Need for Speed Undercover..!!

PC-TV Games-Κινητά-Internet και οχι μονο...
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από nikolas »

Πόσοι το έχετε παίξει? και ποιες οι εντυπώσεις σας?? εγώ και μόνο που είδα σε screenshots εικόνες από EVO X και μερικά ακόμα νέα μοντέλα, δεν μπόρεσα να αντισταθώ..! Και τα εμβόλιμα βιντεάκια που βοηθούν την πλοκή με τους ηθοποιούς νομίζω ότι του δίνουν extra πόντους..!!
Αλλά με έχει προβληματίσει όσον αφορά τις απαιτήσεις..Με βάση τις απαιτήσεις είμαι πολύ παραπάνω (έτσι νομίζω) αλλά δεν παιζει "ελεύθερα" σαν να ψιλοκολάει..σαν να θέλει ακόμα περισσότρους πόρους..δεν ξέρω..

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από i-VTec »

Το εγκατέστημα σήμερα Νικόλα γιατί ανέλαβα το review του...Θα το θάψω,το δηλώνω από τώρα... :flam:

Πρώτον,είναι οι απαιτήσεις όπως είπες.Το έχουν φτιάξει βαρύ,ή πρέπει να περιμένουμε κανέναν καινούργιο driver από nVidia/ATi για να "στρώσει"...

Με έχουν απογοητεύσει τα πάντα μέχρι στιγμής.Ο χειρισμός,η συμπεριφορά του αυτοκινήτου,το story, οι διαθέσιμοι αγώνες (ούτε drag ούτε drift),το σύστημα των upgrades...Τα πάντα!

Το μόνο πού με ενθουσίασε πραγματικά είναι τα διαθέσιμα μοντέλα αυτοκινήτων...Το ότι έβαλαν παλιά δημοφιλή μοντέλα όπως το Cosworth,το παλιό Skyline και φυσικά τα all-time-classic american muscle cars είναι το μόνο θετικό πού θα δώσω στο παιχνίδι.Κατά τα άλλα,είναι απλώς μία αποτυχημένη μείξη με χειρισμό/συμπεριφορά από Pro Street και Test Drive Unlimited, γραφικά πού δεν έχουν βελτιωθεί εδώ και τρία χρόνια και απαιτήσεις επιπέδου Crysis... :no: :spao:

Ακόμα και οι μικρές λεπτομέρειες το καταστρέφουν...Πως γίνεται να βαράνε 1η-2α-3η κόφτη στις 7.500 π.χ. και η 4η με την 5η στις 7.000?Ούτε το GTi να ήταν!!! :P :P :P :;T Ή το ότι η Elise φορτώνει μέχρι τα 225 σαν αεροπλάνο και μετά απλώς...σταματάει!Ποτέ δεν ήταν ρεαλιστικό το NFS αλλά όσο πάνε και το χειροτερεύουν...Νιώθω ότι παίζω arcade σε ουφάδικα του '90!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από stickers!!! »

Ρε βαλτε το live for speed να δειτε τι παει να πει ρεαλισμος!!!!!!
1.800 vvc 150hp παλια.....

crAss
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1351
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2005 1:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από crAss »

Live for speed με τιμονιέρα και πεταλιέρα είναι ότι καλύτερο για το σπίτι. Αλλά είναι γ....ι. Ώρες ώρες πάντως νομίζω ότι είναι πιο δύσκολο από ότι στην πραγματικότητα. Θυμάμαι κάποια από τα πράγματα που έκανες με το προσθιοκίνητο που μοιάζει σαν το ibiza τα είχα δοκιμάσει κανονικά και τα έβγαζα πιο εύκολα με το zr στο δρόμο.
Πάντως είναι το μόνο που μπορεί να χαρακτηριστεί εξομοιωτής.
Life is too short not to...

Άβαταρ μέλους
stickers!!!
Global moderator
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 09, 2005 8:59 pm
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από stickers!!! »

Φυσικα τιμονιερα ενοειτε στο παιχνιδι αυτο!!!!
Αλλιως δεν εχει νοημα!!

Ειναι οτι πιο ρεαλιστικο υπαρχει αυτην την στιγμη!
1.800 vvc 150hp παλια.....

Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από fotis power »

το ειχα παιξει στο A.T.S στο περιπτερο της ΕΑ... το κατεβαζω σε λιγες ωρες θα το εχω παντως θυμαμαι μου ειχε κανει καλη εντυπωση...επαιζα με ενα RS4...και οταν τρακαρες χαλαγε...ομως για μενα ενα ειναι παιχνιδι GRAN TURISMO...τελος κατι off topic τι δουλεια κανεις -vtec???
Εικόνα turbo only in photoshop

Meg@john
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 8:24 pm
Τοποθεσία: Megara
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από Meg@john »

GRAN TURISMO for ever..!! πιο αλήθεια δεν γίνετε,ήχος,συμπεριφορά τα πάντα κ ειδικά στο playstation 3 που το έπαιξα ειναι τέλειο..

νικο ρίξε λίγο τα γραφικά απο το menu ειναι πολυ βαρύ,βασικά ολα τα need for speed ετσι ειναι..

δοκιμάστε κ το call of duty 5, άλλη παιχνιδαρα απο εκει..
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ πάντως τη σκοπιά την έβγαλα χθες με NFS Undercover..αλλά όσο πάει απογοητεύομαι από τα κολλήματα που τρώει..υπερβολικά πολλές απαιτήσεις νομίζω..Έχω και στα σκαριά να αρχίσω το FarCry 2..
Αυτό το Live for Speed δεν το έχω παίξει..αλλά μάλλον θα πρεπε..αλλά άντε βρες τιμονιέρα.. :P

Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από fotis power »

ρε παιδια θα ειμαι λιγο :off: αλλα τι να κανουμε...εχω κατεβασει το n.f.s σε αρχειο iso των 8,9gb...το θεμα ειναι με το ποιο προγγραμα μπορω να το γραψω...βοηθεια και σορρυ για το οφ τοπικ
Εικόνα turbo only in photoshop

thanos_s
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 768
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2007 11:58 pm
Τοποθεσία: @@
Επικοινωνία:

Re: Need for Speed Undercover..!!

Δημοσίευση από thanos_s »

daemon tools...google it ;)
.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες