθανότερο είναι η κάρτα γραφικών να μη σηκώνει καν το aero.
Δεν είναι τυχαίο που στο site της lenovo δεν παρέχει καν επισήμους drivers για τίποτα άλλο περά από win 2000/XP για το συγκεκριμένο laptop.
Παντως η διαφορά μεταξύ Vista και windows 7 ειναι ακριβως οπως τη περιγράφεις, στη ταχύτητα και τη σταθερότητα, αλλα ακομα κι ετσι τα win7 εχουν καποιες σεβαστές ελαχιστες απαιτησεις σε hardware.

Φιλέ "Rover 214!!!", σε έφτασα μέχρι τη πηγή με το τελευταίο ποστ της περασμένης σελίδας. Τώρα αν εσύ βαριέσαι να κάνεις χούφτα τα χεριά σου να πιείς νερό, είσαι άξιος της τύχης σου.

Rover 214!!!
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 09, 2012 4:29 pm

Re: Επικίνδυνος ιός υπολογιστή

Δημοσίευση από Rover 214!!! »

Οντως δουλεψε.....εβαλα τα windows 7 και δουλεψαν.Ευχαριστω....
ROVER-Kiss my ash.......Putos!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες